آخرین اخبار

یادداشتی از دکتر مراد مرادی

نقش تاریخی فراجا در مدیریت اربعین حسینی

در پیاده روی اربعین امسال، بیش از چهار میلیون ایرانی عاشق اهل بیت علیه السلام و حدودا 20% بیشتر از سال گذشته شرکت نمودند که خود نشان دهنده عمق ارادت مردم ما به سرور و سالار شهیدان عالم است.

نقش تاریخی فراجا در مدیریت اربعین حسینی
صفحه اقتصاد -

مقام معظم رهبری، حق مطلب را ادا فرمودند.

راهپیمایی عظیم اربعین حسینی بزرگترین کنگره جهانی مسلمانان است که علاوه بر ابعاد فرهنگی و اجتماعی دارای جنبه سیاسی، عبادی است و موجب افزایش انسجام اجتماعی در تمام جامعه می گردد.

پیاده روی عاشقان ثارالله در اربعین، امنیت آفرین و موجب افزایش تعامل و همراهی و همکاری مردم با پلیس زحمتکش گردید. اربعین یک رخداد عظیم فراملی است که فراجا مجدانه تلاش نمود با برگزاری هرچه باشکوه تر آن، اقتدار و اتحاد جهان اسلام را در منطقه و جهان به نمایش بگذارد. در پیاده روی اربعین امسال، بیش از چهار میلیون ایرانی عاشق اهل بیت علیه السلام و حدودا 20% بیشتر از سال گذشته شرکت نمودند که خود نشان دهنده عمق ارادت مردم ما به سرور و سالار شهیدان عالم است.

لذا نقش ارزنده و تاثیر گذاری فراجا در برگزاری این کنگره عظیم ستودنی است که رئوس آن به شرح زیر است:

۱- برپایی جلسات متعدد با نگاه علمی و عملیاتی و آسیب شناسی اربعین سال ۱۴۰۱ در قالب قرارگاه اربعین تحت فرماندهی کل انتظامی و توجیه کامل فرمانده های میدانی از نکات مثبت عملیات اربعین امسال پلیس کشور بود.

۲- خوشرویی  و سعه صدر و گشاده رویی مامورین پلیس در عملیات بزرگ اربعین با توجه به شرایط گرمای طاقت فرسا بسیار ارزشمند و بی بدیل بود.

۳- با راه اندازی سامانه سجاد، ایستایی زائران در تردد مرز ها به حداقل زمان حدودا 4 ثانیه رسید و موجب رضایت مندی شهروندان گردید.

۴- مدیریت و روان سازی ترافیک به ویژه مدیریت پارک خودرو توسط پلیس راهور با بهره گیری از سیستم های هوشمند مدیریت ترافیک صورت گرفت.

۵- هم افزایی پلیس با اصحاب رسانه به ویژه رسانه ملی نقش فزاینده ای در اطلاع رسانی زائرین عزیز و مدیریت توزیع سفر آنها داشته است.

۶- اقدامات فراجا در مدیریت ترافیک و ایجاد نظم و امنیت و تسهیل تردد در مرز های 6 گانه در اربعین حسینی امسال ستودنی و مثال زدنی بود.

۷- دیپلماسی انتظامی و مرزی با طرف عراقی و ارتقا تعامل بین دو کشور منجر به سهولت در تردد زائرین گردید

۸- خدمات ارزنده پلیس درصدور گذرنامه های زیارتی که برای اولین بار صورت گرفت و برای صد ها هزار زائر در بازه زمانی کمتر از یک ماه اقدامی جهادی و وصف ناپذیر است.

۹- مدیریت سفر با بهره گیری از روش های علمی، تجهیزات هوشمند از نکات بارز نقش پلیس در عملیات برگزاری اربعین بود. در نهایت عبور و مرور ایمن و بدون گره های ترافیکی و تراکم های اذیت کننده صورت گرفت که مورد رضایت زائرین عزیز قرار گرفت.

۱۰- روحیه معنوی پرسنل خدوم فراجا در نقاط مرزی و به دور از خانواده و عشق و علاقه آنها به اقا امام حسین(ع) باعث ایجاد نشاط و خدمت مضاعف گردید.

۱۱- راه اندازی سامانه هوشمند برای رصد و کنترل تردد زائرین از ابتکارات فراجا در اربعین امسال بود که موجب سهولت سفر گردید.

۱۲-  اقدامات پلیس در ایجاد امنیت پایدار برای زائرین موجب رضایت مطلوب شهروندان و زائرین گردیده است. نظرسنجی  ها از زائرین عزیز بیانگر رضایت مندی مطلوب از خدمات فراجا بوده است.

۱۳- خدمات شایسته و بی منت پلیس به همراه عشق و علاقه به آقا امام حسین (ع) در اربعین امسال ستودنی و برگ زرین برای فراجا خواهد بود.

 ۱۴- حضور سردار رادان فرمانده محترم کل انتظامی کشور به صورت مستمر و بازدید از مرز های 6 گانه و ابلاغ تدابیر هوشمندانه و مدبرانه  از نقاط ویژه ای است که موجب ارتقا روحیه پرسنل و کارکنان خدوم و ارتقا توان عملیاتی انتظامی پلیس بود.

در پایان، رجاء واثق دارم رضایتمندی حضرت آقا فرماندهی معظم کل قوا از خدمات و عملیات اربعین حسینی پلیس موجب ارتقاء انگیز و روحیه مضاعف در ارائه خدمت بی منت، تک تک کارکنان و فرماندهان شجاع مجموعه سازمان بزرگ فراجا می گردد.

*معاون امنیتی انتظامی فرمانداری تهران

 

­

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

صفحه اول روزنامه ها