ایران بروکر / 16 فروردین - 728x90

فوری / آمریکا به این اقدام علیه کشور ایران اعتراف کرد

وزارت دادگستری آمریکا روز جمعه در بیانیه‌ای‌ با تایید راهزنی دریایی و سرقت نفت از سوی نیروهای کشورش اعلام کرد که بیش از ۵۰۰ هزار بشکه نفت ایران را ضبط کرده است.

فوری / آمریکا به این اقدام علیه کشور ایران اعتراف کرد
صفحه اقتصاد -

به گزارش  "آسوشیتد پرس", علاوه بر این، وزارت دادگستری آمریکا اتهامات جنایی علیه خریداران نفت خام ایران در چین، روسیه و سوریه اعلام کرد.
به گفته آسوشیتد پرس, مقامات آمریکایی این اقدامات را که در زمان تشدید تنش‌ها بین آمریکا و ایران انجام می‌شود، به عنوان بخشی از تلاش گسترده‌تر برای مختل کردن کمک‌های مالی به قوای نظامی ایران توصیف کردند.
کریستوفر رای، رئیس اف بی‌آی‌ در بیانیه‌ای‌ ادعا کرد: "ایران یک تهدید دائمی برای آمریکا است و تلاش می‌کند آمریکایی‌ها رأ در داخل مرزهای ما به قتل برساند, به بیمارستان کودکان حمله سایبری می‌کند و از تروریست‌ها در سراسر جهان حمایت می‌کند. این اقدامات ایران هزینه دارد. اف‌بی‌آی‌ متعهد به اجرای تحریم‌های آمریکا علیه ایران خواهد بود. "
مریک گارلند، دادستان کل آمریکا در بیانیه‌ای‌ ادعا کرد: «وزارت دادگستری آمریکا به استفاده از تمام اختیارات خود برای قطع تأمین مالی غیرقانونی و مقابله با فعالیت‌های مخرب ایران، که در ماه‌های اخیر آشکارتر شده است، ادامه خواهد داد. »
به گفته آسوشیتد پرس, ارزش ۵۰۰ هزار بشکه نفت خام ضبط شده ۲۵ میلیون دلار است.
 یک گروه ۱۸ نفره از سناتورهای دموکرات و جمهوری خواه آمریکایی در تداوم سیاست‌های ضد ایرانی خود، با عصبانیت از فروش نفت ایران از جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا خواسته‌اند تا تحریم‌های نفتی علیه ایران را تشدید و تقویت کند.
در شهریور ماه سال جاری بود که وزارت دادگستری آمریکا روز جمعه به وقت محلی و پس از بیش از یک سال و نیم به صورت رسمی به توقیف محموله نفتی ایران اعتراف کرد.
در بیانیه وزارت دادگستری آمریکا آمده است: این اولین حکم جنایی در تاریخ است که شرکتی را به دلیل تسهیل فروش و حمل و نقل غیرقانونی نفت ایران محکوم و بیش از ۹۸۰ هزار بشکه نفت خام قاچاق را توقیف می‌کند.
در این بیانیه آمده است: طبق اسناد دادگاه، در ۱۹ آوریل، شرکت سوئز راجان لیمیتد به نقض قانون اختیارات اقتصادی اضطراری بین المللی آمریکا اعتراف کرد. در همان تاریخ، این شرکت توسط کارل جی نیکولز قاضی دادگاه منطقه‌ای کلمبیا آمریکا به سه سال ممنوعیت فعالیت شرکتی و جریمه تقریباً ۲. ۵ میلیون دلاری محکوم شد. محموله قاچاق در حال حاضر در دادگاه منطقه‌ای ناحیه کلمبیا توقیف شده است.
در بیانیه وزارت دادگستری آمریکا آمده است: ایالات متحده آمریکا در شکایت خود ادعا کرده است که نفت کشتی بر اساس قوانین تروریسم و پولشویی آمریکا مصادره شود.

منبع: ایرنا
آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

نظرسنجی

کدام یک از کاندیداهای زیر در انتخابات ریاست جمهوری رای می آورند؟

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان