طی ژانویه۲۰۲۳ میلادی به ثبت رسید:

صعود ایران به جایگاه نهم تولید جهانی فولاد

به گزارش صفحه اقتصاد به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو) ، به نقل از انجمن جهانی فولاد(World Steel Association) طی

صعود ایران به جایگاه نهم تولید جهانی فولاد

انجمن جهانی فولاد خبر داد: طی ژانویه 2023 میلادی ایران در رتبه نهم تولید فولاد خام جهان ایستاد. این رتبه یک پله بالاتر از جایگاه پیشین ایران است.

به گزارش صفحه اقتصاد به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو) ، به نقل از انجمن جهانی فولاد (World Steel Association) طی ماه نخست سال 2023 میلادی، ایران 2میلیون و 700 هزارتن فولاد خام تولید کرد که در مقایسه با تولید سال گذشته شاهد رشد 27.7 درصدی بود. همچنین ایران با ارتقای یک پله ای به جایگاه نهم جهان دست یافت.

این در حالی است که تولید 63کشور فولادساز جهان طی ژانویه سال جاری میلادی145میلیون و00 3 هزارتن به ثبت رسید که حاکی از افت 3.3 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.

طی مدت یاد شده، به ترتیب چین با تولید 79 میلیون و500 هزارتن، هند با تولید 10 میلیون و 900 هزار تن، ژاپن با تولید 7 میلیون و 200هزار تن، آمریکا با تولید 6 میلیون و 500 هزار تن و روسیه با تولید 5 میلیون و 800 هزار تن تولید فولادخام 5کشور برتر فولادساز جهان بودند.

طی این مدت، کره جنوبی با تولید 5 میلیون و 500 هزار تن، آلمان با تولید 2 میلیون و 900 هزار تن، برزیل با تولید 2 میلیون و 800 هزار تن ، ایران با تولید 2 میلیون و 700 هزار تن و ترکیه با تولید 2 میلیون و 600 هزار تن در رتبه های ششم تا دهم جهان ایستادند.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

نظرسنجی

کدام یک از کاندیداهای زیر در انتخابات ریاست جمهوری رای می آورند؟

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان