مدیرکل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان خبر داد:

برگزاری آزمون ورود به حرفه مهندسان در روزهای ۸ و ۹ دی با مشارکت ۱۵۷ هزار نفر

مدیرکل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان با یادآوری اینکه آزمون برای ۸ دیماه در دو نوبت صبح و عصر و برای ۹ دیماه در نوبت صبح برگزار می‌شود، افزود: آزمون ورود به

برگزاری آزمون ورود به حرفه مهندسان در روزهای ۸ و ۹ دی با مشارکت ۱۵۷ هزار نفر
مدیرکل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان از برگزاری آزمون ورود به حرفه مهندسان در روزهای ۸ و ۹ دی با مشارکت ۱۵۷ هزار نفر در هفت رشته مهندسی و در ۸۰ شهر و ۱۰۴ حوزه امتحانی خبر داد.
به گزارش صفحه اقتصاد ، حامد مانی‌فر مدیرکل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی در خصوص برگزاری آزمون ورود به حرفه مهندسی در هفت رشته مهندسی که در روزهای آتی برگزار خواهد شد و جزئیاتی از این آزمون اعلام کرد: در اجرای قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان، مجموعه آزمون‌های نظام مهندسی برای متقاضیان اخذ پروانه اشتغال به کار مهندسی در روزهای ۸ و ۹ دیماه سال جاری در ۸۰ شهر و ۱۰۴ حوزه امتحانی برگزار می‌شود.

مدیرکل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان با یادآوری اینکه آزمون برای ۸ دیماه در دو نوبت صبح و عصر و برای ۹ دیماه در نوبت صبح برگزار می‌شود، افزود: آزمون ورود به حرفه مهندسان در ۷ رشته مهندسی برگزار می‌شود که برای رشته‌های عمران، تاسیسات مکانیکی و تاسیسات برقی در صلاحیت‌های طراحی (محاسبات)، نظارت، اجرا و در رشته معماری در صلاحیت‌های نظارت و اجرا و در رشته‌های نقشه‌برداری و ترافیک بصورت عمومی خواهد بود.

مانی‌فر با اشاره به ثبت‌نام حدود ۱۵۷ هزار نفر داوطلب توضیح داد: در این دوره از آزمون‌ها ۷۸ درصد از شرکت‌کنندگان را آقایان و حدود ۲۲ درصد از آنها را بانوان تشکیل‌ می‌دهند.

مانی‌فر ادامه داد: استان تهران با ۲۵ هزار نفر شرکت‌کننده بیشترین تعداد شرکت‌کنندگان و استان بوشهر با یکهزار و ۱۵۰ نفر شرکت کننده کمترین شرکت‌کنندگان را در این دوره از آزمون‌ها به خود اختصاص داده است.

یادآور می‌شود، آزمون ورود به حرفه مهندسان در استان تهران در شهرهای اسلامشهر، تهران، دماوند، شهریار، ورامین (پیشوا) برگزار خواهد شد.

گفتنی است در سال جاری علاوه بر این آزمون، آزمون ورود به حرفه مهندسان در تیرماه شامل طراحی معماری و شهریورماه در تمامی رشته‌ها به شکل تستی برگزار شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

نظرسنجی

کدام یک از کاندیداهای زیر در انتخابات ریاست جمهوری رای می آورند؟

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان