بهار رونق تولید در سال جهش تولید با مشارکت مردم در منطقه آزاد چابهار

در کمتر از دو ماه ابتدایی سال جاری تعداد ۳ واحد تولیدی با میزان سرمایه گذاری ۸۱۰ میلیارد ریالی و ۴ میلیون یورویی در منطقه آزاد چابهار توسط صنعتگران داخلی و خارجی پروانه بهره برداری برای شروع تولید از سازمان دریافت و به بهره برداری رسیدند.

بهار رونق تولید در سال جهش تولید با مشارکت مردم در منطقه آزاد چابهار
صفحه اقتصاد -

با برنامه ها و اقدامات جهادی و حمایتی مدیر عامل سازمان در تحقق بهشت سرمایه‌گذاری، چابهار به عنوان پیشران توسعه محور شرق کشور، در سال جهش تولید، شاهد طنین گام‌های بلندی در مسیر توسعه و رونق اقتصادی است. در دو ماه ابتدایی سال جاری، ۳ واحد تولیدی با سرمایه‌گذاری ۸۱۰ میلیارد ریالی و ۴ میلیون یورویی در این منطقه آزاد راه‌اندازی شده و پرچم جهش تولید را به اهتزاز درآورده‌اند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد چابهار؛ این خبر مسرت‌بخش، نویدبخش آینده‌ای روشن برای اقتصاد منطقه چابهار، استان و کشور است. منطقه‌ای که به واسطه برخورداری از موقعیت استراتژیک بی‌نظیر در کرانه‌های اقیانوس هند، معافیت‌های مالیاتی، گمرکی و زیرساخت‌های مناسب، به بهشت سرمایه‌گذاری تبدیل شده است.

۳ شرکت تولیدی که در آغاز بهار در منطقه آزاد چابهار شکوفه داده، به بار نشسته و جان گرفته‌اند:

۱- شرکت موج و مرجان مکران: با سرمایه‌گذاری ۴۷۰ میلیارد ریالی در زمینه تولید ورق پلی اتیلن.

۲- شرکت انصاف قندهار: با سرمایه‌گذاری ۴ میلیون یورویی در زمینه تولید انواع سازه های فلزی توسط سرمایه‌گذار خارجی از کشور افغانستان.

۳- شرکت لیمان مکران: با سرمایه گذاری ۳۴۰ میلیارد ریالی در زمینه تولید آب آشامیدنی.

راه‌اندازی و بهره برداری این واحدهای تولیدی، فرصت‌های شغلی را نیز برای ساکنین منطقه ایجاد خواهد کرد و سطح زندگی آنها را ارتقا خواهد داد. همچنین، این امر روند توسعه اقتصادی چابهار را شتاب بخشیده و جاذبه سرمایه‌گذاری در این منطقه را دوچندان خواهد کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان