امضای تفاهم نامه همکاری ایران خودرو و مرکز تحقیقات صنایع انفورماتیک

گروه صنعتی ایران خودرو در راستای تعامل و همکاری و استفاده از زیرساخت‌های دانشی، آزمایشگاهی و فناروی بر اساس استانداردهای ایزو ۲۶۲۶۲ و ایزو ۲۱۴۳۴ با مرکز

امضای تفاهم نامه همکاری ایران خودرو و مرکز تحقیقات صنایع انفورماتیک

گروه صنعتی ایران خودرو در راستای تعامل و همکاری و استفاده از زیرساخت‌های دانشی، آزمایشگاهی و فناروی بر اساس استانداردهای ایزو ۲۶۲۶۲ و ایزو ۲۱۴۳۴ با مرکز تحقیقات صنایع انفورماتیک تفاهم‌نامه همکاری امضا کرد.

به گزارش صفحه اقتصاد ، مهم‌ترین محورهای تفاهم‌نامه همکاری گروه صنعتی ایران خودرو و مرکز تحقیقات صنایع انفورماتیک، در زمینه آموزش، مشاوره، پیاده‌سازی، آزمون صحه‌گذاری نرم‌افزارها و سخت‌افزارهای شبکه و پلتفرم‌های برق و الکترونیک براساس استانداردهای ایزو ۲۶۲۶۲و ایزو ۲۱۴۳۴ در امنیت سایبری برای نرم‌افزارهای خودرویی، همکاری در خصوص اخذ استاندارد ایمارک برای محصولات سبک و سنگین و قطعات و همکاری در ارزیابی امنیت و کیفیت محصولات فناوری اطلاعات است.
ویدا سینا مدیرعامل مرکز تحقیقات صنایع انفورماتیک ضمن تقدیر از اقدام ایران خودرو در پیشگام بودن در اجرای استانداردها گفت: ایران خودرو اولین شرکت خودروساز داخلی است که خواستار اجرای استانداردهای ایزو ۲۶۲۶۲ در محصولات تولیدی خود بوده است.
وی اظهار امیدواری کرد، با اجرای این تفاهم نامه شرایط برای همکاری و استفاده از ظرفیت‌های شرکت انفورماتیک برای دیگر شرکت های خودروساز فراهم ‌شود و نتایج مثبتی برای صنعت خودروسازی کشور داشته باشد.
سینا افزود: ایران‌خودرو مانند دیگر شرکت‌های بزرگ خودروساز در دنیا و با دید توسعه‌ای و توجه به مسوولیت‌های اجتماعی و افزایش ایمنی محصولات خودرو به عنوان یک شرکت پیشرو خودرو سازی در ایران به شمار می‌رود.
گفتنی است، این تفاهم نامه با محوریت مرکز همکاری‌های فناورانه دانش بنیان ایران خودرو و با حضور جمعی از معاونان و مدیران ایران خودرو و ساپکو و مدیران مرکز تحقیقات و صنایع انفورماتیک در محل این شرکت به امضا رسید.

منبع: ایکوپرس

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

نظرسنجی

کدام یک از کاندیداهای زیر در انتخابات ریاست جمهوری رای می آورند؟

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان