خرید سیستم صوتی مدرسه با بهترین کیفیت و قیمت

وجود تجهیزات صوتی در مدارس الزامی است و هر بخش از مدرسه باید تجهیزات مخصوص به خودش را داشته باشد. در سالن‌ها و راهروهای مدرسه باید اسپیکر سقفی نصب شده باشد، تا بتوانید از آن‌ها برای پخش کردن صدای زنگ، اذان، هشدارها و... استفاده کنید.

خرید سیستم صوتی مدرسه با بهترین کیفیت و قیمت
صفحه اقتصاد -

یکی از مکان‌هایی که نیاز به تجهیزات صوتی دارد، مدارس است. از لحظه‌ای که ساعت کاری مدارس شروع می‌شود، تا ساعتی که مدارس تعطیل می‌شود سیستم‌های صوتی مانند بلندگو، میکروفون و... دائم در حال فعالیت هستند؛ بنابراین تجهیزات صوتی که برای مدارس سفارش داده می‌شوند، باید کیفیت بالایی داشته باشند؛ زیرا خرابی این تجهیزات صوتی حتی برای یک روز می‌تواند عملکرد مدارس را دچار اختلال کند.

تجهیزات صوتی که برای هر قسمت از مدارس در نظر گرفته می‌شوند متفاوت هستند؛ زیرا در مکان‌های مختلف مانند کتابخانه، دفتر مدرسه، نمازخانه و...  باید سیستم‌های صوتی اختصاصی نصب شود. در این مطلب، کاربرد تجهیزات صوتی را در نواحی مختلف مدرسه مورد بررسی قرار داده‌ایم.

در صورتی که هر گونه سوالی داشتید، می‌توانید آن را با همکاران متخصص ما در avazac.com مطرح نمایید تا به صورت رایگان به شما مشاوره دهند.

سیستم صوتی راهروهای مدرسه

راهروهای مدارس یکی از مهم‌ترین فضاهایی هستند که باید مجهز به تجهیزات صوتی شوند. این مکان‌ها برای رفت و آمد دانش آموزان در نواحی مختلف مدرسه مانند حضور در کلاس‌های درس یا رفتن به حیاط مدرسه در نظر گرفته می‌شوند.

موقع خرید سیستم صوتی مدرسه، باید بلندگوهای مناسبی را برای راهروها انتخاب کنید. چون صدای زنگ، صدای فراخوان‌های مهم برای انجام کارهای گروهی توسط دانش آموزان، صدای مدیر یا ناظم و مواردی مانند صدای آژیرهای خطر در این محیط‌ها پخش می‌شوند، تا تمام افراد حاضر در مدرسه بتوانند به این صداها گوش کنند.

سیستم صوتی مناسب کلاس‌های درس                                                            

در سال‌های اخیر مدارس پیشرفته‌تر شده‌اند و این روزها انواع تجهیزات صوتی مانند سیستم کنفرانس نیز در کلاس‌های درس و سال‌های همایش مدارس نصب می‌شود.

سیستم کنفرانس در کنار بلندگوهای حرفه و تجهیزاتی که برای پخش فیلم در نظر گرفته می‌شوند، این امکان را برای معلم‌ها فراهم می‌کنند که فایل‌های آموزشی را با صدای واضح برای دانش آموزان ارائه کنند؛ بنابراین کلاس‌های درس مدارس نیز نیاز به تجهیزات صوتی حرفه‌ای دارند.

11111111111111111111111111111

سیستم صوتی حیاط مدرسه

برای حیات مدرسه لازم است که از تجهیزات صوتی مانند بلندگوهای ستونی و بلندگوهای شیپوری استفاده شود. این بلندگوها برای پخش صدا در محیط مدرسه موقع صبحگاه، ورزش، سخنرانی‌ها و... استفاده می‌شوند.

بلندگوهایی که در حیات مدرسه نصب می‌شوند باید برد صدای بالایی داشته باشند. همچنین، با توجه به اینکه بلندگوها در محیط حیات مدرسه در معرض گرد و غبار هستند، حتماً باید کیفیت آن‌ها به نحوی باشد که دچار خرابی نشوند و امکان استفاده مداوم و طولانی‌مدت را داشته باشند.

از جمله بلندگوهایی که برای پخش فایل‌های صوتی و اجراهای زنده در حیات مدرسه می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید می‌توان به باندهای شیپوری ضد آب برندهای مطرحی مانند زیکو اشاره کرد. این اسپیکرها قدرت پخش صدای بالایی دارند و تغییرات شرایط محیطی مانند گرد و خاک و باد و باران نمی‌تواند روی عملکرد آن‌ها تأثیری داشته باشد.

سیستم صوتی نمازخانه مدارس

بخش نمازخانه مدارس در ساعت‌های ظهر و روزهای خاصی مانند ایام ماه رمضان و محرم و صفر بیشترین استفاده را دارد. در این بخش از مدرسه باید تجهیزات صوتی مانند سیستم صوتی اذان گو نصب شده باشد.

همچنین وجود میکروفون در نمازخانه ضروری است و حتماً باید یک میکروفن با سیم یا بی‌سیم ترجیحاً با پایه در نمازخانه موجود باشد. با کمک این تجهیزات صوتی، سخنرانی‌های زنده مانند صدای مکبر یا پیش‌نماز را می‌توان به خوبی در محیط نمازخانه پخش کرد.

3333333333333333333333333

سیستم صوتی بخش اداری مدرسه

علاوه بر محیط‌های باز و بسته مدرسه، بخش اداری مدارس نیز نیاز به استفاده از تجهیزات صوتی مخصوص دارد. از جمله سیستم‌های صوتی که برای بخش اداری مدرسه باید در نظر داشته باشید می‌تواند به میکروفون‌های با سیم و بی‌سیم اشاره کرد. میکروفن رومیزی بی‌سیم با باتری کار می‌کنند و مدیر مدرسه می‌تواند برای بیان اعلانات و پخش صدای سخنرانی و... از آن‌ها استفاده کند.

 میکروفن‌های بی‌سیم یا بی‌سیم معمولی نیز برای سخنرانی مدعوین و کادر اداری مدارس استفاده می‌شوند. همچنین، از این بلندگوها می‌توانید در نمازخانه برای ضبط صدای مکبر و سخنران استفاده کنید.

البته به طور معمول در اغلب مدارس از میکروفن‌های بی‌سیم استفاده می‌شود. زیرا این میکروفون‌ها را به راحتی می‌توان جابجا کرده و در مکان‌های مختلف از آن‌ها استفاده کرد. عدم نیاز به برق و قابل حمل بودن این میکروفون‌ها از دیگر دلیل انتخاب این تجهیزات برای مدارس محسوب می‌شود.

در بخش اداری مدارس لازم است که آمپلی‌ فایر نیز در نظر گرفته شود. این سیستم صوتی وظیفه تقویت صداها و پخش با کیفیت صدا در محیط مدرسه را از باندهای مختلف بر عهده دارد. همچنین با وجود ورودی USB و تنظیماتی که می‌توان برای آمپلی‌فایر در نظر گرفت، این امکان برای کادر مدرسه وجود دارد که زنگ‌های خطر، اذان، سرود ملی صبح گاهی و حتی فایل‌های انتخابی مد نظرشان را به راحتی از بلندگوهای مدرسه پخش کنند.

سخن پایانی

وجود تجهیزات صوتی در مدارس الزامی است و هر بخش از مدرسه باید تجهیزات مخصوص به خودش را داشته باشد. در سالن‌ها و راهروهای مدرسه باید اسپیکر سقفی نصب شده باشد، تا بتوانید از آن‌ها برای پخش کردن صدای زنگ، اذان، هشدارها و... استفاده کنید. در محیط بیرون ساختمان مدرسه و حیاط نیز نیاز به بلندهای شیپوری ضد آب خواهید داشت.

با توجه به اینکه فضای مدرسه چقدر است و تعداد دفاتر اداری که برای آن در نظر گرفته شده چند عدد هستند، تعداد میکروفون‌های رومیزی و باسیم یا بی‌سیمی که باید تهیه شود متفاوت خواهد بود. برای خرید این تجهیزات صوتی می‌توانید از تیم متخصص آوازک کمک بگیرید. تیم آوازک با وجود فعالیت تخصصی در زمینه فروش، تعمیر و نصب انواع تجهیزات صوتی، به مدیران مدارس کمک می‌کند تا بهترین تجهیزات صوتی را در مکان‌های مناسب مدارس به کار بگیرند.

در صورتی که هر گونه سوالی داشتید، می‌توانید آن را با همکاران متخصص ما در ‌avazac.com‌ مطرح نمایید ‌تا به صورت رایگان به شما مشاوره دهند. ‌

44444444444444444444

 

سؤالات متداول+جواب

1) آیا آمپلی‌فایر برای مدارس لازم است؟

 مدارس برای پخش فایل‌های صوتی با بهترین کیفیت و برنامه‌ریزی جهت پخش قرآن و... نیاز به آمپلی‌فایر خواهند داشت.

2) کدام میکروفون‌ها برای مدارس مناسب‌تر هستند؟

 میکروفون‌های بی‌سیم به دلیل قابلیت جابجایی که دارند برای مدارس انتخاب بهتری محسوب می‌شوند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما