شهرک صنفی صادراتی در قشم ایجاد می‌شود

رییس مرکز اصناف و بازرگانان ایران از اهمیت شکل‌گیری شهرک صنفی صادراتی در منطقه آزاد قشم خبر داد.

شهرک صنفی صادراتی در قشم ایجاد می‌شود
صفحه اقتصاد -

محمد حسین قمری در نخستین جلسه کمیسیون نظارت بر اصناف که با حضور عادل پیغامی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم درسالن مرکز بین‌المللی رشد برگزار شد، اعلام کرد: مرکز اصناف کشور به تازگی مساله شکل‌گیری شهرک‌های صنفی صادرات محور را در دستور کارخود قرار داده و علاوه بر منطقه آزاد اروند، قشم هم می‌تواند پایلوت این شهرک‌ها باشد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد قشم، وی ادامه داد: صنوف تولیدی با وراد شدن به این شهرک‌ها زمینه صادرات محصولات خود را براساس قوانین و مقررات برنامه ریزی می‌کنند.

به گفته رئیس مرکز امور اصناف و بازرگانان ایران هر تسهیلاتی که در شهرک‌های صنعتی همچون تامین مواد اولیه و مالیات و در شهر صنفی هم وجود دارد.

او گفت: براساس تاکید معاون اول رییس جمهور بحث ایجاد صندوق‌های سرمایه‌گذاری اتحادیه‌ها با هدف توسعه صادرات را دنبال می‌کنیم و قرار شد اگر تشکلی چنین صندوق‌هایی را ایجاد کنند چه برای توسعه صادرات و چه برای توسعه فعالیت خودشان همان مقدار هم دولت از محل تبصره 18 سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

قمری گفت: موضوع خرید اعتباری هم یکی دیگر از مباحث مهمی که دولت بر آن تاکید دارد و الان اولویت اول وزارت صمت است، که شامل حال کارمندان دولت و همه کسانی که با اعتبار سنجی بانک‌ها می‌توانند اعتبار بگیرند، مربوط می‌شود.

وی یادآور شد: توسعه خدمات تجارت الکترونیک هم از مباحث مهمی است که به عنوان یک ظرفیت می‌تواند با ایجاد سایت، ارسال عکس از محصول، تبلیغ و موارد دیگر افزایش یابد و دولت هم از این کسب و کارها با ارائه تسهیلات حمایت می‌کند.

شایان ذکر است؛ نخستین جلسه کمیسیون نظارت بر اصناف، با حضور عادل پیغامی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، محمد حسین قمری مدیرکل مرکز خدمات اصناف کشور و ابوالفضل کردی قائم مقام این مجموعه در سالن مرکز بین‌المللی رشد قشم برگزار شد.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان