وضعیت آب و هوا زنجان فردا چهارشنبه ۲۲ شهریور ماه ۱۴٠۲ | زنجانی ها بخوانید

در این خبر به توضیحاتی درباره پیش بینی وضعیت آب و هوا زنجان فردا چهارشنبه ۲۲ شهریور ماه ۱۴٠۲ پرداخته شده است.

وضعیت آب و هوا زنجان فردا چهارشنبه ۲۲ شهریور ماه ۱۴٠۲ | زنجانی ها بخوانید
صفحه اقتصاد -

کارشناس مسوول پیش‌بینی و مدیریت بحران هواشناسی استان زنجان گفت: با توجه به پیش بینی های فصلی، میزان بارندگی های پاییز امسال در این استان نرمال و بیش از نرمال و میانگین بلند مدت خواهد بود.

حسین سلطانی افزود: نیمه دوم مهرماه امسال بارندگی ها آغاز می شود و آبان ماه میزان آن به طور چشمگیری افزایش می یابد.

وی با بیان اینکه هم اکنون آسمان اغلب مناطق استان زنجان صاف و در شهرستان طارم تا قسمتی ابری است، افزود: از بعدازظهر امروز شاهد وزش باد نسبتا شدید در بیشتر مناطق استان خواهیم بود.

سلطانی یادآورشد: تا پایان هفته جاری بارندگی برای استان پیش بینی نشده است و همچنان هوای خنکی حاکم خواهد بود و این وضعیت جوی طی هفته آینده نیز جریان خواهد داشت.

وی دمای فعلی هوای زنجان را ۱۶ درجه سانتیگراد ذکر کرد و یادآور شد: این میزان دما نسبت به روز گذشته در همین ساعت ۲ درجه افزایش یافته است.

این کارشناس با اشاره به میزان نوسان دمای هوای شهرهای مختلف استان، خاطرنشان کرد: طی شبانه روز گذشته کمینه و بیشینه دمای هوای زنجان ۱۵ و ۲۹ درجه، ابهر ۱۳ و ۳۰ درجه، خرمدره ۱۲ و ۲۸ درجه، آببر ۱۶ و ۳۱ درجه، سلطانیه ۹ و ۲۷ درجه، قیدار ۱۴ و ۲۹ درجه و ماهنشان ۱۶ و ۳۰ درجه سانتیگراد گزارش شده است.

استان زنجان از ۵۷ ایستگاه هواشناسی برخوردار است که کارشناسان حرفه‌ای در چهار باب از این ایستگاه‌ها به صورت شبانه روز و در چهار ایستگاه دیگر نیز به طور ۱۲ ساعته مستقر هستند.

داده‌های وضعیت جوی در مابقی ایستگاه‌های استان نیز به صورت خودکار جمع‌آوری می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

صفحه اول روزنامه ها