دکتر علی عسکری:

بیدبلند خلیج فارس برای اولین بار در کشور با انتشار اوراق مرابحه ارزی، تامین مالی می‌شود

مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس در آیین رونمایی تامین مالی ارزی پروژه‌های اقتصادی کشور انتشار اولین اوراق مرابحه ارزی برای بیدبلند خلیج فارس را گامی مهم برای تامین مالی ابرپروژه جمع‌آوری گازهای مشعل خواند.

بیدبلند خلیج فارس برای اولین بار در کشور با انتشار اوراق مرابحه ارزی، تامین مالی می‌شود
صفحه اقتصاد -

دکتر علی عسکری در این آیین که در مرکز مبادله ایران برگزار شد، گفت: پروژه‌های هلدینگ خلیج‌فارس با توجه به محدودیت‌های موجود، عمدتا نیاز به تامین مالی ارزی دارند. بنابراین به فکر استفاده بهینه از ارزهای ایرانیان داخل و خارج از کشور برای تامین مالی پروژه‌های بزرگ افتادیم.

به گزارش روابط عمومی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، وی ادامه داد: خوشبختانه پروژه‌های پتروشیمی و پالایشی ارزآوری و سودآوری خوبی دارند، پروژه جمع‌آوری گازهای مشعل بیدبلند نیز در ابعاد ملی و حتی جهانی اهمیت قابل توجهی دارد که با حمایت بانک مرکزی و بانک ملت با انتشار این اوراق مرابحه برای اولین بار در کشور، به تامین مالی آن کمک خواهد شد.

وی تصریح کرد: گازهای فلری که سال‌هاست می‌سوزد و هدر می‌رود و محیط زیست را آلوده می‌کند با این پروژه مدیریت و تبدیل به ثروت خواهد شد و در تامین گاز مورد نیاز کشور موثر است.

مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس افزود: این ابرپروژه از ۲۷ پروژه تشکیل شده و ۱۰ پیمانکار دارد. این پروژه در ۴ استان کشور در حال انجام است و از نظر وسعت بزرگترین پروژه کشور است.

علی عسکری تصریح کرد: تامین مالی اوراق مرابحه ارزی غیرتورمی است و با این اقدام بانک مرکزی، مرتبا منابع مالی کنترل می‌شود که به سمت تولید هدایت شود و علاوه بر اطمینان‌بخشی به سرمایه‌گذار، باعث رشد تولید و اشتغال نیز خواهد شد.

مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس تأکید کرد: این روش سرمایه‌گذاری ایمن است و ما به ارزی بودن پرداخت سود متعهد هستیم و با حمایت بانک مرکزی، سرمایه‌گذار این‌بار مطمئن باشد که سود و سرمایه خود را به صورت ارزی و به‌موقع دریافت خواهد کرد.

علی عسکری با تاکید بر اینکه اوراق مرابحه ارزی بر بازار حواله و اسکناس ارز نیز تاثیر مثبت خواهد گذاشت، خاطر نشان کرد: این اوراق کمک به افرادی است که علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری ارزی هستند. این سرمایه مردم می‌توانست در گوشه‌ای کنز شود، اما با این کار، کسب سود می‌کند و برای ما هم ارزشمند است، چون پروژه‌ها هم تامین مالی می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان