آخرین اخبار

وضعیت آب و هوا استان هرمزگان فردا شنبه ۲۵ شهریور ماه ۱۴٠۲ | آب و هوای قشم چطوریه؟

در این خبر به توضیحاتی درباره پیش بینی وضعیت آب و هوا استان هرمزگان فردا شنبه ۲۵ شهریور ماه ۱۴٠۲ پرداخته شده است.

وضعیت آب و هوا استان هرمزگان فردا شنبه ۲۵ شهریور ماه ۱۴٠۲ | آب و هوای قشم چطوریه؟
صفحه اقتصاد -

رییس اداره هواشناسی جزیره قشم اعلام کرد: وزش بادهای نسبتا شدید جنوب شرقی و مواج شدن تنگه هرمز، شرق خلیج فارس و تنگه هرمز از امروز (جمعه) تا (یکشنبه 26 شهریور) ادامه دارد.

محمد کاملی دیرستانی با توصیف پیش بینی وضعیت جوی، دریایی و دمایی استان هرمزگان و جزیره قشم افزود: در روز جاری با توجه به فعالیت سامانه فصلی ناپایداری هایی در وضعیت جوی و دریایی استان هرمزگان پیش بینی می شود.

وی ادامه داد: در ساعت های ابتدایی صبح امروز در جزایر خلیج فارس مه صبحگاهی و کاهش موقتی دید افقی پیش بینی می شود.

رییس اداره هواشناسی جزیره قشم توضیح داد: امروز و فردا (شنبه ۲۵ شهریور) وزش بادهای نسبتا شدید جنوب شرقی در دریای عمان و تنگه هرمز و با شدت کمتر در شرق خلیج فارس سبب مواج شدن دریا خواهد شد.

کاملی دیرستانی اضافه کرد: سرعت وزش باد در مناطقی از دریای عمان و تنگه هرمز در محدوده ۴۵ کیلومتر بر ساعت و ارتفاع امواج دریا تا ۱۸۰ سانتی متر خواهید رسید.

وی گفت: بنابراین با توجه به مواج بودن دریا در این مدت توصیه می شود شناورهای سبک، صیادی و قایق های تفریحی از رفت و آمد دریایی خودداری کنند و تمهیدات لازم در بنادر و اسکله های استان هرمزگان صورت پذیرد.

رییس اداره هواشناسی جزیره قشم افزود: همچنین در این مدت با وزش بادهای نسبتا شدید شمال غربی، مناطق غربی خلیج فارس(محدوده خوزستان و بوشهر) نیز مواج پیش بینی می شود، بنابراین توصیه می شود کشتی های تجاری تمهیدات لازم را در نظر داشته باشند.

وی اظهار کرد: در ساعت های بعدازظهر و اوایل شب در ارتفاعات استان هرمزگان، رشد ابرهای همرفتی همراه با رگبار پراکنده باران و رعد و برق گاه تگرگ و احتمال تُندباد لحظه ای و گرد و غبار پیش بینی می شود.

کاملی دیرستانی بیان کرد: از این رو توصیه می شود از رفتن به مناطق مرتفع و رفت و آمد در حاشیه و بستر رودخانه های فصلی خودداری شود.

وی تصریح کرد: در پاره ای نقاط غربی و مرکزی استان هرمزگان نیز که شرایط بارشی مهیا نیست، افزایش لحظه ای سرعت باد دور از انتظار نخواهد بود.

رییس اداره هواشناسی جزیره قشم گفت: در این مدت، نوسانات دمایی بین یک تا ۲ درجه سلسیوس مورد انتظار است.

وی کمینه دما و بیشینه رطوبت را در ایستگاه هواشناسی (فرودگاه قشم) ۳۱ درجه و ۸۹ درصد و شهر قشم را ۳۱ و ۸۴ درصد اعلام کرد.

استان هرمزگان با دارا بودن بیش از ۹۰۰ کیلومتر مرز دریایی از سواحل شرق استان (جاسک) در دریای عمان تا سواحل نیلگون خلیج فارس در شرق استان (پارسیان) و برخورداری از جزایر ۱۴ گانه خلیج فارس، یکی از مهم ترین و راهبردی ترین استان های ایران است که از جاذبه های منحصر به فردی چون جنگل های بی همتای حرا و مرغوب ترین مروارید جهان و ده ها اثر تاریخی و طبیعی برخوردار است.

خلیج فارس با گستره نزدیک به ۲۳۷ هزار و ۴۷۳ کیلومتر مربع بین ۲۴ تا ۳۰ درجه و ۳۰ دقیقه عرض شمالی و ۴۸ تا ۵۶ درجه و ۲۵ دقیقه طول شرقی از نصف‌ النهار گرینویچ واقع شده است و جزیره زیبای قشم، همچون نگینی بر پهنه آب های نیلگون آن می درخشد.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

صفحه اول روزنامه ها