وزیر جهاد کشاورزی تاکید کرد:

ضرورت حفظ زمین‌های کشاورزی مرغوب با کمک دستگاه‌های ذی‌ربط

وزیر جهاد کشاورزی بر لزوم حفظ زمین‌های کشاورزی مرغوب با کمک دستگاه‌های ذی‌ربط تاکید و از توجه کمیسیون اصل 90 مجلس در این خصوص قدردانی کرد.

ضرورت حفظ زمین‌های کشاورزی مرغوب با کمک دستگاه‌های ذی‌ربط
صفحه اقتصاد -

محمدعلی نیکبخت وزیر جهادکشاورزی در نشست کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی گفت: لازم می‌دانم از کمیسیون اصل ۹۰ برای توجه بر لزوم حفظ اراضی کشاورزی قدردانی کنم، چراکه زمین‌های کشاورزی تامین کننده غذای مردم است و امانتی است که از گذشتگان به ما رسیده و ما باید امانت‌دار خوبی برای انتقال آن به نسل‌های بعدی باشم.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، وی افزود: از سویی دیگر با توجه به محدودیت اراضی کشاورزی کشور ضروری است همه دستگاه‌های ذی‌ربط به حفظ زمین‌های کشاورزی مرغوب کمک کنند.

نیکبخت خاطرنشان کرد: شعار وزارت جهاد کشاورزی توسعه متوازن و تامین نیازهای کشور با استفاده از پهنه‌های غیرقابل کشاورزی و با هدف حفظ اراضی زراعی و باغی است و در این راستا تلاش شده اجرای قانون جهش ملی مسکن با هماهنگی وزارت راه و شهرسازی در اراضی کلاس ۱ و ۲ انجام نشود.

به گفته وی، با هدف حفظ اراضی زراعی و باغی، پهنه‌ها و زمین‌های غیرقابل کشاورزی به طرح جهش ملی مسکن اختصاص می‌یابد.

حجت‌الاسلام نصرالله پژمان‌فر رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت: با وجود این که تأمین مسکن برای اقشار هدف کشور ضروری است، ولی اراضی کلاس یک و دو کشاورزی که تأمین کننده امنیت غذایی کشور و محدود است، باید مورد توجه‌ دستگاه‌های ذی‌ربط قرار گیرد.

رضا افلاطونی رئیس سازمان امور اراضی کشور نیز در این نشست، گزارشی از وضعیت اراضی کشاورزی و برنامه‌ها و اقداماتی که‌ از سوی این سازمان به منظور حفظ و صیانت از اراضی کشاورزی و جلوگیری از ساخت ‌و سازهای غیرمجاز انجام شده و در دست اجرا است، را ارائه کرد

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان