نادر فقیه زاده چرا از شرکت ب ام و جدا شد؟ + بیوگرافی نادر فقیه زاده

برای آشنایی بیشتر و کسب اطلاع از زندگی نامه نادر فقیه زاده این طراح خوشنام و پر آوازه ایرانی در ادامه با ما همراه باشید.

نادر فقیه زاده چرا از شرکت ب ام و جدا شد؟ + بیوگرافی نادر فقیه زاده
صفحه اقتصاد -

نادر فقیه زاده یک طراح خودرو ایرانی – آلمانی است که نام او همیشه در ادامه و یا قبل از این سه حرف شنیده شده است : BMW . فقیه زاده مدیر یکی از بخش های طراحی شرکت BMW است. او طراح فضای داخلی و خارجی حداقل چهار سری از خودروهای BMW است. سری هایی که در تمامی نمایشگاه های معتبر اتومبیل دنیا، تحسین منتقدین را از آن خود کرده اند.

نادر فقیه زاده متولد سال ۱۳۵۳ در تهران است. نادر در سن ده سالگی به واسطه ی شغل پدرش، به همراه خانواده از ایران مهاجرت کرد.

شاید کودکی نادر تا ده سالگی مانند خیلی از هم نسل هایش بوده است. بازی، تحصیل و بچگی. اما نادر ده ساله به سبب شغل پدر که در کنسولگری ایران در آلمان فعالیت داشت، به آنجا رفت و این شروع تحصیل وی در آلمان بود. نادر در آن سال ها شاید دقیقا نمی دانست می خواهد چه کاره شود، ولی به گفته ی خودش همیشه برایش جالب بوده که بنز S280 همسایه چقدر باشخصیت به نظر می آید.

تحصیلات نادر فقیه زاده

مسیر تحصیلی نادر نهایتا او را به سمت علاقه مندی اش هدایت کرد، یعنی طراحی وسایل نقلیه. او تحصیلات دانشگاهی را در دانشگاه معتبر «فورزهایم» مونیخ ادامه داد. او از این دانشگاه با رتبه ی بالا فارغ التحصیل گردید. نحوه ی آشنایی نادر با کمپانی BMW نیز در همین دانشگاه و طی یک پروژه ی دانشگاهی صورت گرفت.

آغاز فعالیت حرفه ای

نادر فقیه زاده

نادر فقیه زاده و BMW

نادر فقیه زاده همزمان از دو شرکت پورشه و بی ام دبلیو پیشنهاد همکاری داشت. اما علاقه ی شخصی موجب گردید تا او شرکت BMW را انتخاب کند. اولین بخشی که نادر فقیه زاده در آن مشغول به کار شد، دپارتمان طراحی فضای خارجی در بخش طراحی های حرفه ای BMW بود. جایی که تا شش سال آینده مهمان این مهندس جوان بود؛ مهندسی که قرار بود به زودی به یکی از طراحان برجسته خودروسازی بی ام دبلیو تبدیل شود.

نادر فقیه زاده از اواسط سال 2006، تا انتهای سال 2007 به بخش طراحی داخلی BMW منتقل شد. ارتقای طراحی های جامع، دارای روح و یکپارچه او موجب گردید تا طرح پیشنهادی او برای فضاهای داخلی، مدل های F01 و F02 از سری 7 بی ام دبلیو، مورد تایید و اجرا در مدل نهایی گردد. او در رابطه با این طراحی می گوید: «از تمام تکنولوژی های برتر و به روز بی ام دبلیو در طراحی فضای داخلی این سری استفاده کرده ام.» او ریشه ی این سبک از طراحی اش را در تکنولوژی روز می داند و توجه به جزئیات را پیش نیاز هر نوع طراحی می داند که، قرار است روزی مخاطبین را شگفت زده کند.

 

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

صفحه اول روزنامه ها

قیمت لحظه‌ای سکه و طلا

قیمت لحظه‌ای ارزها