سوپرایز جدید گوگل کروم برای صاحبان اندروید

گوگل در حال اضافه‌کردن گزینه جدیدی با نام «Listen to this page» به نسخه اندروید مرورگر کروم است که می‌تواند یک صفحه وب را با صدای بلند بخواند.

سوپرایز جدید گوگل کروم برای صاحبان اندروید
صفحه اقتصاد -

گوگل در حال اضافه‌کردن گزینه جدیدی با نام «Listen to this page» به نسخه اندروید مرورگر کروم است که می‌تواند یک صفحه وب را با صدای بلند بخواند. درست مانند زمانی که در حال گوشی دادن به موسیقی یا پادکست هستید، برای این ویژگی نیز کنترل‌هایی ارائه می‌شود که با آن‌ها می‌توانید خواندن صفحه را متوقف کنید یا سرعت آن را تغییر دهید.

طبق گزارش‌های منتشرشده، همچنین می‌توانید صدایی که برای خواندن صفحه استفاده می‌شود و زبان آن را تغییر دهید. براساس صفحه راهنمای گوگل، این قابلیت از زبان‌های انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، عربی، هندی و اسپانیایی پشتیبانی می‌کند.

برای آزمایش این قابلیت، باید به صفحه مدنظر خود بروید و سپس از منوی سه‌نقطه‌ای مرورگر، روی گزینه «Listen to this page» ضربه بزنید. البته این قابلیت در زمان نگارش گزارش هنوز برای ما فعال نشده است به احتمال زیاد با کمی تاخیر در دسترس ما قرار خواهد گرفت. ظاهراً با نسخه ۱۲۵ برنامه اندروید کروم این قابلیت به همه ارائه خواهد شد.

همچنین می‌توانید از Google Assistant بخواهید تا صفحات وب را با صدای بلند برای شما بخواند و حتی می‌تواند در حین انجام این کار، آن را به زبان‌های دیگر ترجمه کند. اما انتخاب آن گزینه شما را از کروم خارج کرده و به اپلیکیشن گوگل می‌برد، در حالی که قابلیت جدید کروم در همان مرورگر انجام می‌شود.

گوگل در گذشته این ویژگی را برای کروم دسکتاپ نیز آزمایش کرده است. سافاری آیفون هم دارای ویژگی مشابهی به نام «Listen to Page» است که صفحات وب را با صدای سیری برای شما می‌خواند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت صفحه اقتصاد هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت صفحه اقتصاد هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد