وضعیت آب و هوا آذربایجان غربی فردا جمعه ۲۶ آبان ماه ۱۴٠۲ | آذربایجان‌ غربی بارانی می شود؟

در این خبر به توضیحاتی درباره پیش بینی وضعیت آب و هوا آذربایجان غربی فردا جمعه ۲۶ آبان ماه ۱۴٠۲ پرداخته شده است.

وضعیت آب و هوا آذربایجان غربی فردا جمعه ۲۶ آبان ماه ۱۴٠۲ | آذربایجان‌ غربی بارانی می شود؟
صفحه اقتصاد -

رییس اداره هواشناسی مهاباد با اشاره به ورود سامانه بارشی به استان به ویژه مناطق جنوبی گفت: سردشت با ۱۵ میلی‌متر بارندگی در شبانه‌روز گذشته پربارش‌ترین شهر آذربایجان‌غربی بود.

اردلان محمدپور روز پنجشنبه افزود: با شروع فعالیت سامانه بارشی در منطقه، بارش های پاییزی مناسبی طی شبانه‌روز گذشته در بیشتر مناطق جنوب آذربایجان غربی ثبت شد که بیشترین مقدار آن به سردشت اختصاص داشت.

وی اضافه کرد: در این مدت بارش ها در پیرانشهر ۱۳ میلی‌متر، مهاباد ۹.۴ میلی‌متر، اشنویه ۷.۵ میلی‌متر، بوکان ۵.۷ میلی‌متر، نقده ۴.۹ میلی‌متر، میاندوآب و شاهین‌دژ ۴.۲ میلی‌متر و تکاب ۲.۲ میلی‌متر ثبت شد.

رییس اداره هواشناسی مهاباد اظهار کرد: فعالیت این سامانه امروز، پنجشنبه به صورت پراکنده خواهد بود و از فردا با تزریق رطوبت بیشتر بارش باران تا روز شنبه تداوم خواهد داشت و در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش ها به صورت برف پیش‌بینی می شود.

محمدپور با اشاره به کاهش ۱۰ درجه‌ای دمای هوا ادامه داد: با شروع فعالیت این سامانه بارشی به طور میانگین دمای هوا در این منطقه بیش هشت تا ۱۰ درجه سانتی‌گراد کاهش پیدا کرد و حداکثر دمای هوا مهاباداز ۲۳ درجه به ۱۳ درجه سانتی‌گراد کاهش پیدا کرد..

وی گفت: در شبانه‌روز گذشته پلدشت با حداکثر دمای ۱۸ درجه سانتی‌گراد، گرمترین شهر و اشنویه، سلماس و ارومیه با حداقل دمای سه درجه سانتی گراد سردترین شهر آذربایجان‌غربی بودند؛ در این مدت حداقل دمای هوا در مهاباد به هشت درجه سانتی‌گراد رسید.

وی در خصوص بارش های پاییزی در مهاباد افزود: در سال آبی جاری تاکنون بیش از ۲۸ میلی‌متر بارندگی در ایستگاه هواشناسی مهاباد ثبت شده است.

ایستگاه هواشناسی مهاباد در سال ۱۳۳۵ به عنوان ایستگاه باران‌سنجی راه‌اندازی شد و از سال ۱۳۶۴ به ایستگاه سینوپتیک (اصلی) ارتقا یافت و در طول شبانه روز (هر ساعت یک بار) تغییرات هواشناسی در آن اندازه گیری و ثبت می‌شود.

شهرستان مهاباد علاوه این ایستگاه هواشناسی سینوپتیک، دارای هفت ایستگاه باران سنجی است.

مهاباد در جنوب آذربایجان‌غربی واقع شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما