معرفی تسمه کش APM و کاربردهای آن در صنایع مختلف

امروزه استفاده از تسمه کش در صنایع مختلف به‌وفور دیده می‌شود. این دستگاه می‌تواند فرآیند بسته‌بندی را کوتاه کند و در نتیجه باعث شود یک کسب‌وکار محصولات خود را در سریع‌ترین زمان به بازار عرضه کند.

معرفی تسمه کش APM و کاربردهای آن در صنایع مختلف
صفحه اقتصاد -

امروزه استفاده از تسمه کش در صنایع مختلف به‌وفور دیده می‌شود. این دستگاه می‌تواند فرآیند بسته‌بندی را کوتاه کند و در نتیجه باعث شود یک کسب‌وکار محصولات خود را در سریع‌ترین زمان به بازار عرضه کند.

یکی از برندهای معتبری که در زمینه تولید این دستگاه فعالیت دارد APM است. این شرکت دستگاه‌های باکیفیتی را عرضه می‌کند تا افراد مختلف بتوانند با اطمینان خاطر از کارایی محصول، آن را خریداری و در کسب‌وکار خود مورد استفاده قرار دهند.

پیش از اینکه به‌بررسی این دستگاه بپردازیم لازم است با اهمیت تسمه‌زنی و دلیل استفاده از آن آشنا شویم. کاربرد و مزایایی که این محصولات در صنایع دارند باعث شده تا کسب‌وکارهای کوچک و بزرگ استفاده از آن را در اولویت خود قرار دهند. در ادامه با انواع این دستگاه و کاربرد هر کدام بیشتر آشنا می‌شویم پس تا انتها با ما همراه باشید.

معرفی کامل دستگاه تسمه کش

هر صنعتی که به تولید کالا مشغول است نیاز دارد با استفاده از روشی اصولی محصولات تولیدشده را بسته‌بندی کند. عدم توجه به این فرآیند می‌تواند ضرر و مشکلات مختلفی برای یک کسب‌وکار به‌وجود بیاورد.

مهم‌ترین مشکلی که صنایع تولیدی را تهدید می‌کند افتادن کالاها در زمان جابه‌جایی آنها است. اگر بسته‌بندی به‌درستی انجام نشود، هر لحظه امکان دارد محصولات بیفتند و با این اتفاق به احتمال زیاد کاربرد خود را از دست می‌دهند.

در کنار احتمال سقوط کالاها مشکل دیگری که وجود دارد بروز اصطکاک یا در رفتن برخی قطعات محصول است. از‌این‌رو صنایع به اهمیت بسته‌بندی پی بردند و تصمیم گرفتند با استفاده از راه‌کاری اصولی، کالاهای تولیدی خود را بسته‌بندی و سپس به بازار عرضه کنند.

دستگاه تسمه کش محصولی است که از امروزه از آن برای تسهیل در فرآیند بسته‌بندی استفاده می‌شود. این دستگاه علاو‌بر افزایش امنیت کالا حین جابه‌جایی، سرعت انجام بسته‌بندی را نیز افزایش می‌دهد.

تسمه کش APMیکی از نمونه‌های پرطرف‌دار این محصول است که در مدل‌های مختلف تولید و عرضه می‌شود. همچنین باید گفت بسته به مدل این محصول نیاز به نیروی انسانی نیز تا حد زیادی کاهش می‌یابد.

این دستگاه می‌تواند به فیکس شدن نقاط اتصال تسمه‌ها به دور جسم کمک کند. درواقع این مورد مهم‌ترین وظیفه دستگاه به‌حساب می‌آید و باعث جلوگیری از احتمال سقوط کالاها و ایجاد اصطکاک بین قطعات می‌شود.

چرا از تسمه کش APMاستفاده می‌شود؟

222

حال که با دلیل تولید این دستگاه آشنا شدیم می‌دانیم که علت استفاده از آن در صنایع چیست. اما اگر بخواهیم این موضوع را به‌طور کامل بررسی کنیم باید گفت افزایش ایمنی کالاها حین جابه‌جایی مهم‌ترین دلیل آن به‌شمار می‌آید.

درصورتی‌که تمام فرآیند بسته‌بندی از طریق نیروی انسانی انجام شود احتمال طولانی شدن زمان آن وجود دارد. اگر به روش‌های سنتی و قدیمی این فرآیند نگاهی بیندازیم متوجه طولانی شدن مراحل بسته‌بندی می‌شویم.

یک کسب و کار  وقتی می‌تواند موفق عمل کند که علاوه‌بر تولید به‌اندازه، بتواند محصول را در زمان مناسب به دست خریداران برساند. اگر بسته‌بندی توسط نیروی انسانی انجام شود علاوه‌بر احتمال بروز آسیب در محصولات، این فرآیند بسیار طولانی خواهد شد. پس می‌بینیم که دستگاه تسمه کش APM با کوتاه‌کرد این زمان، می‌تواند برای صنایع بسیار کاربردی باشد.

از طرف دیگر نیروی انسانی همواره می‌تواند خطاهای ناخواسته‌ای انجام دهد و کسب‌وکار را با ضرر مواجه کند. زمانی ‌که بیزینس فرآیند بسته‌بندی را از طریق دستگاه تسمه‌زنی انجام دهد، احتمال بروز این مشکلات تا حد زیادی کاهش می‌یابد.

انواع دستگاه تسمه کش و کاربرد آنها 

انواع مختلفی از این دستگاه وجود دارد که هر کدام در صنعتی خاص مورد استفاده قرار می‌گیرند. مهم‌ترین عاملی که به شما در انتخاب تسمه‌ کشی مناسب کمک می‌کند توجه به اندازه کالاهای تولیدی است.

این دستگاه‌ها به‌گونه‌ای تولید می‌شوند که بتوانند کالاهای مختلف را با اندازه‌های متفاوت تسمه‌کشی کنند. به همین دلیل نیز شناخت آنها و کاربردی که دارند مهم است. از طرف دیگر تیراژ تولید روزانه نیز اهمیت دارد.

برخی دستگاه‌ها می‌توانند در طول روز تعداد زیادی کالا را تسمه‌کشی کنند اما مدل‌هایی نیز تولید شده که در میزان بسته‌بندی محدودیت دارند. به همین دلیل نیز شناخت آنها به شما در داشتن انتخابی بهتر کمک می‌کند. این مدل‌ها به شرح زیر هستند:

33

دستگاه تسمه‌کش دستی

یکی از پرکاربردترین دستگاه‌ها برای تسمه‌زنی که در صنایع مختلف می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد نمونه دستی آن است. از مهم‌ترین ویژگی‌های این دستگاه می‌توان به قابلیت جابه‌جایی راحت و سبک بودن آن اشاره کرد. به همین دلیل نیز استفاده آسانی دارد.

تسمه‌کش دستی برای انجام فرآیند بسته‌بندی نیاز به نیروی محرکه دارد که از طریق یک اپراتور تامین می‌شود. به همین دلیل نیز همواره به یک نیروی انسانی برای کار با این دستگاه نیاز است.

با توجه به دستی بودن این محصول نمی‌توان از آن در صنایعی استفاده کرد که روزانه نیاز به بسته‌بندی تیراژ بالایی از کالاهای مختلف دارند. در مقابل برای کسب‌وکارهای کوچک با تولیدات سبک، این مدل می‌تواند بهترین گزینه باشد.

با توجه به ویژگی‌های این مدل می‌توان گفت بیشترین کاربرد آن در کارگاه‌های صنعتی کوچک، اداره پست و باربری دیده می‌شود. درصورتی که کسب‌وکار شما نیز تولیدات کمی در طول یک روز دارد، می‌توانید از این دستگاه استفاده کنید.

4

دستگاه تسمه کش برقی

با توجه به محدودیت‌هایی که تسمه‌زنی به روش دستی داشت مدل دیگری از این دستگاه به‌وجود آمد که برای انجام فرآیند بسته‌بندی و تسمه‌کشی به نیروی برق نیاز دارد. این دستگاه باعث افزایش سرعت فرآیندها شده و به همین دلیل از محبوبیت بیشتری برخوردار است.

دستگاه‌ تسمه‌زنی برقی APM می‌تواند به‌صورت قابل حمل یا میزی باشد. برای تامین برق این دستگاه باید آن را از طریق کابل تعبیه‌شده به‌طور مستقیم به پریز متصل کرد. از‌این‌رو ممکن است کمی محدودیت در مکان مورد استفاده داشته باشد. ضمن اینکه با قطع برق نیز امکان کار با آن وجود ندارد.

دستگاه‌های برقی به‌صورت نیمه‌اتوماتیک و تمام اتوماتیک دردسترس هستند که هر کدام مزایای خاص خود را دارند. همچنین باید گفت می‌توان از تسمه‌های پلاستیکی PP و PET در این دستگاه استفاده کرد.

دستگاه تسمه کش پنوماتیک یا بادی

دستگاه بادی به‌دلیل ویژگی‌های منحصربه‌فردی که دارد مانند وزن سبک و قابلیت حمل آسان می‌تواند در صنایع بسیاری مورد استفاده قرار گیرد. مهم‌ترین چیزی که باعث تمایز دستگاه پنوماتیک از سایر مدل‌ها شده قدرت و توانایی آن در بسته‌بندی کالاهای سنگین با حجم بالا است.

این دستگاه را می‌توان در مدل‌ پرتابل قرار داد و از آن معمولا در صنایعی مانند تولید سنگ‌های ساختمانی، سرامیک و کاشی استفاده می‌شود. به‌طور کلی هر کسب‌وکاری که محصولات حجیم تولید می‌کند و به‌دنبال دستگاهی با وزن سبک است باید مدل بادی را انتخاب کند.

در دستگاه‌های بادی که از جنس فلز تولید شده‌اند استفاده از بست و گیره برای متصل کردن بخش‌های مختلف تسمه معمولا ضروری است اما در بسیاری از مدل‌های پنوماتیک، دیگر نیازی به این قطعات نیست و دستگاه به‌صورت خودکار فرآیند را انجام می‌دهد.

دستگاه تسمه کش شارژی

با توجه به احتمال قطع شدن جریان برق و از کار افتادن دستگاه‌های برقی، مدل شارژی آن نیز تولید شد تا بتوان بدون ایجاد وقفه، فرآیند بسته‌بندی را در زمان مناسب به‌پایان رساند. این مورد مهم‌ترین مزیت دستگاه تسمه‌زنی شارژی به‌حساب می‌‌آید.

دستگاه تسمه کش APM مدل برقی دارای یک باتری قدرتمند است تا بتواند نیروی محرکه لازم را تامین کند. این دستگاه وزن سبکی دارد و به‌راحتی جابه‌جا می‌شود. به همین دلیل نیز آن را در گروه پرتابل دسته‌بندی می‌کنند.

با توجه به اینکه برای جابه‌جایی دستگاه همواره به یک نیروی انسانی نیاز است باید دستگاه شارژی را در مدل‌ نیمه‌اتوماتیک قرار دارد. لازم به ذکر است به‌جز حمل محصول لازم نیست اپراتور فعالیت دیگری انجام دهد.

کدام دستگاه تسمه کش بهتر است؟

یکی از مهم‌ترین مواردی که افراد پیش از تهیه این دستگاه با آن مواجه می‌شوند انتخاب بهترین مدل محصول برای تمسه‌زنی است. با توجه به کاربردهای متفاوت هر دستگاه نمی‌توان گفت کدام یک بهتر از دیگری است.

شرکت‌های تولیدکننده با نیازسنجی‌های دقیق و توجه به ابعاد و اندازه کالاهای هر صنعت، اقدام به طراحی و تولید انواع تسمه کش کرده‌اند تا نیاز همه کسب‌کارها برطرف شود.

اگر بیزینس شما در طول روز تعداد کمی محصول تولید می‌کند و حجم یا اندازه آنها خیلی زیاد نیست، دلیلی ندارد برای خرید یک تسمه‌کش برقی اتوماتیک اقدام کنید. چراکه نیاز شما با تسمه‌زن دستی نیز برطرف می‌شود. 

همچنین باید گفت صنایعی که تولیدات زیادی در طول روز دارند برای اینکه بتوانند نیاز بازار را تامین کنند و کالاها را زودتر به‌دست مشتری برسانند باید فرآیند بسته‌بندی را در کوتاه‌تری زمان انجام دهند. به همین دلیل نیز دستگاه‌های نیمه‌اتوماتیک یا تمام اتوماتیک برای آنها بهترین گزینه است.

تسمه کش APM در مدل‌های مختلف تولید و به بازار عرضه می‌شود. اگر می‌خواهید بهترین دستگاه‌ از این برند را انتخاب کنید ابتدا باید به‌طور کامل کسب‌وکار و میزان تولید محصولات خود را بررسی کرده و حجم آنها را نیز در نظر بگیرید. سپس به‌راحتی برای خرید محصول مورد نیاز بیزینس خود اقدام کنید.

چرا تسمه کش APMبهترین گزینه است؟

با توجه به کاربرد بسیار مهمی که این دستگاه دارد و سرعت انجام فرآیند بسته‌بندی را افزایش می‌دهد، کارخانه‌های مختلفی شروع به تولید این محصول در مدل‌های مختلف کرده‌اند. به همین دلیل نیز خریداران با چالش‌های مهم در انتخاب روبه‌رو می‌شوند. 

دستگاهی که برای تسمه‌زنی کالا مورد استفاده قرار می‌گیرد باید به افزایش ایمنی کالاها و سرعت انجام فرآیند بسته‌بندی کمک کند. درصورتی‌که این محصول قدرت و توانایی کافی نداشته باشد یا در حین انجام تسمه‌زنی دچار مشکل شود، می‌تواند در کل فرآیند اختلال به‌وجود بیاورد.

تسمه کش APMبا ویژگی‌های خاص خود و قدرت بالایی که دارد می‌تواند به‌ کسب‌وکارهای مختلف در انجام فرآیند بسته‌بندی کمک کند بدون اینکه مشکلی در حین این فعالیت ایجاد شود.

درتولید دستگاه APM از کلاچ مگنتی با کیفیت بالا استفاده شده است. همچنین این محصولات در مقایسه با بسیاری از برندهای موجود در بازار از سرعت بیشتری برخوردار هستند. در نتجه فرآیند تسمه‌زنی و عرضه کالاها نیز با سرعت بیشتری انجام می‌شود.

با انتخاب این دستگاه در مدل‌های مختلف معمولا می‌توانید از تمام تسمه‌های درجه یک، 2 و 3 استفاده کنید. این ویژگی در برخی برندها وجود ندارد. ویژگی مهم دیگر پایین بودن هزینه تعویض قطعات آن است.

هر محصولی که به بازار عرضه می‌شود و به‌طور مرتب مورد استفاده قرار می‌گیرد همواره در معرض خرابی قرار دارد. اینکه هزینه تعمیر و نگهداری محصول کم باشد از مزیت‌های آن به‌حساب می‌آید که در دستگاه‌های APM دیده می‌شود.

قیمت دستگاه تسمه کش APM

دستگاه‌های برند APM در مدل‌های مختفی تولید و به‌بازار عرضه می‌شوند. این دستگاه می‌تواند به‌صورت دستی، برقی، شارژی یا بادی باشد. همچنین اتومات یا نیمه‌‌اتومات بودن آن نیز باید مورد بررسی قرار گیرد.

دستگاه تسمه‌کش دستی با توجه به سادگی در فرآیند تولید معمولا قیمت کم‌تری نسبت به سایر مدل‌ها دارد. در مقابل دستگاه‌های برقی و اتوماتیک قیمت بالاتری دارند و همچین سرعت انجام فرآیندهای بسته‌بندی در آنها بیشتر است.

با توجه به این موارد شما باید ابتدا نیاز کسب‌وکار خود را مشخص کنید و با توجه به نوع دستگاهی که لازم دارید بودجه مناسبی برای آن در نظر بگیرید. نحوه خرید و فروشگاهی که برای تهیه این دستگاه انتخاب می‌کنید نیز روی قیمت آن تاثیر دارد.

خرید تسمه کش از شرکت آوین پلاست

با توجه به اینکه چگونگی خرید دستگاه مناسب تسمه‌زنی روی قیمت آن تاثیر دارد، بهتر است با شرکت آوین پلاست، تولیدکننده معتبر انواع دستگاه تسمه کش آشنا شوید. این مجموعه به شما در داشتن خریدی بهتر کمک می‌کند.

اگر نسبت به تهیه نوع دستگاه برای کسب‌کار خود تردید دارید با کسب مشاوره‌های لازم از کارشناسان فروش این مجموعه می‌توانید مناسب‌ترین دستگاه را خریداری کنید. مهم‌ترین دلیل انتخاب این شرکت می‌تواند پشتیبانی آنها باشد.

ارائه ضمانت و پشتیبانی از کالا مهم‌ترین ویژگی‌های یک شرکت به‌حساب می‌آیند. شرکت آوین پلاست با ارائه این خدمات به یکی از بهترین مجموعه‌های عرضه‌کننده تسمه کش تبدیل شده است.  به همین دلیل نیز انتخاب این مجموعه به شما در خرید یک دستگاه مناسب کمک می‌کند.

جمع‌بندی

تسمه کش نوعی دستگاه کاربردی است که در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دستگاه به افزایش سرعت فرآیند بسته‌بندی و همچنین بالابردن ایمنی کالاها حین جابه‌جایی کمک می‌کند.

از انواع مختلف این دستگاه در برند APM می‌توان به مدل‌های دستی، شارژی، برقی و بادی اشاره کرد. هر کدام از این محصولات معمولا کالاهایی با حجم مشخص را تسمه‌زنی می‌کنند. به همین دلیل نیز پیش از خرید نوع خاصی از آن، باید نسبت به کاربرد و کارایی دستگاه اطمینان داشته باشید.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان