یادداشتی از محمدامین امین زاده

سیاست های پوپولیستی توسعه غرب تهران

اکنون زمان آن فرا رسیده است که با قدرتمندسازی و تقویت زیرساختهای اساسی غرب تهران، اول جان هموطنان عزیز را نجات دهیم بعد در مرحله دیگر، طرح های آرمانگرایانه را در وقت مقتضی خود طرح و زمینه سازی کنیم.

سیاست های پوپولیستی توسعه غرب تهران
صفحه اقتصاد -

هر چقدر به ایام انتخابات نزدیک می شویم سیاست های پوپولیستی یا پوپولیسم سیاسی رونق پیدا می کند. این رویکرد نه تنها خودفریبی است بلکه در نهایت نظام سیاسی را با چالش روبرو می سازند. پوپولیسم در همه اشکال و مظاهرش، امری ناپسند است و بایستی با آگاهی سیاسی و سیاست آگاهی بخش، کسی جرأت طرح برخی پیشنهادات عوام گرایانه ندهد.

اخیر از سوی برخی افراد که عرصه سیاسی را در ایام انتخابات تنگ می بینند و یا دچار کم کاری در مسئولیت خود هستند طرح استان تهران غربی را می دهند. این پیشنهاد حتی اگر بپذیریم پیشنهاد خوبی است اما از سوی کسانی مطرح می شود که از  حل اساسی ترین و زیر بنایی ترین مشکل غرب تهران به ویژه شهریار، قدس و ملارد که مترو یا قطار است عاجز مانده اند. هر روز چندین نفر بدلیل نداشتن چنین زیرساختی، گرفتار ترافیک شدید و یا در تصادفات و ... کشته می شوند. 

کارنامه هر مسئولی با حل مشکلات اساسی که خواسته عموم است سنجیده می شود نه با طرح های عوام گرایانه تکراری. 

اکنون زمان آن فرا رسیده است که با قدرتمندسازی و تقویت زیرساختهای اساسی غرب تهران، اول جان هموطنان عزیز را نجات دهیم بعد در مرحله دیگر، طرح های آرمانگرایانه را در وقت مقتضی خود طرح و زمینه سازی کنیم تا در صورت فراهم شدن همه شرایط، به سمت اجرایی شدن آن حرکت کنیم. احصا و امکان سنجی مشکلات غرب تهران، خواسته عمومی است که بایستی با خواسته مسئولان تلاقی معناداری پیدا کند. در این صورت، توسعه پایدار و پایداری توسعه در غرب تهران اتفاق می افتد‌.

* کارشناس مسائل اجتماعی

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

صفحه اول روزنامه ها

قیمت لحظه‌ای سکه و طلا

قیمت لحظه‌ای ارزها