با وجود محدودیت‌ مصرف انرژی صنایع محقق شد؛

ثبت بالاترین تناژ خردایش شده توسط آسیاب‌های تر در شرکت آلومینای ایران

مدیر تولید شرکت آلومینای ایران گفت: با راه‌اندازی برنامه مدیریت ریسک کاهش تولید در شرایط اعمال محدودیت برق در شرکت آلومینای ایران، بالاترین تناژ خردایش آسیابهای واحد ۰۸ به ثبت رسید.

ثبت بالاترین تناژ خردایش شده توسط آسیاب‌های تر در شرکت آلومینای ایران
صفحه اقتصاد -

 علی مقصودی بیان کرد: با توجه به تکرار محدودیت‌های مصرف برق در فصل تابستان و پیش‌بینی‌های انجام شده تلاش شد تا با اعمال راهکارهای مناسب جلوی کاهش تولید در این شرکت گرفته شود.

وی افرود: در این راستا با اقدامات انجام شده تناژ آسیاب‌ها به عنوان بزرگ‌ترین مصرف‌کننده برق شرکت از محدوده ۴۵ تن بر ساعت، در ابتدای خرداد ماه به ۶۰ تن بر ساعت افزایش یافت که بالاترین تناژ کاری آسیاب‌ها از ابتدای راه‌اندازی کارخانه بوده است.

مدیر تولید شرکت آلومینای ایران با تشریح وضعیت اعمال محدودیت برق در این شرکت، عنوان کرد: با اعمال محدودیت برق از روز ۱۲ خرداد ماه، مدیریت مصرف برق در شرکت آلومینای ایران برنامه‌ریزی شده است. در شرایط عادی سه آسیاب با ظرفیت ۴۵ تن در ساعت در این شرکت در حال کار هستند که در صورت توقف آن‌ها، تولید شرکت به مقدار ۱۰ تا ۱۵ درصد ظرفیت کاهش خواهد یافت.

مقصودی تصریح کرد: امسال بخشی از خردایش مواد در داخل معدن و خارج از ساعات پیک مصرف برق با تجهیزات فراهم شده انجام گرفت که بعد از این روند و راهکارهای دیگر، ظرفیت خردایش ۳۰ درصد و از ۴۵ تن در ساعت به ۶۰ تن در ساعت افزایش یافت.

وی با بیان اینکه محاسبات توان‌کشی آسیاب‌ها نشان داد که آسیاب‌های واحد ۰۸ قابلیت خردایش بوکسیت با این دانه‌بندی را با ظرفیت ۶۰ تن بر ساعت دارد، ابراز کرد: حداکثر ظرفیت آسیاب‌ها مطابق با مدارک ۵۰ تن بر ساعت بیان شده است که افزایش ظرفیت آسیاب‌ها تا ۶۰ تن بر ساعت باعث شد تا میزان ساعت کاری آسیاب‌ها جهت خردایش بوکسیت از ۶۲٫۲۲ ساعت با ظرفیت ۴۵ تن بر ساعت، به ۴۶٫۶۷ ساعت با ظرفیت ۶۰ تن بر ساعت کاهش یابد. این امر علاوه بر کاهش مصرف برق، موجب کاهش ریسک مهم کاهش تولید به دلیل محدودیت برق خواهد شد.

مدیر تولید شرکت آلومینای ایران مطرح کرد: در این شرایط به دلیل محدودیت برق و تکرار این روند در برنامه عملیات تولید در سال ۱۴۰۳، کاهش تولید هیدرات به میزان ۹ هزار تن در ماه‌های مرداد و شهریور امسال پیش‌بینی شده است.

مقصودی ادامه داد: با توجه به پیش‌بینی‌های انجام شده با همکاری واحدهای فرایند، معدن و تعمیرات، اقداماتی نظیر انجام شارژ تکمیلی آسیاب‌ها در ابتدای خرداد ماه، باز کردن دو آسیاب در هر هفته در بازه زمانی محدودیت برق و ارزیابی وضعیت لاینرها، آماده‌سازی دپوی جدید و دریافت بوکسیت با دانه‌بندی مناسب و… در این شرکت انجام می‌شود.

وی تاکید کرد: همچنین جهت تداوم شرایط تولید علاوه بر تلاش، همراهی و مشارکت مدیریت‌ها اقداماتی نظیر تامین، آماده‌سازی و ارسال بوکسیت‌هایی با عیار بالا، عدم استفاده از بوکسیت‌های سخت، عدم تغییر در دانه‌بندی خوراک، تلاش در راستای افزایش میزان بار دریافتی از معدن جهت ذخیره‌سازی در باکس‌ها و… با هدف جلوگیری از کاهش تولید در بازه زمانی اعمال محدودیت انجام شد.

مدیر تولید شرکت آلومینای ایران در ادامه اظهار داشت: به منظور تامین برق مورد نیاز و رفع ناترازی در صنعت برق و تامین برق کافی این شرکت به ویژه در فصل گرم سال و تسهیل فرایند تولید، احداث نیروگاه‌های خورشیدی و حرارتی نیز در حال انجام است.

مقصودی با بیان اینکه در راستای رفع محدودیت انرژی، این شرکت برنامه‌های بلندمدت، کوتاه‌مدت و میان‌مدت را هدف‌‎گذاری کرده است، یادآور شد: نیروگاه خورشیدی با ظرفیت ۳۰ مگاوات و دو نیروگاه حرارتی ۹۰ مگاواتی احداث خواهد شد که تا سال آینده ۱۰ مگاوات نیروگاه خورشیدی آماده‌سازی و برای تولید برق وارد مدار می‌شود. همچنین در برنامه بلندمدت نیز پروژه فاز یک نیروگاه حرارتی با ظرفیت‌ ۹۰ مگاوات تولید برق اجرا خواهد شد.

وی با بیان اینکه کمبود منابع انرژی و اعمال محدودیت برق در تابستان صنایع را با مشکلاتی مواجه می‌کند، خاطرنشان کرد: شرکت آلومینای ایران با احداث نیروگاه‌های خورشیدی و حرارتی در روزهای اوج مصرف برق پیک تابستان، برق مورد نیاز این صنعت را به صورت پایدار و مطمئن تامین خواهد کرد.

مدیر تولید شرکت آلومینای ایران یادآور شد: شرکت آلومینای ایران یکی از بزرگ‌ترین مصرف‌کنندگان برق استان است که طی سال‌های اخیر اعمال محدودیت برق و کاهش ۳۰ درصدی مصرف برق در ساعت پیک مصرف برای سه خط آسیاب اعمال و به میزان ۶ مگاوات صرفه‌جویی را برای کمک به تامین برق استان داشته است. امیدواریم با برنامه‌های پیش رو بتوانیم در جهت تامین برق مورد نیاز اقدامات لازم را انجام داده و تولید به روال عادی و بدون محدودیت صورت گیرد.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت صفحه اقتصاد هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت صفحه اقتصاد هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد