آخرین اخبار

وضعیت آب و هوا باران در استان ها فردا جمعه ۱۷ شهریور ماه ۱۴٠۲ چگونه خواهد بود؟

در این خبر به توضیحاتی درباره وضعیت آب و هوا باران در استان ها فردا جمعه ۱۷ شهریور ماه ۱۴۰۲ پرداخته شده است.

وضعیت آب و هوا باران در استان ها فردا جمعه ۱۷ شهریور ماه ۱۴٠۲ چگونه خواهد بود؟
صفحه اقتصاد -

کارشناس سازمان هواشناسی با اعلام اینکه دمای هوا در روزهای آتی در بیشتر مناطق کشور کاهش خواهد یافت، از رگبار، رعدوبرق و وزش باد در استان‌های شمالی خبر داد.

از وزارت راه و شهرسازی، امین حسین نقشینه وضعیت جوی کشور را تشریح کرد و گفت: امروز به تدریج با شمالی شدن جریانات جو از سمت دریای خزر به ایران، مناطقی از اردبیل، گیلان، مازندران و گلستان، رگبار پراکنده باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد پیش‌بینی شده است. فردا علاوه بر سواحل شمالی برای آذربایجان شرقی، خراسان شمالی و در ساعت‌های عصر برای استان‌های هرمزگان، جنوب فارس، رشد ابر و بارش باران پیش‌بینی شده است.

کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: شنبه در غرب گیلان، اردبیل، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی، بارش پراکنده رخ می‌دهد.

نقشینه توضیح داد: یکشنبه با تقویت جریان‌های شمالی روی دریای خزر در گیلان، مازندران، گلستان، مناطقی از خراسان شمالی، اردبیل، آذربایجان غربی، رگبار، رعدوبرق و وزش باد شدید همراه با کاهش دما پیش‌بینی شده است. دوشنبه نیز در مازندران، گیلان، اردبیل و شمال آذربایجان شرقی، بارش پیش‌بینی شده و وزش باد در شمال‌شرق و شرق کشور افزایش می‌یابد.

وی گفت: دمای هوا امروز و فردا در شمال‌غرب، دامنه‌های جنوبی البرز و استان‌های ساحلی خزر، کاهش می‌یابد. یکشنبه در نوار شمالی دما به شکل محسوسی کاسته خواهد شد.

کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: امروز کاهش دما در اردبیل و گیلان بین ۸ تا ۱۰ درجه و یکشنبه ۵ تا ۸ درجه و سایر مناطق شمالی کشور ۴ تا ۸ درجه دما کاهش می‌یابد.

به گفته نقشینه، تنگه هرمز از امروز تا بعدازظهر فردا و دریای خزر از امروز تا بعدازظهر شنبه، مواج و متلاطم است. همچنین شنبه سرعت وزش باد در شمال غرب افزایش خواهد یافت و یکشنبه و دوشنبه، بخش‌هایی از مرکز، دامنه‌های جنوبی البرز، شرق و شمال شرق افزایش سرعت وزش باد را تجربه می‌کنند.

وی گفت: بیشینه دمای امروز پایتخت ۳۶ و در دو روز آتی ۳۵ و یکشنبه ۳۴ درجه خواهد شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما