پیش‌ بینی قیمت دلار فردا دوشنبه ۳ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳

قیمت دلار در دومین روز هفته با کاهش ارزش بازگشایی شد. روند نزولی این اسکناس در روز یکشنبه به صورت پلکانی ادامه داشت و در نهایت با کاهش هزار و ۱۰۰ تومانی در پله چهارم کریدور ششم بسته شد.

پیش‌ بینی قیمت دلار فردا دوشنبه ۳ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳
صفحه اقتصاد -

قیمت دلار در دومین روز هفته، با روند کاهشی بازگشایی شد. قیمت این اسکناس در آخرین معامله روز یکشنبه با کاهش هزار و ۱۰۰ تومانی در نیمه کانال چهارم از کریدور ششم به کار خود پایان داد.

تجارت نیوز نوشت: معامله‌گران همچنان اخبار را رصد می‌کنند و معتقدند آخرین دور تنش میان ایران و رژیم صهیونیستی فعلاً به پایان رسیده و این بازار ارز را از هیجانات هفته‌های گذشته خالی کرده است.

دلار در روند اصلاحی است

بررسی از بازار ارز حکایت از تعادل در عرضه و تقاضا دارد. معامله‌گران دلار را در روند اصلاح می‌دانند و معتقدند بازارساز با ارزپاشی موفق به مهار قیمت دلار شده است. به نظر می‌رسد عقب‌نشینی قیمت‌ها از مرزهای مقاومتی حاکی از حضور پررنگ بازارساز برای کاهش قیمت دلار است.

کاهشی‌های بازار امید دارند در صورتی که تنش در منطقه خاورمیانه تشدید نشود، روند کاهشی در بازار ارز ادامه پیدا کند. تحلیلگران اقتصادی احتمال برگشت موقت قیمت دلار به کف کریدور ششم را می‌دهند. به اعتقاد آنها این برگشت قیمت اصلاح موقتی است و ماندگاری قیمت در کف کریدور توجیه اقتصادی ندارد.

درهم در کانال ۱۷ هزار تومانی عقب‌نشینی کرد

قیمت درهم روز یکشنبه دوم اردیبهشت با کاهش ۳۲۰ تومانی در کانال ۱۷ هزار تومانی عقب‌نشینی کرد و با رقم ۱۷ هزار و ۴۸۰ تومان بسته شد. تتر با کاهش ۹۰۰ تومانی به کانال ۶۴ هزار تومانی برگشت و روی رقم ۶۴ هزار و ۹۰۰ تومانی ایستاد.

قیمت پوند انگلیس با کاهش ۷۰۰ تومانی روی رقم ۸۰ هزار و ۱۵۰ تومانی ایستاد. یورو نیز کاهش ۵۰۰ تومانی داشت و با رقم ۶۹ هزار و ۱۲۰ تومان بسته شد.

گفتنی است اسکناس و حواله دلار در دومین روز اردیبهشت بعد از بیش از دو هفته ثبات، کاهش ۱۵۰ تومانی داشتند و به‌ترتیب با رقم ۴۳ هزار و ۷۱۵ تومان، و ۴۰ هزار و ۷۹۵ تومان عرضه شدند.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان