یادداشت اختصاصی از امیر افتخار

نقش فرهنگ در آینده و مشاغل آینده

هر فرهنگ سازمانی قوی‌ای، به شما کمک می‌کند تا بهترین افراد خود را حفظ کنید جای تعجب نیست که کارمندانی که احساس می‌کنند بخشی از یک جامعه هستند، نه فقط به‌عنوان یک عضو کوچک کم‌اهمیت، بیشتر احتمال دارد که در شرکت شما بمانند.

نقش فرهنگ در آینده و مشاغل آینده
صفحه اقتصاد -

فرهنگ یک جامعه اساسی ترین عامل ایجاد ارزشهای اعتقادی، اخلاقی، سیاسی و اقتصادی آن جامعه است.انتخاب رشته تحصیلی مناسب ،منجربه انتخاب صحیح شغل می شود و انتخاب صحیح شغل که منطبق و هماهنگ با تمایلات فرد و نیاز های فرهنگ یک جامعه باشد، علاوه بر رضایت خاطر و افزایش بازدهی در کار فرد ،به برقراری تعادل در جنبه های مختلف نیازهای یک جامعه نیز کمک می کند. تغییر نگرش آحاد جامعه و بستر ساز ی فرهنگی می تواند در کیفیت فرایندهای آموزش فنی و حرفه ای دوره متوسطه، اشتغال در رشته های مورد علاقه، کاهش بیکاری و در نهایت، رشد و توسعه ی اقتصادی جامعه موثر باشد.

اکثر مهارتهای لازم برای زندگی و مشاغل آینده، ریشه های فرهنگی – اجتماعی دارند . افزایش رباتها ، هوش مصنوعی و ... جایگزینی بیشتر آنها به جای نیروی انسانی باعث ایجاد اوقات فراغت بیشتر برای انسان خواهد شد. که فرهنگ و هنر نقش اساسی در پرکردن آن خواهند داشت.

هر فرهنگ سازمانی قوی‌ای، به شما کمک می‌کند تا بهترین افراد خود را حفظ کنید جای تعجب نیست که کارمندانی که احساس می‌کنند بخشی از یک جامعه هستند، نه فقط به‌عنوان یک عضو کوچک کم‌اهمیت، بیشتر احتمال دارد که در شرکت شما بمانند. در حقیقت، این همان چیزی است که بیشتر متقاضیان شغل شرکتی، به‌دنبالش هستند.

تاثیر فناوری بر ایجاد شغل

یکی از نگرانیهای دائمی بشر از زمان انقلاب صنعتی به بعد این بوده است.با این تصور که فناوری، مشاغل را از بین می برد.

فناوری هم موجب از بین رفتن مشاغل می شود و هم مشاغلی را به وجود می آورد، اما معمولا اثر خالص آن، در جهت افزایش میزان اشتغال است.

فناوری از طریق افزایش میزان بهره وری، موجب افزایش میزان درآمدها و متعاقب آن افزایش سطح تقاضا در اقتصاد می شود.

 

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما