وضعیت آب و هوا زنجان فردا پنجشنبه ۱۸ آبان ماه ۱۴٠۲ | زنجان سومین مرکز استان سرد کشور

در این خبر به توضیحاتی درباره پیش بینی وضعیت آب و هوا زنجان فردا پنجشنبه ۱۸ آبان ماه ۱۴٠۲ پرداخته شده است.

وضعیت آب و هوا زنجان فردا پنجشنبه ۱۸ آبان ماه ۱۴٠۲ | زنجان سومین مرکز استان سرد کشور
صفحه اقتصاد -

کارشناس مسوول پیش‌بینی و مدیریت بحران هواشناسی استان زنجان گفت: طی شبانه روز گذشته زنجان با کمینه دمای ۲ درجه سانتیگراد بعد از شهرکرد و اردبیل به عنوان سومین مرکز استان سرد کشور ثبت شد.

حسین سلطانی روز چهارشنبه با بیان اینکه هم اکنون آسمان اغلب مناطق استان صاف است، افزود: آسمان طارم کمی ابری و ارتفاعات و نواحی کوهستانی این شهرستان مه آلود است که گاهی با وزش باد همراه خواهد شد.

وی با بیان اینکه شرایط جوی استان طی روزهای آینده پایدار خواهد بود،‌ یادآور شد:‌ روزهای پنجشنبه و جمعه شاهد وزش باد در استان خواهیم بود که در برخی ساعات به حد نسبتا شدید خواهد رسید.

سلطانی اظهار داشت:‌ همچنان هوای سردی در استان حاکم است که این دما در شبانگاه و اوایل صبح ها به کمتر از صفر نیز می رسد.

وی دمای فعلی هوای شهر زنجان را ۲ درجه سانتیگراد بیان کرد و اظهار داشت:‌ این میزان نسبت به روز گذشته در همین ساعت تغییری نداشته است.

این کارشناس با اشاره به میزان نوسان دمای هوای شهرهای استان، خاطرنشان کرد: طی شبانه روز گذشته کمینه و بیشینه دمای هوای زنجان ۲ و ۱۹ درجه، ابهر پنج و ۲۱، خرمدره پنج و ۲۰ درجه، آببر ۱۴ و ۲۵ درجه، سلطانیه پنج و ۱۹ درجه، قیدار پنج و ۱۶ درجه و ماهنشان پنج و ۲۱ درجه سانتیگراد گزارش شده است.

استان زنجان از ۵۷ ایستگاه هواشناسی برخوردار است که کارشناسان حرفه‌ای در چهار باب از این ایستگاه‌ها به صورت شبانه روز و در چهار ایستگاه دیگر طی ۱۲ ساعت مستقر هستند.

داده‌های وضعیت جوی در مابقی ایستگاه‌های استان نیز به صورت خودکار جمع‌آوری می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما