فوری | ارتش یک بیانیه مهم صادر کرد

ارتش جمهوری اسلامی ایران به مناسبت ۲۶ آبان ماه سالروز آزادسازی و شکست حصر سوسنگرد با انتشار بیانیه ای نوشت: پس از شکست محاصره سوسنگرد، ارتش بعث حالت «دفاعی» به خود گرفت و به ایجاد مواضع مستحکم پدافندی اقدام کرد.

فوری | ارتش یک بیانیه مهم صادر کرد
صفحه اقتصاد -

به نقل از ارتش، متن بیانیه به این شرح است:

حماسه آزادسازی سوسنگرد از عنایات باریتعالی به رزمندگان اسلام و مصداق بارز «وَیَنصُرَکَ اللَّهُ نَصْرًا عَزِیزًا» بود که پس از فرمان تاریخی حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر اینکه «سوسنگرد باید تا فردا آزاد شود» با هدایت و راهبری حضرت آیت الله العظمی خامنه ای رقم خورد.

حماسه غرورآفرین آزادسازی سوسنگرد که با تکیه بر مقاومت، ایثار و ازخودگذشتی رزمندگان اسلام و همدلی و مشارکت مردم و غیورمردان نیروهای مسلح اعم از خلبانان تیزپرواز نیروی هوایی، رادارها و موشک های پدافند هوایی، خلبانان شجاع هوانیروز و همراهی و همدلی پاسداران غیور سپاه استان خوزستان و نقش بی بدیل لشکر ۹۲ زرهی خوزستان در ۲۶ آبان ماه سال ۱۳۵۹ انجام شد، نقش کلیدی در ادامه جنگ داشت و نقطه عطفی در ۸ سال دفاع مقدس بود.

حماسه سازی رزمندگان اسلام در شکستن محاصره سوسنگرد موجب تغییر سرنوشت نبردهای بعدی دراین منطقه شد، چرا که تصرف سوسنگرد به‌منزله اشغال خوزستان بود و در صورت موفقیت دشمن در اشغال سوسنگرد، شهر اهواز مورد تهدید جدی قرار می‌گرفت، اما پس از شکست محاصره سوسنگرد، ارتش بعث حالت «دفاعی» به خود گرفت و به ایجاد مواضع مستحکم پدافندی اقدام کرد.

روابط عمومی ارتش جمهوری اسلامی ایران با گرامیداشت یاد و خاطره امام عزیز و راحل، شهدا، ایثارگران و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس و سالروز عملیات آزادسازی سوسنگرد و تجدید میثاق با فرماندهی معظم کل قوا حضرت امام خامنه ای عزیز(مدظله العالی) اعلام می دارد کارکنان ارتش همواره آموخته های دفاع مقدس را سرلوحه خود قرار داده و در صورت خطای دشمنان، درس فراموش ناشدنی به آن ها خواهند داد.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما