فوری | این شهر به آماده باش درآمد

مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران با اشاره به هشدارهای هواشناسی مبنی بر وقوع سیلاب محلی از آماده باش شهرستان های غرب مازندران برای مقابل با سیلاب احتمالی در این منطقه خبر داد.

فوری | این شهر به آماده باش درآمد
صفحه اقتصاد -

مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا کشور در گزارشی به رسانه ها با اشاره به صدور هشدار نارنجی در گیلان و غرب مازندران اعلام کرد امروز سه شنبه مجدد وقوع بارش‌های سیلابی در غرب مازندران محتمل است.

در این پیوند حسینعلی محمدشیرکلایی روز سه شنبه افزود : با توجه به هشدارهای هواشناسی، احتمال وقوع سیلاب محلی در غرب مازندران مورد انتظار است.

وی اظهارداشت : همه نهادهای مربوط شهرستان های غرب مازندران برای مقابله با سیلاب احتمالی در آماده باش کامل بسر می برند و نیروهای مربوط در نقاط حادثه خیز این منطقه مستقر شدند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران از اهالی و مسافران خواست از اسکان در بستر رودخانه‌های منطقه پرهیز کنند.

محمدی شیرکلایی یادآور شد : احتمال ریزش سنگ در محورهای هراز و کندوان وجود دارد.

هواشناسی مازندران ضمن صدور هشدار سطح نارنجی با اشاره به ورود سامانه جدید بارشی، هرگونه فعالیت دریایی و بندری در دریای خزر از اوایل وقت سه‌شنبه تا بعدازظهر روز چهارشنبه این هفته را ممنوع اعلام کرد.

هواشناسی مازندران امروز با صدور هشدار سطح نارنجی پیش بینی کرد با تقویت جریانات شمالی همراه با عبور موج از تراز میانی جو، دریای خزر از بعد از ظهر امروز با وزش باد شدید همراه با رگبار باران و کاهش دید افقی، طوفانی می شود و برای فعالیت های دریایی مناسب نخواهد بود.

طبق این پیش بینی، سامانه ناپایدار جوی مناطق ساحلی و دور از ساحل را تحت تاثیر قرار می‌دهد و سرعت وزش باد در مناطق نزدیک ساحل تا ۱۸ و در مناطق دور از ساحل نیز تا ۲۱ متر بر ثانیه خواهد بود که این امر باعث شکل گیری امواج در مناطق نزدیک ساحل تا ۳.۵ و در مناطق دور از ساحل نیز تا ۴.۵ متر خواهد شد.

هواشناسی همچنین منطقه اثر این سامانه ناپایدار را در تمام مناطق استان ذکر و پیش بینی کرد که با فعال شدن این سامانه دید افقی در برخی مناطق نیز تا ۵۰۰ متر کاهش خواهد یافت.

شرایط جوی امروز مازندران براساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه های پیـش یابـی هواشناسـی در مناطق شرقی، نیمه ابری گاهی ابری همراه با وزش باد از شب با بارش پراکنده باران و در مناطق غربی و مرکزی را نیز نیمه ابری تا ابری همراه با بارش پراکنده باران و وزش باد و در روز چهارشنبه نیز ابری در ارتفاعات مه آلود، همراه با کاهش دما، بارش پراکنده باران گاهی رگباری و وزش باد پیش بینی شده است.
شرایط جوی مازندران در روز ‌پنجشنبه در مناطق شرقی و مرکزی نیمه ابری همراه با افزایش نسبی دما و از بعدازظهر به تدریج ابری با احتمال بارش پراکنده و در مناطق غربی نیز نیمه ابری تا ابری همراه با بارش پراکنده باران و وزش باد همراه خواهد بود.

منبع: ایرنا
آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

صفحه اول روزنامه ها