فال ابجد فردا چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۲

در این مطلب از پایگاه خبری صفحه اقتصاد فال ابجد فردا چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۲ برای دوستداران و طرفداران فال و طالع بینی قرار داده ایم.

فال ابجد فردا چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۲
صفحه اقتصاد -

فال حروف ابجد یکی از فال‌های پرطرفدار و بسیار قدیمی است که افراد بسیاری به پیشگویی‌ها و طالع‌های این فال اعتقاد دارند. 

فـال ابجد روزانه متولدین فروردین

تلاش های شما به ثمر رسیده است و کم کم می توانید نتیجه ی پشتکار و روزهای سخت خود را ببینید و به موفقیت برسید.مشکلاتتان به پایان خواهد رسید و می توانید لحظات آرام و بدون تنشی را سپری کنید. همسر یا عشقتان نمی تواند احساسات شما را به خوبی درک کند.سعی کنید احساسات و افکار خود را به طور کامل و واضح بیان کنید تا طرف مقابلتان دچار شک و شبهه نشود.

فـال ابجد روزانه متولدین اردیبهشت

امروز باید برخی کارهای عقب افتاده خود را سر وسامان بدهید و این موضوع وقت زیادی از شما می گیرد اما می توانید در میان آن ها کمی به استراحت بپردازید یا به کارهای شخصی خود رسیدگی کنید. در یک کار گروهی شرکت کرده اید.شخصیت شما باعث می شود در همان ابتدای کار, کنترل امور را به دست بگیرید و اعضای گروه را راهنمایی کنید.

فـال ابجد روزانه متولدین خرداد

در ابتدای روز با کمی سردرد یا بی حالی مواجه خواهید شد اما رفته رفته انرژیتان بر می گردد و می توانید کارهای روزانه خود را انجام دهید. ذهنتان به شدت درگیر آینده است و نمی توانید نگرانی خود را در مورد آینده خود و خانواده پنهان کنید. سعی کنید این نگرانی های خود را با دیگران در میان بگذارید و از آن ها کمک بخواهید تا بتوانید به شرایط موجود عادت کنید.

فـال ابجد روزانه متولدین تیر

کارهای زیاد بر عهده ی شما قرار دارد اما در حال حاضر وضعیت سلامت جسمی یا روحی شما با مشکلاتی رو به رو شده است و نیاز دارید چد روزی را استراحت کنید. نگرانی ها و امواج منفی را از خودتان دور کنید و سلامت خود را در اولویت قرار دهید.به زودی می توانید مسئولیت ها و وظایف خود را به دست بگیرید و به آن ها و سر و سامانی دهید.

فـال ابجد روزانه متولدین مرداد

کمی بی قرار هستید رفتن به یک تعطیلات یا دورهمی دوستانه می تواند وضعیت روحی شما را بهتر کند و روحیه سابق خود را برگردانید. در ابتدای یک رابطه دوستانه یا عاشقانه قرار دارید و در حال حاضر کمی سخت می توانید خودتان را با هم هماهنگ کنید اما با صبوری و انعطاف پذیری کم کم می توانید یک رابطه ی خوب را پایه گذاری کنید.

فـال ابجد روزانه متولدین شهریور

امروز یک روز آرام و پر از لحظات شاد برای شماست و می توانید در کنار خانواده اتان لحظات شاد و مفرحی را تجربه کنید.قدر این لحظات را بدانید و از امروز لذت ببرید. مثبت نگری شما باعث شده است اثر خوبی بر روی دیگران داشته باشید و بتوانید در شرایط حساس به آن ها امید و انگیزه بدهید.به همین دلیل یکی از دوستانتان برای مشورت و درد و دل کردن نزد شما خواهد آمد.

فـال ابجد روزانه متولدین مهر

اگر قصد دارید معامله ای انجام دهید باید در این زمینه خیلی احتیاط کنید و بدون بررسی کامل چیزی را امضا نکنید. اگر دوست دارید یک رابطه پایدار را تجربه کنید، بهتر است در رابطه عاطفی خود صداقت بیشتری داشته باشید زیرا در این صورت رابطه ی شما بهتر پیش خواهد رفت و می توانید به یک رابطه متعادل و آرام دست پیدا کنید.

فـال ابجد روزانه متولدین آبان

اوضاع اقتصادی بدی دارید و به همین دلیل مجبور هستید از برخی خرج و مخارج خود کم کنید.اما این وضعیت چدان طول نمی کشد و به زودی خبرهای خوبی خواهید شنید. رابطه عاشقانه نیاز به توجه و رسیدگی دارد پس اگر گمان می کنید در حال حاضر وقت کافی برای آن ندارید, پس کمی دست نگه دارید.فعلا اولویت های مهم تری در زندگی وجود دارد.

فـال ابجد روزانه متولدین آذر

روزهای گذشته حسابی درگیر کار بوده اید و دوست دارید امروز بیشتر به استراحت بپردازید اما در حال حاضر موقعیت کاری و شخصی شما به گونه ای نیست که بتوانید چند روزی به استراحت بپردازید. احساس می کنید چند روزیست همسرتان یا عشقتان بهانه گیر و ناراحت است. با خرید یک هدیه یا رفتن به رستوران مورد علاقه اش او را شاد کنید.

فـال ابجد روزانه متولدین دی

شاید امروز مجبور شوید خبر بدی را به یکی از اطرافیانتان بدهید.نگران نباشید شما می توانید این موضوع را به بهترین حالت آن عنوان کنید تا طرف مقابلتان آسیب کمتری ببیند. قصد انجام کاری را دارید اما حالا کمی تردید و شک سراغتان آمده است.تا جایی که امکان دارد افکار منفی را از خود دور کنید و با صحبت کردن با افراد موفق, انگیزه را به خودتان برگردانید.

فـال ابجد روزانه متولدین بهمن

ممکن است آن چه امروز میبینید، تمام واقعیت نباشد.اگر فکر می کنید اطرافیانتان تمام حقیقت را به شما گفته اند، سخت در اشتباهید.با مسائل پیش رو واقع بینانه برخورد کنید و به هر کسی اعتماد نکنید. در زندگی شخصی خود کمی احساس تنهایی می کنید.به شخصی علاقه مندید اما هنوز نتوانسته اید علاقه ی خود را نشان دهید.

فـال ابجد روزانه متولدین اسفند

شما شخصی خوش قول و با اعتماد به نفس هستید اما بهتر است مواظب حرف هایی که می زنید باشید و وعده وعیدهایی که از عهده ی انجامشان بر نمی آیید، ندهید. این که به خودتان اعتماد دارید خوب است اما از بزرگنمایی خودداری کنید و واقع بین باشید.یکی از نزدیکانتان درگیر یک بیماری شده است و بهتر است بیشتر از گذشته به او سر بزنید و احوالش را جویا شوید.

فال ابجد

حروف ابجد چیست؟

حروف ابجد در واقع یک شیوه برای مرتب سازی حروف عربی است. در این شیوه که بر پای اولیه خط فنیقی شکل گرفته به هر کدام از حروف یک ارزش عددی داده می‌شود. در واقع اعداد ۱ تا ۱۰۰۰ بین ۲۸ حرف عربی تقسیم شده است.

در جدول زیر ترتیب حروف «الف، ب، ج، د، ه، و، ز، ح، ط، ی، ک، ل، م، ن، س، ع، ف، ص، ق، ر، ش، ت، ث، خ، ذ، ض، ظ، غ» و ارزش عددی هر کدام آمده است.

جدول حروف ابجد

حرف  ارزش حرف ارزش حرف ارزش
ا ۱ ی ۱۰ ق ۱۰۰
ب ۲ ک ۲۰ ر ۲۰۰
ج ۳ ل ۳۰ ش ۳۰۰
د ۴ م ۴۰ ت ۴۰۰
ه ۵ ن ۵۰ ث ۵۰۰
و ۶ س ۶۰ خ ۶۰۰
ز ۷ ع ۷۰ ذ ۷۰۰
ح ۸ ف ۸۰ ض ۸۰۰
ط ۹ ص ۹۰ ظ ۹۰۰

 

 

 

 

 

 

 

 

غ ۱۰۰۰

از حروف ابجد برای متناظر کردن اعداد و واژه‌ها نیز استفاده می‌شود. برای این کار عدد متناظر با هر یک از حروف واژه مورد نظر را از جدول حروف ابجد در آورده و سپس اعداد را با هم جمع می‌زنیم. برای مثال ابجد اسم علی ۱۱۰ می‌شود به این ترتیب که ع. برابر با ۷۰، ل. برابر با ۳۰ و‌ ی برابر با ۱۰ است و مجموع این اعداد ۱۱۰ می‌شود. در فارسی به این معادل سازی حساب جمل بر وزن گسل گفته می‌شود.

برای اینکه بتوان حروف ابجد را آسانتر به خاطر سپرد هر چندتا حرف پیاپی به شکل واژه در آمده و تلفظ می‌شوند. این واژه‌ها عبارت‌اند از: «اَبْجَدْ – هَوَّزْ – حُطّی – کَلَمَنْ – سَعْفَصْ – قَرَشَتْ – ثَخَّذْ – ضَظِغْ»

در مورد حروف فارسی که الفبای ابجد آنها را ندارد یعنی “پ”، “چ”، “ژ”، و “گ”، عدد ابجد آنها برابر با حرف مشابه آن ها در عربی در نظر گرفته شود؛ پ= ب، چ = ج، ژ= ز، و گ= ک. در برخی منابع برای محاسبه ابجد اسامی که در آنها این حروف فارسی به کار برده شده است، به جای در نظر گرفتن عدد حروف عربی مشابه، ارزش عددی آنها را برابر صفر محسوب می کنند. در منابعی نیز به “گ” ارزش دوهزار، به “چ” ارزش سه هزار، به “پ” ارزش چهارهزار و به “ژ” ارزش پنج هزار داده اند.

گاه در کلماتی، یک حرف مشد است که در خواندن دو حرف و در نوشتن یک حرف است مانند کلمه محمّد که حرف م در آن مشدد است. بنابراین عدد محمد؛ ٩٢ است ، نه ١٣٢ ! 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان

    آخرین اخبار

    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان