دلیل عدم اعلام نرخ خرید تضمینی گندم برای سال زراعی جدید چیست؟

وزیر جهادکشاورزی گفت: با واریز ۳۵ هزار میلیارد تومان دیگر و جمع کل ۱۵۶ هزار میلیارد تومان، همه مبلغ گندم خریداری شده از کشاورزان توسط دولت در سال زراعی ۱۴۰۱-۱۴۰۲ پرداخت شد.

دلیل عدم اعلام نرخ خرید تضمینی گندم برای سال زراعی جدید چیست؟
صفحه اقتصاد -

محمدعلی نیکبخت از پایان تسویه مبلغ گندم خریداری شده در سال زراعی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ خبر داد و گفت: امسال وزارت جهادکشاورزی با کمک دولت توانست ۱۰ میلیون و ۳۵۷ هزار تُن گندم از کشاورزان ۳۱ استان کشور خریداری کند.

وزیر جهادکشاورزی با تشکر از دولت مردمی، افزود: رییس‌جمهور در هر موقعیتی پیگیر مطالبات گندم‌کاران بوده و از تاکیدات ایشان در ه‍یئت دولت؛ پرداخت مبلغ گندم در سریعترین زمان ممکن به کشاورزان بوده است.

نیکبخت با موثر خواندن اقدام وزارت جهادکشاورزی در خرید تضمینی گندم، یادآور شد: خرید این مقدار گندم در سال زراعی که پشت سر گذاشتیم؛ کشور را در گندم نان به خودکفایی رساند و یکی از توفیقات بزرگ دولت در تولید و تامین این محصول استراتژیک رقم خورد.

وی در همین رابطه بار دیگر از کشاورزان تشکر کرد و اظهار کرد: وزارت جهادکشاورزی به وعده خود در پرداخت مطالبات گندم‌کاران تا پایان مهرماه عمل کرده و این ایفای تعهد در حالیست که میزان خرید تضمینی گندم نسبت به سال قبل آن، از ۴۴ درصد رشد برخوردار بود.

نیکبخت خاطر نشان کرد: از رییس دولت، معاون اول و رییس دفتر رییس‌جمهور کمال تشکر را دارم و نیز از سازمان برنامه و بودجه، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و همه کسانی که ما را در انجام تعهدات یاری رساندند سپاسگزارم.

نرخ خرید تضمینی گندم به ضرر کشاورزان

بررسی ها نشان می دهد که نرخ هایی که به عنوان خرید تضمینی گندم مشخص می شوند به ضرر گندم کاران بوده و به هیچ وجه منطقی نیست. به همین خاطر، بازار دلالان گندم رونق می گیرد؛ زیرا آنها با نرخ های بسیار بالاتر و حتی دو برابر قیمت تعیین شده، گندم را مستقیما از کشاورزان خریداری می کنند، از طرف دیگر تولیدکنندگان نیز هیچ علاقه و رغبتی جهت فروش گندم به دولت را ندارند. بنابراین، استراتژی خرید تضمینی گندم همواره با شکست مواجه بوده است.

قیمت خرید تضمینی گندم احتمالا کیلویی 23 هزار تومان تصویب شود

یک منبع آگاه در وزارت  جهاد کشاورزی به خبرنگار فارس گفت:‌ چکش  کاری روی قیمت گندم انجام می شود، بخش خصوصی روی کیلویی 25 هزار تومان تاکید دارد و معتقدند که کمتر از آن برای تولید کننده به صرفه نخواهد بود در مقابل سازمان برنامه و بودجه کشور که مسئول پرداخت پول های خرید تضمینی است مقاومت  دارد و روی قیمت های پایین تر نظر دارد.

این منبع آگاه گفت:‌ به اعتقاد من قیمت روی کیلویی 23 هزار تومان اگر تصویب شود برای تولید کننده گندم بهتر خواهد بود.

وی در پاسخ به اینکه آیا امکان تصویب این قیمت وجود دارد؟ گفت:‌ بررسی ها ادامه دارد اما فکر می‌کنم قیمت روی این قیمت تصویب شود.

به گزارش فارس،‌ امسال دولت بیش از 155 هزار میلیارد تومان برای نرخ خرید تضمینی گندم باید پرداخت کند که تاکنون 60 درصد آن را پرداخت کرده است. در صورتی که نرخ خرید تضمینی گندم برای سال آینده 23 هزار تومان تعیین شود و با فرض اینکه کشور سال آینده هم همین میزان گندم تولید کند باید 240 هزار میلیارد تومان برای خرید گندم بپردازد.

در این میان کارشناسان معتقدند که راهکار این است طبق آنچه که قانون بهره‌وری کشاورزی تکلیف کرده وزارت  جهاد کشاورزی قیمت تضمینی را به جای خرید تضمینی اجرا کند، روش این طور است که شورای قیمت گذاری نرخی را تعیین می کند اما کشاورز مجاز است به قیمت بالاتر هم بفروشد و اگر نتوانست بفروشد به همان قیمت تعیین شده دولت از آنها خریداری کند. این روش باعث می شود که بار مالی از دوش دولت برداشته شود و کشاورز هم احتمالا به سود بیشتری برسد.

سال آینده چقدر گندم در کشور تولید خواهد شد؟

4616890

امسال بیش از ۱۰ میلیون و ۳۷۵ تن گندم از کشاورزان خریداری شد؛ پیش بینی می‌شود این عدد در سال زراعی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ به حدود ۱۱.۵ میلیون تن برسد.

در حالی که سال گذشته پیش بینی شده بود میزان خرید تضمینی گندم سال زراعی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ حدود ۸ میلیون تن باشد زیرا تولید در سال زراعی ۱۴۰۰-۱۴۰۱ حدود ۵ میلیون تن بود آمار خرید تضمینی گندم از سوی دولت به ۱۰ میلیون و ۳۵۷ هزار تن رسید. این غافلگیری سبب شد تا اعتبارهای لازم در بودجه امسال پیش بینی نشود و مطالبات گندم کاران با تأخیر انجام و در نهایت ۳۰ مهر تسویه شد.

گردآوری اطلاعات، استخراج داده‌های درست در تصمیم‌گیری و تدوین برنامه نقش مهمی دارد تا سالانه با کم‌بود و پیش‎بود تولید مواجه نباشیم. این چالش سالانه منجر به از بین رفتن محصولات کشاورزی می‌شود. عدم پیاده سازی کشت قراردادی و حرکت سنتی بخش کشاورزی زمینه ساز مشکلاتی از این قبیل معضلات بوده که باید دید متولیان امر در این خصوص چه تدابیری اندیشیده‌اند.

علیرضا مهاجر، معاونت زراعت وزارت جهاد کشاورزی در برنامه‌ای تلویزیونی با اشاره به رشد ۴۴ درصدی کشت گندم در کشور گفت: سال گذشته مبلغ خرید تضمینی گندم حدود ۸۴ هزار میلیارد تومان (همت) شد که این عدد دو سال قبل تقریباً ۲۳ همت بود. این عدد امسال به حدود ۱۵۶ همت رسید.

معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی به وقوع خشکسالی در سه سال پیاپی در کشور اشاره کرد و افزود: امسال میزان بارش ۲۰ درصد نسبت به استاندارد کمتر بود، با وجود کمبود بارش در بیشتر استان‌های کشور از جمله خراسان رضوی، گلستان و اردبیل شاهد رشد تولید گندم باشیم.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته برای رشد تولید گندم در کشور گفت: در ابتدای جنگ روسیه و اوکراین در شرایط کرونا و با وجود تحریم‌ها و شرایط ویژه کشور در تأمین غذا و با توجه به این که میزان تولید و خرید گندم کشور خیلی کم بود، در سال ۱۴۰۰ باید مقداری از نیاز کشور را از خارج تأمین می‌کردیم که در این راستا دیدارهایی با سایر کشورها در این خصوص انجام شد.

مهاجر ادامه داد: در دیدارهای صورت گرفته با یکی از کشورهای اروپایی، توافق شد که ۴۵ هزار تن گندم و ۴۵۰۰ تن روغن به ایران وارد شود، از آنجایی که میزان مصرف ماهانه کشور حداقل یک میلیون تن گندم و حدود ۱۲۰ هزار تن روغن است، این میزان واردات بسیار کم بود، بنابراین رشد تولید گندم کمک بزرگی به خودکفایی کشور کرد.

معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی مصرف بهینه کودهای پایه شامل فسفات، پتاس و ازت را یکی از راه‌های دستیابی به خودکفایی دانست و گفت: در سال ۱۴۰۰-۱۳۹۹ میزان مصرف ازت حدود ۱۲۰ درصد بود که ۲۰ درصد بیشتر از نیاز مصرف می‌شد، اما میزان مصرف پتاس که مهمترین کود برای مقاومت گیاه در برابر خشکسالی، کم‌آبی، شوری و تنش‌های محیطی است و عملکرد را افزایش می‌دهد، به دلیل افزایش ۴۰۰ درصدی قیمت این کود، بسیار پایین بود. قیمت کود پتاس اصلاح و همین باعث افزایش استقبال کشاورزان در مصرف آن شد.

به گفته وی، مبارزه با آفات، بیماری‌ها و علف‌های هرز نیز دومین عامل در افزایش تولید محصولات کشاورزی در استان‌های جنوبی بخصوص استان خوزستان بود که علاوه بر مصرف مناسب کود، مبارزه با آفات نیز به خوبی انجام شد.

مهاجر مصرف بذر اصلاح شده را سومین عامل در راه خودکفایی در تولید گندم برشمرد و افزود: در سال زراعی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ بیشترین مصرف بذر اصلاح شده را داشتیم و در سال زراعی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ قطعاً شرایط ویژه‌ای را دنبال می‌کنیم، خوشبختانه بذر به اندازه کافی تأمین شده و باقی کودها به کشاورزان تحویل خواهد شد.

وی افزود: اگر بهار سال آینده یعنی اردیبهشت ماه هوای نسبتاً مناسب و بارندگی خوبی داشته باشیم، سال آینده برنامه این است که به خودکفایی مطلق برسیم و هیچ نیازی به واردات نداشته باشیم.

معاون وزیر جهاد کشاورزی به بحث جهش تولید در دیمزارها با همکاری ستاد اجرایی فرمان حضرت امام اشاره و تاکید کرد: این طرح از دو میلیون و ۶۷۰ هزار هکتار آغاز شده است، امسال در سطح حدود ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار هکتار انجام شد و در سال زراعی ۱۴۰۲- ۱۴۰۳ طرح جهش تولید در دیمزارها در سطح ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار هکتار برنامه‌ریزی شده است.

معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی از پیش‌بینی تولید ۱۱.۵ میلیون تن گندم در سال آینده خبر داد و گفت: امیدواریم بتوانیم با تدابیر مناسب به خودکفایی نسبی در تولید گندم دست یابیم.

وی با بیان این که تناوب کشت کلزا در پایداری تولید گندم انجام می‌شود، گفت: سالانه در سطح حدود ۶ میلیون هکتار گندم می‌کاریم، تنها راه برای جلوگیری از آفت‌زدگی، رشد علف‌های هرز و کاهش عملکرد در گندمزارهای کشور، تناوب با کلزا است. ‌

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

 • قاسم محمدی

  آقای وزیر در کدام موارد میخواهی به گندم کار کمک کنید شما بهای واقعی گندم پرداخت کنید ما هیچ صدقه ای از شما نمی خواهیم کشاورز در گرمای ۵۰درجه خوزستان کشاورزی کرده که با قیمت عادلانه بفروشد خرج زن بچه اش را بدهد ولی شما قیمت هر کیلو گندم ۱۵هزارتومن زدید که زیر قیمت تمام شده هست تا یک سال مجانی برای شما کار کرده حرمتان باد نا مسلمان ها

  • ناشناس

   اینا انسان نیستند

   • Gh.roshan

    از انسان بودن گذشته،، اینا هیچی ندارند...

  • Gh.roshan

   به قول تو جیب ما را نزن، نمیخواد از شرمندگی در بیای،، تف به ذات کیفتان که اینگونه با آبروی کشاورز زحمتکش بازی میکنید ، نه اینکه خودتان نه شرف دارید نه آبرو، معلومه به فکر آبروی دیگری نیستید
   #پول_گندم_مرابده_بیشرف

  • رضا زارع

   بخدا حق کشاورز مظلوم خوردن نداره .بقران طلبکار هر روز در خونه ام هست مزاحمت برا خانوادم داره ایجاد میکن منم اجاره کار بودم الان سود کشیده رو پولش اگر شما پول منو زودتر میدادید من انقدر حرف بد نمیشنیدم اگر مسلمانید پولمون زودتر بدید .من رای دادم پشیمونم

 • شمس

  اگر میخواهید از شرمندگی کشاورز در بیاد با همین پول گندم حساب کنید برای اینکه با این وضعیت که برق را روزی ۵ ساعت قطع مکنن واین پول گندم از کشاوزی خسته شدیم تو شهر با اسنب کار کنم بهتره

  • قاسم روشن

   خودشان برای دوزار وام که چند روز دور شده ، تمام زندگی طرف را قفل و اموالش را به مصادره میزارن، ولی الان ۵ماهه که گندم تحویل گرفته و پولش را نداده.. مردم تا کی میخواهید زیر بار ظلم و ستم ظالم باشین ، به نظرتون وقتش نشده...

   • رضا زارع

    ترا به ابوالفضل پول منو بدید طلبکار دنبالم .ترا به جان مادرتون پول مردم بدین مگر مسلمان نیستین .

  • ناشناس

   دیگه هیچ ذوقی ب کشاورزی هم نذاشتین واسه ملت به چه امیدی کشاورزی کنن مردم؟؟ ۱۱ و ۵۰۰ از کشاورز بدبخت خریدین دادین عراق کیلویی ۶۰ تومن

 • قاسم محمدی

  آقای وزیر کشاورز نه نیاز به مخلصی و نوکری شما ندارد بجز قیمت واقعی گندمش هیچ انتظاری از شماها ندارد شما بدون توجه به خواسته کشاورز که برای گندمش هزینه کرده زحمت کشیده بزور قیمت ۱۵۰۰۰تومان زدید خودتان بریدید خودتان دوختید هیچ توجه ای به قیمت دلخواه کشاورز نکردید معامله یک سر برده

 • عزیز

  اقا ی وزیر کسی مجبور کرده دروغ بکین آیا شما اشتباهی نفرستادن آنجا خدمات کشاورزی نه دلال بازی دروغ مگوید

  • ناشناس

   آقای وزیر دروغگو شما که کسی حرف تان رایابه قول‌ خودت دستورت راعمل نمیکندچراوعده دروغ میدی که ماهم وعده دروغ به طلبکاربدیم.ومثل تودروغگوبشیم.بریدگم شیدشماراچه به وزارت

   • ناشناس

    واقعا ظلم پیش از حده دیگه ظلم به کشاورزان به صورت علنی شده ،الله اکبر، هل ناصر من ینصرنی،

 • ناشناس

  بابا چرا نمیفهمیید کشاورز با این پول زندگی میکنه در امد دیگه ندارع ک

 • طلبکار

  تنها چیزی که به عنوان یک طلبکار پول گندم میتونم بگم بر آدم دروغگو لعنت

 • ناشناس

  حق مان را بدهید چاکرومخلص پیش کشتون گورپدر کسی که سال آینده گندم بکار مگه ما دیوانه شدیم که کل زمین را گندم بکاریم سال جدید اندازه مصرف خودمون ودام همسایه ها میکاریم وبقیه را باقات گمیکاریم هم زمین قوت بگیره وهم خیالمون راحت باشه آقا بالا سر بی ارضه هم نداریم

  • کشاورز

   آره والا .انشالله امسال نتیجه اینهم دروغی رو که به مردم گفتید میبینید.بخدا باچه امیدی کاشتیم چقدر منتظر بارون موندیم که آخرش این نتیجش بشه دیگ توبه برا گندم

 • غلامرضا

  آقی وزیرماگندمکاران نوکرنمی خواهیم پول بحقمان رامی خواهیم اگر نمی توانی گندمان مارابدهید خودمان می‌دانیم چکارش خواهیم کرد انبارداري ما بهترازشماست

 • ناشناس

  اگه شرفتون دوست دارید پول مردم واریزکنید

  • کشاورز گشنه و شرمنده زن و بچه و مردم

   شماها شرف ندارید ؟ آبرو ندارید؟ انسانیت‌ ندارین؟ بقران برین خودتون رو زیر زمین کنید بهتره تا اینکه این اراجیف رو تحویل مردم بدبخت بدین. چطوری بودجه دارن برای موسسات خصوصی که هرکدوم برای خودشون درست کردن! چطوری بودجه دارن برای ارگان‌هایی که معلوم نیست کارشون چیه اصلا! چطوری میتونین از بیت المال اینهمه بدزدین و هزینه دختر و پسراتون که همشون ساکن آمریکا و کانادا و انگلیس وووووو هستن بکنید ولی بودجه ندارین حق و حقوق گشاورز بدبخت رو بدین

  • ناشناس

   بعنوان یه شهروند عاجزانه از رهبر عزیزمون خواهش می‌کنم به این قضیه ورود کنن و حق و حقوق مارو از این بیشرفا بگیرن

  • ناشناس

   اینا‌میدونن‌شرف‌یعنی‌چی؟

 • علی

  نه پول گندم میدن نه قبمت مشخص

 • علی

  آقای وزیر جدیدی کشاورزی شما پنج ماه از انتصابت گذشته تا حالا نه تعیین قیمت ونه پرداخت پول صورت نگرفته است از این به بعد با چه شعار دیگری خودش را پرچمدار میداند

 • ناشناس

  فقط دروغ و وعده ی سر خرمن میدن نمیدانم چه گناهی کردیم که توی این کشور که از رهبرش گرفته تا همه ی زیر دستاش همه درغگو و دزد هستند به دنیا اومدیم

  • علی مهربان

   دزد تو هستی نه رهبر عزیز برو خفه شو

   • ناشناس

    حقیقت تلخه داداش چرا زورت میاد؟؟؟

   • ناشناس

    توهم مثل اون دزدی که این طوری زور بهت اومده بی شرف

   • ناشناس

    سلام حرف حقی زده دزد مگه چجوری هستش یکی شب میره دوزدی .این دولت ایران ت روز روشنایی جیب کشاورز زحمت کشو میزنن

   • ناشناس

    باید همه در شهراهای مختلف بپا خیزید
    وقتشهتا زیر ار ظلم میروید ظالم هم زیادتر میشود

   • محمدرضا

    خوزستان ۹۰ درصد سرمایه کشور تامین می‌کنه ولی ۷ ماه شده پول کشاورزان پرداخت نمیکنن نماینده نداریم وسلام

  • یاور

   دمت گرم

  • اسی

   دمت گرم حرف حق رو زدی

  • عبدالله

   گندم دادیم باید تا ۴ ماه دیگ منت کنیم

 • کشاورز بدبخت

  یادش بخیر قدیما میگفتن دروغگو دشمن خداست ولی تو ۴۴ سال ما هیچ حرف راستی از مسولان نشنیدیم خدا لعنتتون بکنه

 • ناشناس

  پولمونوبده وزیر خدا خوشش نمياد ای هاواااااااااااااار خداااااااا

 • دردمند

  خیلی کثیف هستند.عوضی ،کشاورز مسخره شما که نیست.منظور ایشون از جای دیگه حتما"سر قبر باباشه.خدا لعنتتون کنه.گندم بیرون با کیلویی ۱۴ هزار تومان می خریدند ندادیم.گول حرفای خوش رنگ و لعاب این دولتمردای باید بشود را خوردیم.هنوز وعده سر خرمن می دهند.احمق فصل گندمکاری رسیده خجالت بکشید.

 • ناشناس

  دروغگویی و خلف وعده هم حدی داره
  شدید چوپان دروغگو

 • سسسسس

  ایاواقعا این جواب مردمه بجای تشکرازمردم وشکرگزاری ازخدابابت ازدیادبرکت این صحبتهاهمین بیانیه هارامیدی که کشاورزبرای کشت اینده بی رمق شده بده بجای خریدگندم ۳۰هزارتومانی گندم ۱۵تومن خریدی پولش هم پرداخت نکردی لااقل برای یکبارازملتت وکشاورزعذرخواهی کن

 • ولی

  وزیر جان.شما با ما کاری نداشته باش.ما آزاد بفروشیم

 • محسن

  شما اگه دین و ایمان داشتید از همون چند ماه پیش میگفتین پول نداریم بدیم کشاورز.تاما به فکر چاره دیگه ای میفتادیم.خدا لعنت کنه آدم دروغ گو رو.

  • ناشناس

   آقای وزیر شما که ۱۲هزارتن کل مصرفی گندم کشور را در بودجه می بینید چرا دروغ تحویل ما میدیدکسای هستند دوست ندارن ایران خود کفا بشه مافیای گندم اونا نی گذارن حق کشاورز بهش برسه چه از نظر نرخ وپول کم تولید کردن گندم به نفع شخص بعضیا میشه مافیا گندم

  • ناشناس

   اینا‌فکرنمیکردن‌کشاورزان‌اینقدر‌گندم‌تحویل‌بدن‌الانم‌زورشون میاد‌پول‌بدن‌‌کجای‌احمدی‌نژاد‌۲۴‌ساعته‌پول‌توحساب‌بود

 • پیام

  وزیر تاحالا نزول ورنداشته برای کاشت گندم وکود وزیر تاحالا شرمنده بچه هاش نشده اول مهر(‌‌ بازهم کشاورزان بازگشتن به دوران رعیتی)

 • بچه های ایرانی گندم کار

  شماچرا جمع مبلغ کلی را میگین.خوب شماهم مسعول ۸۰میلیون جمعیتی و۸۰میلیون جمعیت گندمش را بدون پرداخت مبلغی به شما تحویل دادن.همان کشاورز بخواد ازتو وام بگبره باید۶ماه بدوه اونم بایدتوحسابش پول بدون چرخش داشته باشه پول بایدثابت بمونه.ازش معدل بگیرن بعد استخاره کنن اگه دورست ازاب دراومد جهادکشاورزی وبانک کشاورزی وام بده..واخر ولحظه تحویل وام هم میگی یک استحکان شیر گنچشگ نیازه قانون جدید وسیستمی هس...الان شش،ماه خوددت پول مردم را ندادین..خوددتان ازکسی طلب داشته باشین الان به کل تک فامیلش فهمیده بودن که به توبدهکاره...بابا پول گندم را که تحویل را گرفتی بده با..لازم داریم.سم فروشم هزار حرف بهمون گفته..از اعتبار افتادیم...داستانهارا واسه خوددت بخوان

 • ناشناس

  چرا الکی دروغ میگید پول زیادی و مفتی باید گیر بیاد و بدید به یه کشاورز بدبخت

 • ناشناس

  لعنت بر دروغگویان

 • رضا

  بابا خجالت بکشید از این همه دروغ

 • علی

  چرا دولت ها به فکر کشاورزان نیستند گندم را با کیلویی ۱۵ هزار تومان می خرند پولش را بعد از چند ماه هنوز ندادند اگر قسط این کشاورزان به بانک دیر شود دولت متقبل جریمه های کشاورزان می شود ؟ حتماً پاسخ نه است !!!
  دولت به بهانه این که گندم ، برنج و دیگر محصولات کشاورزی جزء ارزاق عمومی است عمداً ارزون قیمت گذاری می کنه !!!
  مگر این ها کود ، سموم و لوازم کشاورزی را به نرخ دولتی دریافت می کنند ؟
  چرا دولت دیگر قیمت های اجناس بازار را ارزان نمی کند زیرا حریف کارتل ها ، رانت ها و گردن کلفت های اقتصادی واژد ه های هفت سر اقتصادی نیست !!!

 • جهان

  سلام چرا آنقدر امروز فردا می کنید بابا پول کشاورز بدبخت که خوردن ندارن دولت اگر بخواد وام بده ۲۳درصد بهره می گیره اونوقت پول کشاورز ۵ماه گرو گرفتن و همش چرت طویل مردم می دن خجالت هم خوب چیزیه

 • ناشناس

  حیف این دسترنج کشاورزان که تحویل شما دروغگوها می‌شود ،

 • جمیل همه جانی

  لعنت بر پدر ومادر هرچی آدم دروغگو برای این خبرهای کذب و دروغینتان بی شرف ها چرا ما بدبخت بیچاره ها باید گول حرف شما بی پدرومادرها رو بخوریم ما بدبختی کم نداشتیم گفتیم بچه دوم به دنیا بیاریم شاید خدا خواست حواله را فروختیم بتونیم یک پیکان یا وانت بخریم از کارگری نجات پیدا کنیم یا حداقل بزاریم رو ودیعه خانه کرایه ندیم واقعا متاسفم برای ملتی که چون مسوئولین دروغگو وبدذات دارد جمیل همه جانی هستم از سنندج تورو خدا به دادمون برسید بابا چی شد این حواله ماشین بخداقسم پول اجاره خانه ندارم به صاحب خانه گفتم حواله ماشین میفروشم بهت میدم تورو خدا کسی خبری شنیدبهمون خبربده اینم شماره تلفن 09186667993 کسی خواست کمکی چیزی راهنمایی بدبختی کاری ماروازاین بیچارگی نجات بده
  باتشکر از ملت بیچارم که همه یه جورایی بدبختیم

 • ناشناس

  نوکر نخواستیم پول مردمو باید شش ماه پیش میزدین حساب

 • ناشناس

  خودتون عرزه دارید شش ماه حقوق نگیرید

 • ناشناس

  مسخره خودتون کردین با این وعده های دروغ بسه

 • ناشناس

  حیف وزارتخانه ای که شماها غصب کرده اید،اگر کشاورزی حلالترین کار و درامد ان سالم میباشد طبق روایات ائمه،پس دروغ تحویل کشاورز بیچاره ندهید که ذره ایمانی هم که داره از بین برود
  شما گنم را هر کیلو ۱۵ هزار تومن به کشاورز فروختید ،موقع برداشت تو قیمت دچار سر در گمی شدید ۱۱تومن خریدید ،توعید فطر ۲۰ تومن اعلام میکنند و الان حق کشاورز را نمیدهند ،به چه امیدی سال زراعی اینده که در پیش رو است گندم کاشته شود ،مجبورن رو به کشتهای دیگر بروند
  خدا از سر تقصیرتان نگذرد

 • Abbas

  یعنی واقعا با این همه باز موندن تو پرداخت حق کشاورزان ؟
  آیا سالهای قبل که میلیون میلیون وارد میکردند باز نسیه میاوردن؟
  انصافا اگه مردم به بانک و... بدهکار بودن باز همینجور میشد؟
  یا با هزار ترفند وبا چ سود کلانی پولشنو از مردم میگرفتن
  الله مع الصابرین

 • کشاورز

  شما شرف دارید ؟واقعا حق کشاورز خوردن داره؟مردک میفهمی چی داری میگی ،اگه گندم داخل نبود باید با دولار وارد می‌کردی ،چرا شما اینقدر ابله هستید ؟ کاش گندم را می‌دادیم گاوداری نه طویله دولت

 • شهسوار

  شما نمیخواد از شرمندگی ما در بیاید همون پولمون را بدید کافیه ..خدا پدرتونو نیامرزه

 • ناشناس

  خجالت بکشید.خداوندنابودتون کنه بااین وعده های الکی که میدین .کشاورزبیچاره روحرف شماکه یک ریال نمی ارزه میره قرض میکنه واسه بذروکود.اخرشم وعده پوچ شمامجبوره شرمنده گی بکشه .وبره پول درصدی بگیره
  قرض مردم روبده .من خودم یه نمونه شم .خداازتون نگذره

 • ناشناس

  ای دوستان اینها نمیدن ولاه باید بلند بشیم کاری انجام بدیم مقصر خودمونیم تکان نمیخوریم یا دروع گندم شد نباید گندم بهشون بدیم بابا شما خوزستانی‌ها ک میتونین بفروشین ب دلالها

 • ناشناس

  الان سه ماه هست گندم ما را بردید پول هم ندادید اگر کشاورز از بانک وام بگیر بانک هیچ سودی از کشاورز نمگیر ما یک سال چشم میاریم می‌بریم تا محصولمون دست بیاید یک سال خرج محصولمون میکنیم ما راه در آمدی دیگه که نداریم بعد از یک سال دولت بیاد ببر دلال ببر پول نده ما چجوری خرج زن بچه ها مون بدیم جنسن که ثانیه ای میره بالا آیا خدا راضیه که ظلم کشاورز کنید

 • محمد جعفر خادمی

  اقای وزیر. یا اونایی که بدون سواد رفتید میز گرفتید. شما یک مشت نا مسلمان هستید درک ندارید کشاورز یعنی چی. چطور پول داشتید میخاستید نزدیک اندی گندوم وارد کنید. بعد الان میگید چون از ۸ تن گندم کشاورزان. شده ۱۰ میلیون تن. حالا میگید پول ندارید. اخه بیسواد چطور دارید وارد بکنید. و چرا قیمت درست اعلام نمیکنید توی تلویزیون که همه کشاورزان ببینند. واقعا یک مشت بیسواد هستید و دزد

 • کشاورز کمر شکسته

  ما مخلص دولت هستم از تعارف کم کنید بر مبلغ بیفزا لطفا دیر کرد وام مارا نگبرید نوکر نباش آقا باش اما به رعیت برس

 • ناشناس

  کشاورزان محترم امسال گذشت.مواظب باشید سال دیگه کلاهی گشاد ترازاین سرمون نره محصول وبدین دلال یا دامدار گرونتراز دولت هم میخرن کو ۱۵ تومن که گفته بود سال دیگه هم مثل امسال‌

 • ناشناس

  خداشرمندتون کنه ماکه شرمنده بچه هامون شدیم

 • شهریار

  دولت فقط بلده حق کشاورز رو بخوره که بازحمت بدست اورده.پولی که به ماها میده دیگه ارزشی نداره .چون هرروز بی ارزشتر میشه

 • Iraj

  پولمون بده .اگر وام میگرفتیم با جریمه تاخیر ازمون می‌گرفتید .پول خودمونه بده .

 • محمد

  انشاءالله همه کسانی که بااقتصاد واعصاب و روان وابروی کشاورزان وابروی انها بازی می کنند..از جمله اقای وزیر کشاورزی به درد بی درمان مبتلا شوند طوری که کاسه چه کنم دست بگیرند .

 • علی

  الان فصل کاشت گندم رسیده و من پول ندارم کود بخرم. چرا پول ما را نمیدید کشاورز مسخره شما که نیست مفت گندم کشاورزو میخری بعدشم پولشو نمیدی

 • معراج

  ما نوکرنخواستیم.دروغگوی پست فطرت.پولمون بده ۶ماه شده

 • افشین

  من هنوز ریالی به حسابم نیومده بعد میگن سی درصد مطالبات کشاورزان باقی مونده. خدا لعنت تون کنه.

 • میلاد

  فکر کنم یه جای کار شما میلنگه وقتی میخواین یه چیزیو گران کنین اول گرانش میکنین بعد اگه مردم اعتراض کردن یه دلیلی براش میارین ولی وقتی میخواین حداقل دست مزد کار گر یا قیمت گندم و تصویب کنین ۶ماه جنگ کارشناسی میکنین اخرشم مثل همیشه مردم بازنده هستن تور به چی بگم که میپرستین واسه شعور ما کشاورزا احترام قائل باشین ما که میدونیم شما این کاره نیستین ولی مجبوریم منتضر وعده وعید های شما باشیم

 • محمد از اراک

  لعنت خدا برکسانی که وعده دروغ میدهند

 • کشاورز بدبخت

  دولت که هر روز به کشاورزان دورغ بگوید باید با ماشین فاططل آب از روی آنها رد شد که بیمه هم نداشته باشد لعنت بر زات شما

 • تیمور

  الان سال زراعی جدید شروع شده حتی پول بذر نداریم بخریم

 • ناشناس

  خدا لعنتشون کنه پول گندم را که ندادن از بس برق را قطع کردین هفت بار شناور ما سوخت الان هم حدود سیصد میلیون رفتیم زیر قرضو بدهکاری با این کار مخلص کشاورزها شدین

 • ناشناس

  ماخودمان هم نوکریم وهم مخلص پول گندم هایمان را بدهید

 • کشاورز

  خدا لعنتون کنه امست وزیره جیره خور کجای؟
  نوبت ما هم میرسه من دیگه گندم نمیکارم دیگه حتی اگه گدایی کنم
  مابقی کشاورزا هم میتونن این کارو کنن ولی از بس مملکت گل و بلبلی داریم جیبشون پره مجبور به کاشت گندم نیستن...

 • ممممممم

  اقای وزیر ، پول مردم رو بدید بخدا این مردم گناه دارن پول تو جیبی ندارن کشاورز مظلومه دیگه فقیر ترش نکنین نزار بخاطره این کارهایه شما بد بین شن ...

 • علی محمود اوغلو

  کیلویی ۳۰ تومنو ظالمانه ۱۵ خریدن اونم تو گِل موندن

 • ناشناس

  سلام شماپول گندم ما رو نمیدی شما میخواهی کمک کنی پول گندم بده

 • کشاورز ایرانی

  فقط بوی گندم مال ماست
  هرچی میکارم مال آنهاست

 • هادی

  سلام . نزدیک دوماه گندم تحویل دادم به دولت
  ولی هنوز یک ریالی دریافت نکردم
  آبروم.رفته پیش تمام کسانی که قرض گرفتم

 • ناشناس

  هنوز ۱۵ تومن هم ب ما ندادن اینها همه مفت خور و دروغگو هستن اینها با پول مردم زنده هستن اینا جیب ما رو دارن غارت میکنن ای مردم بیایید ب خودمان بیاییم دیگه خسته شدیم ۸۰میلیون ادمو خسته کردیک وای ب روزی ک بگندد نمک ک واقعا گندیده

 • هشام

  انشالله پس فردا نگران نباشید

 • خوزستان

  اقای کشاورز بیاید خیابان مشکلتون زود حل میشه خوزستان داره سال زراعی جدید رو استارت میزنه هنوز پول گندم پارسال دریافت نکرده دگه ب دولت نمیفروشیم

 • منوچهری

  واقعامسخره است،

  الان گندم کار چیو بخونه ؟ گوشمون از این خزعبلات ها پره، با این فرمون پیش برن کاشت گندم کاهش پیدا میکنه

 • ناشناس

  کشاورزای عزیز، تخم مرد باشید گندم به دولت ندید.

 • حسن

  باسلام باز هم انتخابات هست اما دیگر ما نیستیم با این دولت تو خالی

 • ناشناس

  خسته نباشیم

 • قلی

  من مطالب دروغتونه نمیخونم ولی بااعصابمون بازی نکنیدبی حیثیتهای نامرددروغ ساز

 • ناشناس

  دروغ گو های بی شرف بی وجدان های دوز همتون دوز هستین بی وجدان هستین دیگه هیج کشاورزی به شما احمق ها عتماد نمیکنه و گندم نمیکاره و نمیده به دولت اتیش بزنه بهتراز اینه که به شما بی وجدانهای دوز بده خدا لعنت کنه شماهمه مسعولین چک همه کشاورزان برگشت خورد ابروی همه رفت شرمنده زنو بچه شدن خدا ازتون نگذره بی ناموسا

 • ناشناس

  همشه دروغ

 • درود

  بحث کشاورز نیس اینا میخان با ندادن پول به کشاورز،گندوم وارد کنن.وقتی کشاورز تا این موقع پولی دریافت نکرده .نمیتونه کاشت کنه .خب اینم میشه یه دلیل سنگین برا واردات.من نمیدونم چطور میشه هر ساله بودجه واسه واردات هس امثال بودجه کم اورد.اگه خدایی هس که نابود بشه کسی که باعث وبانیشه اگه نیس که هیچی

 • ناشناس

  خاندیم بازم حکام خواب دیدند مثال شتر در خواب دید پمبه دانه مکر پولشان ثابت شده ک سال اینده بیش بینی کردند فقط زمان شاه فقید از سال اینده باخبر بودیم چون ریالش ثابت دارایی بود

 • ناشناس

  آقای وزیر اگر کمکی باشد بذر کاشت امسال را باقیمت پانزده تومان حساب کنید تسهیلات بانکی را سخت نگیرید بعد یک لطف در حق ما انجام دهید سال تحصیلی دانش اموزان کشاورزان بعد از واریزی باشد تا از شرمندگی بچه ها من در بیایم نه میتونیم تحریر لباس یا حتی پول کتاب وبیمه را بدیم کاری کردید که بچه های ما نتونن با لبخند و شور وشوق به استتقبال مهر برند

 • آزاد

  بیچارمون کردید از بس یا مفت گفتید این چه خرید تضمینیه ک ن قیمتش منصفانه است ن تسویه وجه گندم دروغ دروغ دروغ سازمان برنامه چگونه وقیحانه میگه پیش بینی این حجم از خرید رو نداشتیم اما پیش بینی نیاز رو داشتین پس برا واردات بودجه پیش بینی شده الدنگها همونو بدین ب کشاورزی ک گندمشو ب یغما بردین

 • حسن

  آقای وزیر مگه نمیگید نیاز کشور ۱۲ ،۱۳ میلیون تن هست و ما برای ۸،۵ میلیون تن بودجه برای خرید گندم از کشاورز بدبخت برنامه ریزی کردیمه
  حالا فرض کنید کشاورزا ۸،۵ میلیون تن بیشتر تولید نداشته ان شما کمبود نیاز گندم کشور را چجوری و با چه بودجه ای قرار بوده تامین کنید مگه نباید برید از کشورهای دیگه خرید کنید شما برای این واردات مگه میشه برنامه ریزی نکرده باشین و بودجه اختصاص نداده باشید همین بودجه ای که قرار بوده گندم وارد کنید رو بدید به کشاورز بدبخت
  آخه تا کی دروغ، تا کی میخایین حق این قشر زحمت کش رو بخورید
  بخدا فصل کشت شروع شده نه پول داریم زمین اجاره کنیم نه پول داریم کود بخریم نه پول تراکتور و ادوات کشاورزی داریم مونده ایم که چکار کنیم

 • ناشناس

  با دلار ۵۰ هزار تمنی گندم خریدند ولی از کشاورزان در روز روشن مثل همیشه دزدی کردند اقای وزیر بازم نشعه بودید

 • گرگعلی

  تف توروتون هکتاری 3تن گندم دادم دولت تازه 3/300میلیون تومان جریمه مان کرده اندکه مراتع راتصرف عدوانی کردیدتف برمادرزناکارتان بی پدرهای نجس

  • ناشناس

   🤣🤣🤣😂😂😂😂

 • پاکدل

  مسولین زحمتکش.تلاشگر.پیگیر.جلسه گذار.بیخوابی کشیده.ووو از اردیبهشت تا مهر ما وعده هفته اینده دادن.استان گلستان با خشکسالی بیسابفه که بوده اول خرداد ماه موقع درو دلال کارخانه ها قیمت گندم را 15نیم 16نقد پول سر باسکول خرید.شایع شد که چون فطریه 20تومان اعلام کردن قیمت گندم هم 20یا 22تومان میشه وسر یک هفته هم پول میدن..طمع شدیم زود باور شدیم.کندم راغله دادیم حال 15تومان بصورت قطره چکانی خواهش التماس کنان...ایا مسولین حقوق خود را پنچ شش ماه دیر میگیرند؟ ایا مسولین کشاورزی حمایتی از کشاورز مثل بذر کود سم ادوات سوخت ووورایگان یا دولتی دادن به کشاورز دادن؟ایا مسولین مشکلات کشاورزان را میدانن؟ ایا از بانک کشاورزی وام گرفتن که اکر قسط را ندهند ‌دیرکرد.جریمه تاخیر .بدحسابی.مسدود کردن حساب هر دو ضامن .وسود های که میگیرن وجریمه های انچنانب میزنن خبر دارن؟ ایا مسولین فرق بین گندم را با جو تشخیص میدهند..

 • پاکدل

  مسولین کشاورزی فرق بین گند با جو. را تشخیص میدهند؟

 • ناشناس

  خدا خیرتان نده تنها راه درآمد ما کشاورزان همینه ،شاید باورت نشه وزیر ولی امروز به خاطر بی پولی و برای اینکه نداشتم برای دخترم لباس فرم مدرسشو بخرم نفرستادمش مدرسه.منتظرم تو الدنگ پولمو بدی برم براش بخرم. لعنت به تو و رئیس بی لیاقتت

 • ساعد

  بنده خداها سران مملکت خرجشون زیاده

 • ابی

  توراقران دوروغ ووعده وعید بسه تورا جان مادرتان پول روواریزکنید..مارومضحکه ومسخره خودتون کردین..خدا بگم چطورجزای کارشماروبده که دلمون خنک بشه

 • من

  خدا ازتون نگذره بحق امام رضا.همش دروغ ودغل بازی آقای وزیر شما برای فروش کود وسم وبذر تا کشاورز پول واریزنداشته باشه چیزی بهش نمیدید اول پول میگیرید بعد بذر تحویل می دید الان ۵ماه کشاورز سر کاره

 • گرجی

  ازموده را دوباره ازمودن خطاست ما به دلال کیلویی هفده نقد رو باسکول دادیم نامرد همه عالم هستیم اگر این کشت رو گندم بکاربم

 • ali

  دییقا مسخرمون کردن

 • احسان

  والا ما کشاورزها نوکر شما شدیم وزیر بی لیاقت

 • ناشناس

  درواقع اینی که مانع پرداخت حق کشاورزشده مسؤل نیست این یک دشمن وضدانقلاب هست داره کاری میکنه که گندمکار سراغ کشت گندم نرود.بعددولت منت وخریدگندم ازکشورهای دیگه بکنه آنوقت تحریمات مانع صادرات گندم به ایران میشود انوقت تازه می‌فهمند که این مسؤل چه فاجعه ای به بارآورده پول به ریال وبدون منت کشاورز زحمت کش بدین بهتراز اینکه گندم بادلار وبامنت ازدیگرکشورهابخرید

 • ناشناس

  شما رو قسم میدهم اینقدر رو اعصاب کشاورزان بیچاره نرید
  همش مطلب تکراری مینویسد خودش یه دهن کجی به گتدم کاران است شرم هم خوب چیزیه وزیر محترم جهاد دروغ گفته جقدر تحقیر مگه صدقه میدهید حق شان را گه نمیدهید شدن مضحکه شما خدایی هم اون بالاست

  • محمد

   خدا هم طرف اونهاست وگرنه مارو شرمنده زن وبچه نمیکردن وازگار کسانی ک حق ناس میکنن ب ابالفضل

 • ج ازمهاباد

  همه کشاورزان دروغ میگند اگر واقعه ن راست میگید گندم تحویل نمیدادید اول خوزستان تحویل داد خب مگه کسی خبرنداشت که هنوز پول خوزستان واریز نشده زاهدان چی شیراز چی همدان چی اردبیل چی کردستان چی آذربایجان غربی چی دولت سره همه کلاه گذاشت هی امروز فردا کرد خوب کاری هم کرده اگر من هم بودم همین کار میکردم

 • Muhammad

  هروقت شکمتان سیر شد جیبتونم پر شد پول کشاورز بدبخت بریزن اگ سررسید وام کشاورز چند روز دیر بشه خداتومن روش میکشید الان ۶ ماهه پول بدبخت کشاورز نگه داشتین ما سود نخواستیم همون پول خودمان را بدهید خدا لعنتتون کنه ک نابود کردین مملکتو انشالله نسلتون نابود بشه ک غرور غیرت و عزت رو از یک ملت گرفتین

 • ناشناس

  آخر نگفتی کی پرداخت می کنید؟ولا ماهم مثل شما به کسانی که بدهکارهستیم تاحالا گفتم آخر این ماه. شما بگید من به طلب کارهابگم آخر چندماه دیگر.

 • ناشناس

  سلام اقا من یه اجاره کاربودم فقطم امسال گندم کاشتم برای من دیگه موارد دیگه ای وجود ندارد که کسی بخواهد برایم کاری کند

 • ناشناس

  اگر این نپرداختن حق الناس است،پس این حق گردن شما مانده است و حلال نمی کنیم
  بی انصافا چند ماه گذشته مگه شما چیزی نسیه به کشاورز می دهید؟گندم کیلویی ۱۱هزار پانصد خریدی یه بوجاری شده حالا بذری به خودمون میدهیدو۲۴ هزار تومان.

 • بازنشسته

  آقای نیکبخت شما خواب تشریف دارید من4/8گندم تحویل دادم قانون دولت رو موظف کرده‌ ظرف 24 ساعت بعد از تحویل با کشاورز تسویه حساب کند وبابت تاخیر پرداخت خساررت بپردازد درحالیکه بانکها از یکروز تاخیر باز پرداخت وام نمی‌گذرند چطور به خودتان اجازه میدهید قانونو به صخره بگیرید مطابق قانون باید عملی بشه کشاورز عزت نفس داره به صدقه شما نیاز ندارد ما نانو با عرق جبین ومناعت طبع به سفره مون می‌بریم خجالت بکشید درآمد نفتی با استناد به آمار زعمای قوم بیش از 2برابر مالیات به همین روال نسبت به دولت روحانی . اما اسفره ها هر روز خالی ترتا کی دروغ و وعده سر خرمن و عملی نشده

 • کشاورز بدبخت

  آقای وزیر با پول کشاورز بدبخت سه ماه کسر بوجتون جبران میکنید ودر زمان کشت حتی یک کیسه کود هم به آنها کمک نکردید واگه راست میگید که تولید گندم پیش از انتظار بود برای آنها یه مشوقهای بدین که این روند تولید بیشتر بشود

 • نادر

  مسولین بی کفایت برید صداقت رواز مسولین کشورهای عربی یادبگیرند که چطوربامردمشون روراست هستند، شماها یه مشت دزد وچپاولگرید که فقط به فکر جیبتون هستید که چطور باپول مردم بدبخت فلک زده ایران پرش کنید،قبلا می‌گفتند آمریکا ننگ به نیرنگ تو،اما این حرف صحت نداره وباید گفت ننگ به نیرنگ شما مسولین

 • مهراد

  چقد این کشاورزا پررو شدن
  گندم هاتون رو دولت برده پول هم میخواید

 • رسول

  جناب وزیر بقول خودت محترم ما کشاورزها دوبار دست تو سوراخ مار نمی‌کنیم درضمن نگهداری گندم خیلی از شما بهتر بلد هستیم نگید بوجه نیست یکم از دزدی هایتان کم کنید حق مردم را بدهیدننگ بر شما باد بعد هم انتظار دارید مردم بیایند پای صندوق رای

 • ناشناس

  ما می تونستم گندمان را بهتر بفروشیم و با قیمت بالاتر ، اما افسوس که گول یه آدم های را که نوچه شماها بودند خوردیم ، سال آینده همه چیز مشخص میشه

 • کشاورز با ابرو

  جناب وزیر کشاورزی دیشب از چهره ات معلوم بود مجبور شدی دروغ بگویی خیلی ادم بدبختی هستی واقعا گرفتاریهای خود را فراموش کردم دلم بحال تو سوخت

 • ناشناس

  مسئولین امراگرخودشان جزومافیای گندم نیستند چرااستعفانمیدهند؟.اگراعضای غیردولتی
  شورای قیمتگذاری به وضوح میبینندکه حضورو
  رای آنهادرجلسات شورا پشیزی ارزش نداردچرا
  به این وضع اسف بارعضویت خودادامه میدهند
  ؟آیابه فکرحیثیت خودشان نیستند؟

 • ناشناس

  تا دوروز دیگر پرداخت نشود تمام کشاورزها تمام جادها را میبندیم برای حقمان برای گندمهایی ک ۶ماه زحمت کشیدیم اینا خدا نمیشناسند مال مردمو میخورن خداسرشاهده ازبیچارگی نمیدونیم دیگ چکار کنیم

 • مسی دنجروس قره شور

  خیلی بیشرفید اینهمه پول خرج کشورهای دیگ میکنین اختلاص میکنین پول مارو بدین انگولک نکنین مارو برینن تو اقتصادتون پول مونو بدین قرض داریم

  • ناشناس

   خدا از سر بچه هاتون نگذره

 • کشاورزخوزستانی

  عراق نه تولیدی داردنه آبی برای کشاورزی..داره گندمودوبرابرقیمتی که تعیین کردیدمیخره میده به خوردملتش وبه میلیونهازائر.حالاجنابعالی هی بگوفکرمیکردیم ۸میلیون تن خدابهمون گندم میده ولی این باربیشترداد.ماهم برای تامین پولش موندیم.خوب مگه نمیگید۱۱میلیون تن خودکفامیشیم حالاخداوکشاورزخودکفات کردن.یعنی مازاد۸میلیون تن رونمیبایستی ازخارج ۲برابرمیخریدید.کاش من خبرنگاربودم.میذاشتمت تومنگنه تاشماباشی جناب وزیردروغ نگی.دروغگودشمن خداست.ازبچگی به شمایادندادن!!!

 • جانباز

  سلام حالا که دولت وعده های سرخرمن می دهد و نمایندگان هم عرضه ندارند که حق کشاورز را از دولت بگیرد ما خانواده بزرگ کشاورزان هم در انتخابات شرکت نخواهیم کرد.

 • ع خ

  باباپول گندم رو از همین ۶میلیاد دلاری که از قطر گرفتید بدید پس پولاروچیکارکردید@

 • کلثوم کعب فرج اله

  هم یرکاری

 • کشاورز دزد زده

  آآآقای مثلاً وزیر
  با اینکه بهت میگن وزییییییییر کشاورزی خیلی حال میکنی؟
  تو را از کجا پیدا کردن کردند وزیر
  آخه وزیر یک کشور بودن حرمت داره
  وگرنه آدم بیشعور دروغگو و نفهمی و .... مثل تو را چه به وزارت
  تو حداکثر باید از این دلال های کلاهبردار سر چهارراه باشی با این درجه از حماقت

  آخه نفهم تو شعور حرف زدن هم نداری
  الان چند ماهه که میگی تا آخر این ماه مطالبات پرداخت میشه
  یه چهار تا بیشعور مثل خودت دور هم جمع شدید بجای شکرخدا و تشکر از زحمات کشاورزان
  میگید ما نمی‌دانستیم که اینقدر گندم تولید میشه و عذر بد تر از گناه میارید
  واقعا برای خودم و تمام مردم ایران متأسفم که امثال شما شدین دولت ایران
  واقعا حیف و صد حیف از این کشور که بدست شماها نابود شد

 • ناشناس

  شما خجالت نمی کشید ایا درسته که همش دروغ بگید شما کارتون دوروغ گوعی هست با دروغ زندگی میکنید خدا ازتون نگزره

 • کشاورز

  یه جوری وزیرجهادکشاورزی این ۷۰درصدپرداختی رومیگه
  مثل اینکه ازجیب خودش به کشاورزان عیدی داده اندازه
  اون مبلغی که دربوجه پیش بینی شده بود خرید میکردین کشاورز آزادمیفروخت دردشودوامیکرد
  چطوربانکها بابت قصد وام صبرنمیکنن

 • بهمن

  آقای وزیر وعده سرخرمن نده ما آنقدر پول قرض کردیم دیگه پوستمان کلفت شده ..بیخیال ببر خرج خانوادت کن ببرشان اروپا صفا گور پدر من کشاورز

 • جعفر

  کجا می خواهید از شرمندگی کشاورزان در بیائید شما بایدبروید دنبال گوسفند یا گاو آشغالهای کثافت چرا پول کشاورز نمی‌دید بدهکارند آبروشون رفت این چه مسخره بازی در آوردیت فصل کشت احمقا کشاورز لنگ این پول اگه نمی توانید برید کنار خودتون کیر نکنید

 • رامین کشاورز

  نظری ندارم فقط میتونم بگم اکثریت شما مسولین دزدید خاک توی سرتون تا تونستید توی این چندماه دروغ گفتید،دوست دارم فقط یک ماه حقوق مفت بهتون نرسه ببینم خودتونو پاره میکنید یا نه،خودتون بریدید دوختید وحرف مفت زدید

 • حسین عیدی

  سلام وعرض ادب آقای وزیر محترم کشاورزی توجه داشته باشید
  دین از تو کار خواهد کار از تو راستی
  این درد با مباحثه درمان نمیشود

 • عبدالله

  جناب وزیر ان شاءالله کشاورزان هم امسال ازخجالت شمادرمی آیند.کشاورزانم خدایی دارندفعلادیواری کوتاه ترازاین قشرزحمتکش پیدانکردیدامابدانیدهمین وعده های دروغین شماهاست که مردم رانسبت به نظام بدبین میکند.

 • فارس

  اقای وزیر یه تراکتور نمیتونه قسطی بدی اونم از پول گندم

 • ناشناس

  یک زمانی بود که منطقه ما بهترین چقندر قند کشت میشد الان یدونه هم کشت نمیشه بخاطر همین داستان ها پول ندادن .و آقازاده ها الان شکر و قند وارد میکنند. و ماهم ذرت علوفه‌ای میکاریم.

 • امین

  بابا حداقل کاری کنید که پیش زنو بچمون زایمان نشیم مدرسه هم شروع شد وای خدا چاره چیه.

 • حسسین

  خدا لعنتشون کنه

 • مسعود

  اگر دولت گندمی به کشاورزان میداد بخدا دو ماه قبلش پولشو می‌گرفت ولی الان ببین چند ماه که از دست کشاورزان گرفته ولی وعده فردا پس فردا میده ....فقط تف

 • ناشناس

  اگر ما کشاورزان که هیچی از سیاست نمی‌دانیم بیایم تو خیابون طلب حق خودمان را بگویم
  بعنوان اغتشاشگر باما برخورد می‌کنند
  پس شما مسئولان دروغگو بگویید ما چگونه حقمون راطلب کنیم

 • کشاورز

  دروغ دروغ دروغ
  گندم بی گندم گندم بی گندم
  امسال برین از خارج وارد کنین
  ما دیگه گندم نمیکاریم مایه دق شده گندم کاشتن

 • کشاورزخو

  هلاکت مسئولین خرید گندم ارزوی قلبی هرکشاورزی است خدایا ان رابراورده کن

 • ناشناس

  پول گندم بدهید ما پیش بینی هشت تن نیم کرده بودیم شده ده تن نیم نشد حرف تومابقی نیاز بایدازخارج می گرفتی اونهم بایدبادولارپول پرداخت میکردی

 • محمد

  با این کارشون. نشون می دن که می خواهن دست کشاورز خالی بزارن.پیش زن و بچه اش شرمنده بشه.اما محصولات خودشون را با بالاترین قیمت و بدترین کیفیت به مردم
  امسال هر طور شده کشت می کنیم اما تحویل نمی دیم.چهار ماه بعد با قیمت خوب می فروشیم آزاد

 • ناشناس

  خدا همیشه شرمندش کنه که نون کشاورزو دارن میخورن

 • بی نام

  خدا ازتون نگذره که اینجور ملت و سرکارگذاشتین گندم ما کشاورز راهم مثل برق وگاز وآب خودتون حساب کنید دیگه خورد وخوراک بماند شرمنده بچه های مدرسه ایمون شدیم چهارتا مدادودفتر یک ملیون وپونصد شده بایدجه جوری ازپس این زندگی بربیایم ما به خاطراین پول کلی بدهکارکردیم خودمونو شما انصافتون کجا رفته

 • ناشناس

  وزیر چوپان دروغگو بسه دروغ میگین خاک تو سرت.

 • عباسی

  کاش گندم خود را همان ۱۰۰۰۰۰تومان به دامداران میفروختیم وبه این دولت دروغگو وبی عرضه وبی وجدان نمیدادیم همه چکهای ما برگشت خورده

 • غلامی

  آقای وزیر نامحترم کشاورزی خداشرمندتون کنه که بالای ۷۰روزه طلب کشاورزهارو با وعده های دروغین سرگرم کردی لعنت خدا برتو و کلیه اعضای برنامه وبودجه ؟؟کجای دنیا پول گندم کشاورز را قسطی میدن کجا؟؟؟؟

 • عبدالحمید غفاری از لامرد

  این نظر که بودجه برای هشت ونیم میلیون تن خرید درنظر گرفته شده یک طرح پیش پا افتاده است لذا براساس نیازسالانه کشور چه واردات و چه خرید داخلی تامین بودجه میشود حالا آن بخش که میخواهند وارد کنند بودجه آن کجا رفته الان مدت شش ماه از تحویل گندم گذشته بهتر آن بود که انتقال از منابع دیگر داده شود و مطالبات کشاورزان جهت خرید وبذروکودجهت کشت سال آینده تا از دلگرمی وتلاش موًثرتر بتوانند در محصولات اساسی کشور را بی نیاز از واردات کنند بااحترام

 • احمد

  واقعا ازاین همه دروغ خسته شدیم آنها مرد نیستند

 • وزیر اطلاعات

  زیاد حرف نزنید ما گفتیم شهریور تسویه حساب میکنیم اما نگفتیم شهریور امسال حالا شاید شهریور سال آینده خخخخ

 • ناشناس

  حالا دیگه وعده ها را از مهر شروع کنید شهریور گذشت مطالبات کشاورزان به برداشت سال آینده یکی نشود خودش نعمتی است

 • علی

  یعنی شما ها درک وشعوری ندارید وجدانن شما اسم خودتان گذاشتی انسان دست رنج کشاورز نباشه مسعول تو از کجا میخوری از برج ،3تا حالا وعده دروغ وجدانن شماهامرد هستید یارو کشاورز زمین اجاره کرده گندوم سم کود وحتی گندوم خریده شرف دارید شما ها تو هر ماهی هستیم تا آخر این ماه. عیبه وقران قسم خدا بزنه ریشه کسی که مال کشاورز رو اینجوری می‌کنه آخه مسعول که نادان هستش کشاورز پول کاملشو دریافت نکرده شما نرخ گذاری بزر کردی همون گندوم که گفتی 15خودتان دوباره به شاورز میدی 23هزار تومان این چی چیزی هستش اینجور پولی بهش میگن سود خورد یکم شرف داشته باشه مسعولی که خودشو برای کشاورز تعیین تکلیف می‌کنه یکم شرم بگیره اون کشاورز 60سال هستش با هزار بدبختی گندوم درو می‌کنه فصل مدرسه و خریدن لباس کتاب اینجور چیزها هستش یارو پدر دانش آموز آمده کتاب و لباس قرض گرفته تا پول گندوم رو دادن به فروشنده بده خدا شما هارو شرمنده کنه اینجوری با کشاورز میکنید آه کشاورز دامان مسعول رو بگیره از 17هزارتومان کردی 15 بایستی اون مقدار پول یا مابقیه گندوم رو 40روز مانده به مدارس به کشاورز می‌دادی الان هم پرداخت کنی ارزش ندارم سود هر کشاورز هرمقدار گندم و کلاه گذاشتی سرشان هر یک روز میدانی که چقدره بالا می‌کشی وجدانن عیبه انشاالله خدا برای بیاره سر اون کسی که باعث وبانی هستش شرف هم چیز خوبی هستش اگه داشته باشید اون کشاورز رو پدر خودتان ببینید اون کشاورز رو اون جور ببین وقتی میاد پیشه کفش فروشی دختر 5سالش ازش اون کفشو میخواد که اون مقدار پول رو ندار بخره براش به طرف میگه پول گندوم دادن بقیشو میارم برات یارو طرف درک شعورش ازشما ها بیشتر بهش میده و میگه پدر اگه میخواهی کفش لباس و غیر.. چیزی بخری رو گندوم دولت حساب نکن مسعول نداره خودشو جای شما ها بزارم به قرآن سال دیگه من که به گرم رو تحویل سیلو نمیدم این حرف من و یه ملت هستش از کیلویی 200هزار تومان کمتر وپول نقد میفروشیم از خودتون خجالت نمی‌کشی صبح به صبح میایی دفتر هیچ دفاعی نمیکنی از کشاوز با خانواده آت مشکل داری انگار بایستی سر کشاورز خالی میکنید برید پول مردم بیت مال رو بدهید بزار خجالت زده نشی

 • چنانی

  فصل کشت اومده دولت نه کود میده ونه بذر گلزار اول باید پول پرداخت کنی تابهت بدن الان ما ازکجا بیاریم از اون طرف چک برگشتی داریم وهزار بدبختی واقعا کدوم دولتی اینقد کشاورز خودش تحقیر میکنه همین کشور همسایمون عراق اگه محصول کشاورزیشون دست بده تمام مرز ورودی محصول از کشورهای دیگه میبنده تا کشاورزش سود کنه ولی ما....

 • ناشناس

  مگه نه ۶میلیارد دلار پول بلوکه شده رو دریافت کردین این پول رو بدین کشاورز

 • اسد

  چرا دروغ تحویل مردم میدن مگه نخواستید کسری گندم را وارد کنید.خب همون پول را بدید به جای طلب گندمکاران.

 • رحیم

  سلام
  از مسئولین بی کفایت استان بوشهر که هیچ گونه نظری درموردپول گندمکار استان بوشهرندارن چه کسی اینهارانماینده مردم استان قرارداده وچرا که ازاردیبشهت ماه تا حالا گندم تحویل دادیم وصداشون درنمیاد
  کسی که عرضه و جرات نداره از مردمش دفاع کنه چرا گذاشتین نمایده و مسئول مردم۰
  واقعا شرم آوره

 • محمد

  ۳ ماهه گندم تحویل دولت دادم هنوز حتی یک ریال به من کشاورز پرداخت نکردن . این انصافه ؟ هر روز وعده های تو خالی

 • رحیم

  بعدا من نوعئی اگر یک روز وامم دیر کرد داشته باشه دولت به لحظه ازما دیر کردمی گیره حالا چه کسی باید جواب گو این همه دیر کرد باشه
  وچرا
  اگر وامی داشتم که میزان پنج ماه پرداخت نکرده بودم اگر ضامن داشتم که آبرویم پهلو ضانهام می بردن اگر سند هم بود مصادره می کردین چرا ظلم می کنید واقعا که یکی مثل من که طور کامل ناامید شدم از برنامه ریزی شما۰۰۰۰

 • ناشناس

  کدوم محترم وزیر کشاورزی محترم بود دیگه نیست آخه پول نداریم شکم گرسنه احترام حالیش نیست .اینم بگم گذر پوست به دباغ‌خانه می افتند

 • ناشناس

  بی شرفا شما برای یه وام ۱۰ملیونی پدرپدر آدمودرمیارید انوقت باسود خداتومانی حال که ۵ماه ازپول گندم میگذردچراسود همین پول گندم که پیش دولت به مردم باخودپولگندم روبه کشاورز نمیدید

 • عادل

  از رهبر عزیزمان می خواهیم مشکل ما گندمکاران راحل کند.

 • ممد

  مخلص و نوکر نیستی پول مردم رو بده بی زحمت

 • ناشناس

  خجالت بکشید گندم دادیم 11/500میریم بذرع بخریم 25000هزارتوف توعدالت شما هنوزم یک ریال ندادندغلط کردوزیر

 • سورج ابراهیمی

  نیکبخت یا نیک بخت هر چه که هستی ، میدونی خیلی ها رو 'بد بخت" کردی؟ هیچ گندمگاری از تو راضی نیست ، خدا را نمی‌دانم!!!

 • کشاورز

  خدا ازتون نگذره
  سی ام شهریور ماه چک داشتم وصول نشد چک برگشت خورده تمامی حسابم مسدود کردن پول نداستم بچمو ببرم مدرسه همینجور دست رو دست نشستیم خونه
  بخدا رفتم خلوت به حال بچم گریه کردم

 • امیر

  دوستان مقصر کشاورزان هستن که زیاد تولید داشتن و مسئولین برای پرداخت پول گندم غافلگیر شدن لزا خواهشمنداست قبل از تولید اطلاع رسانی شود که که مسئولین غافلگیر نشوند واقعا جای بسی تاسف است اگر جای دیگر بود علاوه بر خوشحالی واستقبال کشاورزان را تشویق میکردن نه اینکه پول خود گندم را تحویل ندن

 • علی

  شماها بوی ازانسانیت نبرده چرااستعافا نمیدیدوکارروبه کسی کاردانه واگزارنمیکنیدشماها که زندگی خودتان میچرخه مشکلی ندارید واین پولی که واریرکردیدهزینه کشاورزه خدابه داداین مردم بیچاره برسه

 • کشاوزبدبخت

  آقای وزیر ازوقتی اومدی فقط وعده دروغ به کشاورز میدی

 • Gh.roshan

  ما مخلص و نوکر الکی و جلوی دوربینی نمیخواهیم، آقای بی‌عرضه ،ما پول محصولی که یکسال با زحمت و قرض تولید کرده ایم را میخواهیم...ای لعنت بر پدرومادرتان که اینگونه با آبروی کشاورز و مردم ساده بازی میکنید.
  #بیشرف‌پول‌گندم‌مرابده

 • بیرانوند

  بر اون پدرانتان لعنت که این ۵ ماه هست هنوز پول گندم رو ندادید کسی که کارش بلد نیست باید گورش گم کنه بره کار رو بده دست کاردان

 • ناشناس

  جناب وزیر ما کشاورزان نوکرو مخلص همانند شما نخواستیم با ابرومون بازی کردید ماروشرمنده خانواده و دوستان کردید چطور جبران می کنید آیا یک نوکر می تواند این همه بلا سرمون بیاورد شما محصولمونو بردید پولشو ندادید ازدید ما کشاورزان شما هم دزدید هم کلاه بردارید اونم حرفه ای که دستمون به هیچ چیزوهیچکس بند نیست طلبکار بمن زنگ میزند من به کی زنگ بزنم خداوند لعنتتون کنه هم در این دنیا هم دراخرت

 • ناشناس

  قرار بوده کشاورزان هشت میلیون وخورده ای تن گندم تولید گنند ولی متاصفانه تولید گندم از دهمیلیون تن گزشته چون گندمکاران قانون رارعایت نکده اند واز پیش بینی کارشناسان محترم وزارت کشاورزی سرپیچی نموده وتولید را افزایش داده اند باید بازداشت وشلاق هم میخوردند لیکن دولت محترم ازجرم سرپیچی انها گزشت نموده اما آنها پرتوقع شده حالا پول هم می خواهند

 • کشاورزخسته

  من سه ساله زنمو توی عقدنگه داشتم ازاول تیرماه هی سالن رزو میکردم وهی لغومیکردم وجریمه میدادم چون هردفه گول وعده ی این بی شرفا رومیخوردم...بعدازچندبار روسیاهی پیش زنم آخرش پدرزنم دست دخترشوگرفت برد ودادخواست طلاق داده...من عاشق زنم بودم ولی اون ازم متنفرشده.‌‌...رهبر و رییس جمهوری که مردمش به این روز بیوفتن بایدسرشونو بذارن بمیرن ازخجالت...چرا آه ما کشاورزا نمیگیره!

 • حسین غزی

  سلام این پول گندمی ک به ما ندادین از ما برای شما یه صدقه است پرداخت نکنید مشکلی نیس ولی امسال ببینید کی بهتون گندم میده؟
  هیچکس گندم نکاره تا کار بیاد دستشون همگی حبوبات بکاریم امسال گندم نکاریم تا این وعده های الکی و خالی بند ندن به مردم ما مسخره نیستیم این چهار ماهه هر هفته میگن اوایل هفته پرداخت میکنیم گفتن اخر شهریور بعد اول مهر حالا شد نیمه ی مهر ماه حرومتون باشه

 • ناشناس

  پول گندم چرا واریز نکردید امسال کودی بذر گرون کردید حتی کودی هچ ندادین پول هزاینه ها اوج اسمان بوردید بگوین مرغ یا طلا ثانیه میره بالا ولی نان میخوریم آرزش از مرغ طلا بیشتره هنوز تعین نشود

 • علی

  سلام بنظر من حلال که پولمونو نمیدن نوش جونشون بذار بخورن ما خودمان ارزه نداریم اونا هم میدونن

 • ناشناس

  اگه شرف داشتن هیچ مسولی این قیمت روقبول نمیکرد.وبه کمک مردم بپاخیزن ولی افسوس که خمه دزدوحرومزاده هستن

 • کشاورز

  سلام کشاورز عزیز باباجون نصرالله و سوریه پول نداره فلسطین خرج نداره پول کشاورز دادن به این سه کشور که دختران لبنان اخت لب دریا دارن لاس می‌زنند ولی پول کشاورز بدبخت ندارن بدن

 • سجاد

  خدایی شما نمردید از بس که وعده های دروغین دادید خسته نشدید ؟ شما با پول کشاورز دارید اسکی میرید بعد میخواین کمک کنید !!!

 • مسعود ارخی

  همه اش دروغ تا کی ،،، میخواهیم بذر بخریم کود بخریم بدبختمان کردین چهار ماه گذشته سال دیگه هرچه بکارم گندم نمی کارم بخدا سپردمتان من که راضی نیستم

 • مسعود ارخی

  این کاری نداره براتان بشینیدیک روز پول چاپ بکنیدباتورم که کاری ندارین

 • ناشناس

  رو که نیست سنگ پاست باز وعده نیمه مهرماه داد یک گندم سال دیگه بهت بدیم که حظ کنی
  پارسال خون دامدار خوردن دامدار نابود کردن امسال کشاورز زجر کش کردن

 • جمشید مجیدی

  واقعا مسولین اینهمه نفرین ودعای کشاورز را نمیخوانند بخدا من خودم کشاورزم وبرای باقیمانده پول گندم مانده ام پول بذر وکود ندارم که مجدد بکارم اما گریه ام گرفت از این همه ناله وزاری کشاورز ها .اگر یک جو غیرت داشته باشید فکری به حال این قشر زحمت کش میکنید خجالت بکشید.قابل توجه مسولین دل سوز .بخدا اینهایی که مسول زجر کشاورز هستند عمدا دارن نا راضی تراشی میکنند

 • عباس

  فاتحه گندم و کشاورزی و ... خوندند
  انگار ناف اینها رو با دروغ دوختن
  خب از اول خرداد بگین گندم رو نسیه بدین
  چرا دروغ
  هی این هفته اون هفته این ماه اون ماه
  پدر سوختگی و نفوذ مگر شاغ و دم دارد
  چقدر کشاورزان رو نسبت به نظام بدبین کردن
  واقعا نظام چقدر مظلوم است

 • ناشناس

  بیاید یکسال هیچ گندمی کشت نکنیم .انگار می‌خوان صدقه بدن .این مسئولین پست تر از اون چیزی هستند که ما فک میکنیم

 • بانوی کشاورز

  تا‌زمانی که دولت پول البافی گندمکار را همراه‌با دیر‌کرد واریز نکنه هیچ کس اعتماد نمکنی وگندم‌نمیکارد

 • ناشناس

  به نظرم تنها راه حلش فقط زمین گندم نکارم خشخاش بکارم به خدا

 • بانوی کشاورز

  با این وضع که پیش آمده حداقل به بانک هاای کشاورزی اعلام کنید دیر کرد وام های ‌که ما برای کشاورزی کود وسایر مخارج گرفتیم دیر کردش را بخشودی بزنن

 • ناشناس

  هر کاری کاردون میخاد ادم بی عرضه بدرد هیچ کاری موخوره مثل وزیر کشاورزی اصلأ میدونه کشاورزی چیه

 • ناشناس

  فقط بروید خشخاش بکارید گندم ول کنید

 • یک کشاورز بانو هستم وخیلی خسته از کار شما بی مسولین

  قدیما که بیش از حد تولید تحویل می دادی لوازم برقی یخچال تلویزیون موتور سیکلت وسایر لوازم بهت جایزه می دادن من ۳۵ ساله گندمکارم‌هیچ سالی به فضاحت امسال وبی توجه ای مسئولین ندیم واقعا کمی فکر کنید ببینن‌کار‌شما‌ها‌را‌یک کشور دیگه هم با تولید کننده‌ش انجام میده

 • مهدی

  شرم اور بقران از خدا نمترسید ـ دین ندارید شماها کشاورز چ گناهی کرده این همه مدت منتظرش گزاشتین

 • ناشناس

  آخرش برای همه ثابت می شود که دروغگو هستید یا راستگو سر۹ نرخ گند حالا بشینیم و بگین سایتهای بیگانه دارند باعث اخلال در اقتصاد می شوند شما خودتان به قول معروف یدک میدن دست بیگانگان

 • ناشناس

  من هنوز یک ریال پول گندم نگرفتم بری بعضی ها ۱۱وپانصد ریختن ازما هیچ هنوز منتظریم لعنت بهت مسعول کثافت حرومتون باشه رنج من کشاورز خدا سرنگونتون کنه

 • امیرعباس علی برزی

  وحده یر خرمن میدن که کشاورز گندم بکاره دروغ میگن پولب در کار نیست دولت حقکشاورز خورده به لیوان اب هم‌روش

 • ولی

  دریک کلام همه این جریانات برنامه ریزی شده است از قیمت تا طلب همه دزد ودروغگو هستن واز فردای خودشان خبر ندارن.

 • کشاورز خوزستانی

  ما که شرمنده بچه هام شدم امیدوارم که مسولین بی لیاقت دزد و اونایی که حمایتشون میکنن داغ بچه هاشونو ببینن ..بچه هاشون جلو چشماشون پر پر بشن ..
  بچه های مسولین خیر نبینن
  نفرین ۸۰ میلیون ایرانی پشت سرتون هست
  امیدوارم به سرنوشتی دچار بشید که تو تاریخ ثبتش کنن

 • پاکدل

  اردیبهشت تا مهر ماه هفته اینده وعده دادن..به شعور مردم وکشاورز احترام نمیزارید به شعور خودتان احترام بزارید.بگوییدکشاورز بیخود کرده گندم داده حال هر وقت دلمان خواست پول گندم را میدیم..کسی جرات داره نه بگه...ضد انقلاب..اغتشاشگر..محارب ووووو

 • گلادیاتورها

  واقعا چه رویی دارند مسوولان فقط دروغ پشت سر هم میگن هنوز پول گندم امسال ندادند قیمت سال دیگه را زدند

 • احمد

  پولای گندم کاران رو فرش سی میلیاردی خریدن دادن به رونالدو

 • ناشناس

  کارآگاه گجت پرتوان 💰 برس به کشاورز ناتوان 💳

 • حک .ت ب .ن ا موس

  کشور را کسانی اداره میکنند که نه نانوس دارند نه مدرشان مشخص است.

 • امید

  کشوری که رئیس‌جمهور ش ۵کلاس سواد داشته باشه بایدم اقایون مسول اینجوری کشاورز زحمتکش را زجر بدن تف ب غیرتتان

 • ناشناس

  کاش جنگ ما بجای ۸ سال ۸۰ سال طول می‌کشید که امروز گرفتار مسئولین بی لیاقت نمی‌شدیم ، خجالت بکشید از خون شهدا ، شما که دم از حاج قاسم میزنید ، آیا حاج قاسم دروغگو بود!!!!!!!!؟
  آقای وزیر اگر توان کار کردن را نداری استعفاء بده وگرنه داری خیانت می‌کنی.....

 • کشاورز کرمانشاهی

  واقعا دیگه به جنون رسیدیم،مگه شما هم انسان نیستین چرا انقد خون به جیگر کشاورزهای بیچاره میکنین،چرا انقد بهمون دروغ میگین،خداوند عالم تمام عوامل فاسد رو نابود کنه،تاریخ ۱۹برج۴ ،گندم تحویل دادیم تا الان که دوم مهرماه هست یه ریال به ما ندادن رفتیم به اداره غله میگه لیست اشتباه شده تاریخ تحویل شمارو زدن ۳۰ برج ۵ ،بعدش میگم پول مارو کی میدین میگه تا آخر شهریور صدرصد میدیم،آخه خداوند نابودتون کنه الان ۲روز از برج مهر هم گذشت،یعنی یه مسول که یه مرد واقعی باشه تو این کشور وجود نداره پشت کشاورزا در بیاد، گمون نکنم باشه.نفرین ولعنت تمام کشاورزا پشت سر خودتونو زن وبچتونه، مارو به نابودی کشوندین ،تا خرخره زیر قرضم،
  این جواب اعتماد ما به دولت بود ،دیگه گندم نمیکاریم،
  خدای متعال تقاص مارو از شما بیشرفا بگیره.

 • قاسم سلیمانی

  اگه پول ندارید اشکال نداره ولی اگه پول دارید و دارین ما کشاورز ها رو اذیت میکنید انشالله خود الله شما ها و فرزندانتان در این دنیا و آخرت عذاب الهی بده و نابودتان کند آمین

 • کشاورز

  خسته شدیم والا .دیگه از افسردگی رد کرده به مرز جنون رسیده
  خدا ازتون نگذره.چقدر دروغ .کاری بغیر از دروغ بلدید

 • ق

  یه سوال دارم از دولت انقلابی و مجلس انقلابی خدا وکیلی شما برج یک گندم ما را گرفتی ؟ فضل بخش هم کردید آن را ؟اگر واقعان آن دنیا باشد مگر این کار شما حق لناس نیست ؟ بابا دیگه بس است والا من بجای شما با این همه دروغ خجالت می کشم

 • حسن

  این دولت و این مجلس روی همه دولت ها راه سفید کردند ؟شما چطوری شب راحت سرتان می گذارید می خوابید پول کشاورزان بدبخت رفتیم داخل ماه هفتم ؟هنوز ندادی ؟گفتید آخر شهریور تمام شد حالا می گوید ۱۵ مهرماه ؟آقایان بجای که رفتی اربعین پول ما راه بدادید شما از روحی نرفتید این شش ماه است فقط دروغ می گوید؟الله اکبر از این مسولین بخدا قسم اگر یک دروغ گفتم ؟می روم تا کسی من راه نمی بیند بابا خسته نشید از این همه دروغگوی

 • ج

  من که دیگه کشت گندم نمی کنم ؟بخاطری نمی توانم به مردم کشورم خیانت بکنم ؟ والا من تن ۱۶ میلیون تومان نقد پول سر زمین بهم دادن حاضر نشدم پنجاه تن گندم تحویل دادم به این دروغگوها شش ماه است حالا هم دوم مهر ماه است ؟پس نه کشت می کنم و نه خیانت می کنم ؟ هر کیلو گندم بیست هزار تومان باید کشت بکنید پول کود آب کارگر ووو یعنی هیچ سودی ندارم چه دل درد است ؟اینها با این هدف ما راه نابود کردند تا باندهای قدرت بروند کشور غارت بکند گندم وارد بکند ؟ هدف اصلی این است والا هر آدم بی سوادی می داند با این قمت یعنی نابودی کشاوزآن

 • ناشناس

  دروغ دروغ همش دروغ اونوقت اگه کشاورز بدبخت زحمت کش بخاد بره کود وبذر بخره تا اول پولشو به گرونترین وچند برارقیمت محصولی که تحویل داده ازش نقدی دریافت نکنن حتی تف توی صورتش نمیندازن بسه دیگه تا کی مردم را میخایید سره کار بزارید مابه این پول نیاز داریم اگه کسی نیاز نداشت هیچوقت نمیرفت توی بیابون عرق بریزه برای تامین معاش مملکت مسئولین نشستن اون بالا به فکر نیستن سره برج هم حقوقش میره توجیبش

 • خ

  همه دروغه

 • ناشناس

  واقعا خیلی کار زشتی هس دولتی که رو حرف خودش نیست وعده دروغ به کشاورز میده من الان میخوام گندم بخرم پول از کجا بیارم بانک کشاورزی هم وام نمیده من کشاورز خاک بر سر چ خاکی تو سر خودم کنم

 • Ali

  این حرفا رو واقعا مسولین میبینه

 • غلامرضا

  اگرما گندممون را به دلال می‌دادیم پولوشو اگه نمی‌داد شکایت میکردیم وحقمون را میگرفتم ولی به دولت دادیم نمیدونیم برای گرفتن حقمون به کجامراجعه نماییم
  آقای وزیر قبل ازتعیین قیمت آینده گندم لطفا بدهی هاراپرداخت کنین دروغ متوالی دیگه بسه
  گناهه حرامه مکروهه دروغ درمسلمانیت جانداری
  باین توصیف ممکنه سال آینده زیرقولت بزنی

 • ناشناس

  خواهشن پول گندم که نمیدین به کشاورز خواهشن این قدر دروغ ووعده بی خود هم ندین تورو خدا بداد کشاورز زحمت کش برسین

 • ناشناس

  دیگه امسال گول خوردیم ولی سال آیند حتی یک دانه هم تحویلتون نمیدهیم و خدماتتون بخوره به سرتون شمیایی که قبل از رسیدنش به کشاورز بین مسولینتون تقسیم میشه اگه بگید امسال کیلویی صدتومان هم میخریم ... ما میرم به دلال میفروشیم یا انبار میکنیم خونهامون بهتره

 • کشاورز مظلوم

  دوستان عزیز
  کشاورزان بزرگوار حرف زدن وکلکل کردن با وزیر وغیره دردی درمان نمیکنه و از همه مهم تر اصلا حرفامون براشون مهم نیست اصل کار اینه که ما در فصل آینده گندم نمیکاریم اگر هم بکاریم به اندازه ای بکاریم آزاد بفروشیم و از اینهمه استرس طوفان وذچرعد وبرق وسیل و بی پولی و زحمات بی خوابی شب و روز خودمان و خانواده هامون رها بشیم ...خیلی چیزها را میشه جایگزین گندم کرد به صرفه تر هم هست پس گندم نمیکاریم..تمام

 • محمد

  کشاورزان خوزستانی وعده ما فردا صبح تظاهرات درب جهاد کشاورزی اهواز .،و در ضمن کشاورزان محترم ایرانی دیگه کار از کامنت گذاشتن گذشته خواهشن بریزید خیابانها و روز جهنمی برای دولت درست کنید تا دیگه هرگز به فکر خالی کردن جیب کشاورز نیفتند و ریئسی را لعنت و نفرین کنید پس خواهشن دیگه نشینید ما فردا خوزستانی ها وزارت جهاد و دولت کثیف را مورد عنایت قرار میدهیم

 • محمد

  کشور اگر قانون داشت دروغ نداشتیم اگر قانون هست پس چرا پرداخت نمیکنی یا دیر کردشو پرداخت نمیکنی قانون فقط برای قانون است ما رفتیم وام کشاورزی بگیریم دولت بلافاصله یک روز دیر پرداخت کنی سود یک روز رو میگیره ولی قانونی برای کشاورز نیست که ۶ ماهه گندم بردن نقد ولی پولشو ندادن چی میشه، یا الان بذر کشاورزو چرا ۲۵و اندی بخود کشاورز میدی ولی یک روز تحمل پول بذر رو نمیکنی نقد و فوری در غیر اینصورت بذری نمیدن .....حمایت از کشاورز اینه خدا ازتون نگذره فقط ...ظلم به کشور اخه ...

 • ناشناس

  خودکرده را تدبیر نیست

 • خوزستانم بستانم

  بلاخره کسی ومسئولی هست متاسفانه پشت این قضیه است که حاضرنیست زحمت های کشاورزان را به راحتی پرداخت کنه شکرخدا پول هست وبوجه هست ومادرکشوری ثروتمند با منابعی مختلف وبسیار زیادوچهارفصل ولی کسی هست که مخالف پرداخت حق کشاورزان است وواقعا داره به کشاورزظلم میشه .ولی خداوندبزرگ ناظربر تمام اعمال وکردار بندگانش هست.وهیچ ظلمی راقبول نمیکنه. یاعبادی انی حرمت الظلم علی نفسی وجعلته بینکم محرما فلا تظالموا...ای بندگانم من ظلم رابرنفس خویش حرام کرده ام وآن راهم دربین شماحرام کرده ام پس به همدیگر ظلم نکنید، خداوندبزرگ شمارابه راه راست وصحیح هدایت کند.انشاالله

 • نوربخش

  باید سود دیر کرد مارو بدین ولله ما هم وام از بانک‌های دولتی میگیریم قسطشو نمیدیم پول هم دستمون بیاد میریزیم به حساب یه نفر دیگه اگه ندین مث خودتون برخورد میکنیم

 • ناشناس

  درهمین عنوان خبری(صفحه اقتصاد)قیدشده خریدده میلیون تن گندم داخلی امسال،وبی نیازی ازواردات گندم خارجی،4میلیارددلارصرفه
  جویی ارزی درپی داشته.ازمحل همین صرفه
  جویی بایدگندمراکیلویی بیست هزارتومان از
  کشاورزمیحریدندنه11500یا15000تومان.یعنی
  باخریدکیلویی20هزارتومان انگارکه دولت گندمرا
  مجانی ازکشاورزداخلی خریداری کرده.

 • ناشناس

  تازمانی که بی سواد درراس باشد عاقبت کشاورزهمین است. انتظار کشاورزان مانند اب درهاون کوبیدن است نه بکارید نه دادبزنید همینی که هست

 • ناشناس

  درس‌وفای به عهد در کلاس هفتم تدریس می‌شود کسیکه تا ششم بيشتر نخونده این چیزا حالیش نیست

 • ناشناس

  این همه میگیم وسال اینده همین اشه وهمین کاسه .کشاورز ترس نداره رام رامیم وحوب سواری میدیم دادا

 • بندر همتی

  امسال تولید داخلی گندم باعث شد تا ارز حمایتی از کشور خارج نشه و عملاً دست دزد به این بهانه قطع شد .
  اما دولت با پرداخت نکردن قیمت واقعی و تبدیل معوق دزدی آشکار از کشاورز داخلی را رقم زد

 • بندر همتی

  خدا شرمنده کند این این مسئولین را

 • رضا

  جوری که داره پیش میره احتمالا مابقی پول گندم رو با موقعه های گندم سال بعد میدن .

 • کشاورز

  انبار کنید اینده خودتون بفروشین به سله پرندگان به دامدار به دلال به تا امکان دارین انبار دیگه گول نخورید

 • ناشناس

  سلام و درود بر کشاورزان زحمت کش متاسفانه مسیولین فقط وعده‌های بدون عمل میدهند و این اعتماد را از بین بردن و در تولید سال آینده این وعده های ضد و نقیض خودش را نشان می دهد

 • کشاورز

  ما کشاورزا شدیم برده دولت فقط برا دلال و دولت کار میکنیم

 • ناشناس

  وزیر محترم!!!!!!؟؟؟؟؟یه مشت حقه باز قیمت گندم 15بود کشاورز بدبخت اعتراض کرد حالا بعد از پنج ماه میخوان همون 15تومن رو بدن چه
  منتی هم
  میزارن

 • علی باقری

  درست ما کشاورزها خوب سواری میدیم،،هر طور شما گفتید ما خوابیدیم واستادیم شما هم رحم داشته باشید،،پاره شودی دیگه کمرمونم درد میکنه،،حالا تازه آقای سهرابی اومده،این چقدر وعده میده کی گل میزن۶

 • ناشناس

  بابا مسولین دین و مسلمونی که میگه دروغ گناه پیش کش . بابا یکم کارتون پینوکیو نگاه کنید شاید بترسید از دراز شدن دماغتون

 • ناشناس

  این مطلب و این همه نارظایتی خود نشان از کم کاری دولت است در بخش کشاورزی همه مطالب را گفته اید اما نگفتید وقتی دولت خودش گندم رو با دلار و به قیمت 17هزار تومان وارد میکنه چرا باید از کشاورز ارزونتر بخره و پولش هم نصفه نیمه و چند ماه بعد بده این چجور کشور داری و حمایت از تولید هست

 • ناشناس

  سلام‌پول‌گندم‌که‌همشه‌واریز‌نکردن‌؟؟

 • خودم

  منم کشاورزم تا الان هیچ پولی بهم گندمی بهم ندادن امسال بریزم جلو سگ ب این مفت خوراتحویلش نمیدم دیگه یکبارباید بهشون بفهمونی اونانیستن که میتونن زور بگن امسال کسی تحویل نده نهایتش ۴ ماه بذارخونه نفروش مثل امسال میشیم لااقل گندم پیش خودمونه

 • ناشناس

  خوب کاری کردن..فعلا تو فکر راننده زحمتشکش که عزیزان در پایانه های بار بری حقشونو حپلی هپل می کنن باش...سوراخ کفتراشون در سال 85 بالغ بر100میلیون خرج برداشته وشاید یک دیپلم خریده باشن

 • کشاورز

  اگه کشاورزا را همایت نکنید انشاال.... به گدایی خواهید افتاد.همانطور که دامدارای محترم را پشتیبانی نکردید.به گدایی گوشت افتادید

 • ناشناس

  باید همگی بسیچ بشیم بازن وبچه باپتو لاهاف بریم جلوسیلو تاپوله مون رونگرفتیم نریم ازاونجا همه موافقید بگید بله

 • ناشناس

  وقتی وظیفه خودشو کسی نمیدونه بایدبفهمو نی بهش

 • آینه

  چراگندم مارو۱۱۵۰۰ میبرن واسه گرفتن بذر۲۱۰۰۰ بایدبپردازیم کاشکی یکی ازماکشاورزا حمایت میکرد

 • کشاورز بی غیرت

  سلام خدمت همه دوستان بنده یک کشاورز هستم ولی همین جا علام میکنم ما دیگه غیرت نداریم اگه غیرت داشتیم این حال وروزمون نبود برای پول خودت بشینی التماس کنی تا الان پول ذخایرات کشور میچا پیدن الان الان دیگه ازگندم کشاورزها رحم نمیکنن توف به شرفتات مشغولیت بی کفایت غیرت نداریم اگه گندم بدیم به دولت لاشی ها

 • محمود

  لعنت به من که تو ایران زندگی میکنم
  لعنت به من که کشاورزی میکنم
  لعنت به من که شرمنده زن و بچه شدم
  لعنت به این زندگی
  لعنت به این روزگار بد

 • ناشناس

  چون خودشون دزد هستن و چیزی اضافه نمیاد که پول ما رو بدن

 • حمیدی

  سال بعدهیچ کشاورزی گندم خودراتحویل دولت نخواهددادچون دولت بدقولی کرده واولا پول کافی نداده ثانیا خیلی طول داده وکشاورزان رابامشکل مواجه کرده

 • علی

  همش حرف حرف حررررررررف واقعا مسولین خجالت نمیکشن

 • داریوش خادمی

  شما الان بذر برای کشت را به قیمت۲۰هزارتومان و اون نقد به کشاورز برای پاییز۱۴۰۲دارید میفروشید در حالیکه که برای سال۱۴۰۳برای کشاورز قیمت۱۹۵۰۰اتخاذ کردید شما پول امسال همون ۱۵هزار تومان راندادید در صورتی ریس صنف گندمکاران رهیر و ریس جمهور را هم در جریان گذاشتن چون گندم کشت استراتژیکی ومهم یک کشاورز محسوب میشود و۴میلیارد دلار ذخیره ارزی برای کشور ما به همراه داشته است من خودم کشاورز هستم ولی کاری کردید که کشاورز خیر از پول که خواستید بهش بدید ندید قسمتی را بعدلز چندوقت دادید قسمتی دیگر را هنوز ندادید،وهر روز دارید وعده ووعید میدید کاش بویی از انسانی وراست،گویی برده بودید،وبا مردم شفاف بودید حداقلش میگفتید هنوز پول نیست،تا مردم منتظر نباشن

 • شهاب

  بخدا درست نیست حقمون بدید کشاورز بدبخت و زحمتکش تمام چشم وامیدش به همین گندم و..... این پولی ک بعد از مدتها بخاهید بدید خیلی ارزشش کمتر از پولی ک قرارشد سرموقع بدید ب کشاورز.

 • ناشناس

  گندم ها از ۱۵ فروردین شروع شده کشاورزان دیر کرد پول گندم ها را می‌خواهند من کشاورز اگه دیر کرد و پرداخت نکنيد راضی نیستم مردم از گندم من نان تهیه کنند وبخورند اگه پول گندم ها و دیر کرد گیرم نیاید ای مردم حق و الناس هست تمام

 • کشاورز

  سلام این پیامایی که مینویسین به جز خودمون که پیگیر پول گندمیم هیچ کس نمیخونه.

 • ایران

  خدا ازتون نگزره. چک داریم. خدا تقاص کارتون از خانوادت بگیره ک من هفته بعد چکار کنم امروز چک داشنم ۲۱۰ میلیون نبود برگه خورد رو حرف شما نا مرد چک دادم. ای خدا تو جای حق نشستی. حکم توقیف پلاک ماشین و ... ابروم مون رفت خدا آبرو تون ببره.

 • محمود سلطانی

  حیف این همه زحمت پولم را به وقتش ندادن فرصت‌ها همه سوخت هنوز نتونستم دندونم که درد میکنه بخاطر بی پولی علاج کنم سند یک میلیارد و 500 میلیون گذاشتم بانک کشاورزی میگن اعتبار نیست برای شما صد تومن وام بدیم خاک تو سر این مدیران بی عرضه و پارتی باز
  09183103384

 • گندم کار

  الله اکبر الله اکبر الله اکبر لاالله الاالله
  بابا پول گندم مارا بده بدحساب شدیم دروغگو شدیم
  آخه گناهمون چیه،5ماه پول گندم ندادین قسط داریم بدبختی داریم.وای وای از این زندگی واقعا خسته شدم
  کار میکنم پول نمیدن کشاورزی میکنم همینطور آخه ما چه گناهی کردم .

 • مجتبی مهرزاد

  باسلام اینجانب به عنوان کشاورزعمده کارگندم چه خاکی به سرکنم به وعده مسئولان بی مسولیت چک دادم برگشت خوردن هنوزپول گندم نگرفتم

 • ناص نظری

  3 ماهه گندم تحویل دادم یه ریال نگرفتم الان هم پول بذر ندا رم که گندم بکارم هزینه و خرج ادواتم هم بماند دارم زیر پول نزول غرق میشم

 • ناشناس

  دولت توان و عرضه خرید گندم از کشاورزان را نداره اجازه دهند محصولاتمان را صادر کنیم ، اون نحوه قیمت گذاری اشرارانه و این هم پرداختی پول کشاورزان، وظیفه وزیر کشاورزیست حمایت کند چنین معلومه تخصصی در اقتصاد کشاورزی نداره به بانک کشاورزی که بدهکار بودیم به اجبار دریافت کردنداین عرضه را مدیر کل بانک کشاورزی چطور بدست آورده که جلب صادر میکردن دولت بی عرضه چرا پول گندم را پرداخت نمیکنه مخواد کشاورزان نیز به جمع قیام کنان به پیوندند؟

 • ن

  ‌ما‌۳‌تا‌چکمون‌برگشت‌خورده‌مجبور‌شدیم‌
  وسایل‌تراکتورمونو‌بفروشیم‌هنوزم‌که‌هست
  پولو‌کامل‌نریختن‌مفت‌ازمون‌میخرن‌
  پولشم‌نمیدن‌اینا‌انسان‌نیستند‌

 • Mohamad

  من خودم کشاورزم ولی به نظرم قیمت نوزده تومان برای گندم خیلی زیاده چون تورم در پی دارد

 • ناشناس

  این گرانی هیچ سودی برای ما ندارد چون بهانه ایی برای گران کردن سایر جنس‌ها

 • سسسس

  اقایون مگرچه خبره واقعا این حق قانونی مانیست بفهمیم دردولت ومملکتمان چه میگذره چرااخبارنادرست تحویل مامیدین اقای هاشمی شما که درتوانت نیست پول گندم راتحویل کشاورز بدی چرااعلام میکنی چراباروح وروان کشاورزبیچارا بازی میکنیدایاواقعا اینکارهابراتون لذت بخشه کشاورزان باعث شدن ۴ملیارددلارازکشورخارج نشه شما چکارکردین؟ ۶ماه گذشت هنوزتقصیررابگردن دیگری میندازین ماهم بلدیم امسال هم باهزارگونه حقه بازی وترفندگندم ازکشاورزخریدن ولی شتردرخواب بیندپنبه دانه..گهی لب لز خوردگه دانه دانه

 • ناشناس

  عمو صدقه که نمیخواین بدین هی ای هفته او هفتس میکنین کشاورز پولشو میخاد اگه برا بازسازی جاهای دیگه باشه بودجه فوری اولویتی صادر میکنین به کشاورز که میرسه هوا طوفانیه

 • رسول