دو ورزشگاه بزرگ در کرمان و رفسنجان در آستانه بهره‌برداری؛

افتتاح ۲ کلان پروژه کارخانه تغلیظ دره‌زار و درآلو در آینده نزدیک

آخرین وضعیت پیشرفت پروژه‌های توسعه‌ای شرکت ملی صنایع مس ایران به صورت رسمی منتشر شد که بر این اساس، 2 کلان پروژه کارخانه تغلیظ دره‌زار و درآلو در آستانه اتمام عملیات اجرایی قرار دارند.

افتتاح 2 کلان پروژه کارخانه تغلیظ دره‌زار و درآلو در آینده نزدیک
صفحه اقتصاد -

به دنبال دستور مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران، گزارش پیشرفت ماهانه طرح‌های توسعه‌ای به منظور اطلاع‌رسانی و شفاف‌سازی اقدامات انجام گرفته به منظور پیشبرد پروژه‌های پیشران منتشر می‌شود.

به گزارش مس پرس، در آخرین گزارش منتشر شده که میزان پیشرفت پروژه‌های توسعه‌ای بر مبنای دوره منتهی به پایان اردیبهشت‌ماه را نشان‌ می‌دهد، دو کلان پروژه احداث کارخانجات تغلیظ دره‌زار و درآلو به ترتیب با 95 و 93 درصد پیشرفت فیزیکی، در آستانه اتمام عملیات اجرایی قرار دارند.

با افتتاح و آغاز بهره‌برداری از این دو کلان پروژه در آینده نزدیک، ظرفیت تولید کنسانتره مس در شرکت ملی صنایع مس ایران حدود 243 هزار تن افزایش می‌یابد که نوید دهنده تحقق شعار سال 1403 یعنی «رشد تولید با مشارکت مردم» خواهد بود.

همچنین دو کلان پروژه استادیوم‌ شهدای مس رفسنجان و ورزشگاه 30 هزار نفری شهید آیت الله رئیسی که دارای استاندارد مجموعه‌های ورزشی بین‌المللی است، نیز درحال حاضر به ترتیب 97 و 95 درصد پیشرفت فیزیکی دارند و با افتتاح آن‌ها تا حدود یک ماه آینده، زیرساخت ورزشی مناسبی برای استفاده جوانان بومی منطقه فراهم خواهد شد.

پروژه‌های راه خواجه-ورزقان با 87 درصد پیشرفت، تصفیه‌خانه‌های پساب کارخانجات اسید مس سرچشمه و خاتون آباد با 84 درصد پیشرفت، نیروگاه خورشیدی خاتون آباد و بن یکه با 75 درصد پیشرفت، ریخته گری (مفتول مس) با 68 درصد پیشرفت، کارخانه فلوتاسیون سرباره خاتون آباد با 65 درصد پیشرفت و کارخانه آهک خاتون آباد با 63 درصد پیشرفت هم برخی دیگر از پروژه‌های پیشران شرکت ملی صنایع مس ایران به شمار می‌رود که به سرعت درحال اجراست.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت صفحه اقتصاد هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت صفحه اقتصاد هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد