داور دربی ۱۰۳ کیست؟

در فاصله ۳ روز تا دربی تهران به نظر می‌رسد کمیته داوران، داور مدنظر خود برای قضاوت در این دیدار را پیدا کرده است.

داور دربی ۱۰۳ کیست؟
صفحه اقتصاد -

با توجه به برگزاری دربی تهران در روز چهارشنبه با تکنولوژی کمک داور ویدئویی، داور این مسابقه با لایسنس VAR را در اختیار داشته باشد. گزینه اصلی کمیته داوران برای قضاوت در دربی ۱۰۳ سیدوحید کاظمی داور باتجربه و بین‌المللی است، اما این داور با وجود گذراندن مراحل مربوط به دریافت لایسنس VAR هنوز این مدرک را دریافت نکرده است.

کمیته داوران و خود کاظمی پیگیر هستند تا در روز‌های باقی‌مانده تا دربی این لایسنس به دست او برسد و بتواند قضاوت مسابقه استقلال و پرسپولیس را برعهده داشته باشد.

از طرف دیگر اگر لایسنس کاظمی به دست او تا قبل از دربی نرسد، کمیته داوران باید فردی را به عنوان داور برگزیند که لایسنس VAR را دریافت کرده است. از بین داوران ایرانی که این لایسنس را دارند، موعود بنیادی‌فر با توجه به قضاوت در هفته گذشته گزینه دربی نیست.

پیرو گمانه‌زنی‌های روز‌های اخیر در ارتباط با داوران آشنا با تجهیزات کمک داور ویدیویی و دارای لایسنس رسمی فیفا، شب گذشته اعلام شد از بین حسن اکرمی، مرتضی منصوریان، امیر عرب براقی و موعود بنیادی فر یک نفر سرانجام به عنوان داور دربی مشخص خواهد شد.

 

صبح امروز منابع آگاه در فدراسیون فوتبال در این باره اعلام کردند به احتمال بسیار زیاد داور دربی «امیر عرب‌براقی» خواهد بود. عرب براقی، برادر همسر علیرضا فغانی داور سرشناس فوتبال کشورمان است.

عرب براقی مانند فغانی از یک خانواده فوتبالی داوری است که عموی وی هم «اسماعیل عرب براقی» و پدرش «حسین عرب براقی» از داوران پیشکسوت بوده اند. علاوه بر این پدر امیر عرب براقی در مقطعی ریاست کمیته داوران را برعهده داشته است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان