با راهبری ایمیدرو عملیاتی شد؛

حیات در فلات مرکزی با اجرای خط یک پروژه انتقال آب خلیج فارس

استراتژی انتقال آب از دریا به استان ها؛ با احداث "خط یک" پروژه ملی انتقال آب خلیج فارس به فلات مرکزی عملیاتی شد که آب را از مسیر خلیج فارس، هرمزگان، کرمان، یزد و در نهایت اصفهان انتقال می دهد.

حیات در فلات مرکزی با اجرای خط یک پروژه انتقال آب خلیج فارس
صفحه اقتصاد -

خط نخست ابَرپروژه ملی انتقال آب خلیج فارس به فلات مرکزی به طول 820 کیلومتر عملیاتی شده است که به استان های هرمزگان، کرمان و یزد انتقال می یابد.

به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، این خط اسفندماه سال 99 به بهره برداری رسید که هدف از اجرای آن شیرین سازی و انتقال آب مجموعاً به میزان 650 میلیون متر مکعب در سال است.

خط فوق، شامل 3 فاز است که در فاز نخست؛ شیرین سازی حدود 180 میلیون مترمکعب در سال است که 130 میلیون متر مکعب در سال آن به استان های کرمان و یزد انتقال می یابد و 50 میلیون متر مکعب در سال، برای شرب استان هرمزگان استفاده خواهد شد.

همچنین ظرفیت اجرایی در فازهای 2 و3، برابر شیرین سازی و انتقال 470 میلیون متر مکعب در سال است. میزان سرمایه گذاری در این خط 23 هزار میلیارد تومان است.

شرکت های فولاد مبارکه، ملی صنایع مس، گل گهر، چادرملو، فولاد خراسان، اُپال پارسیان، گهرزمین و... سرمایه گذاران شاخص در این پروژه هستند که در اجرای آن مشارکت دارند.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان