گزارش اختصاصی صفحه اقتصاد

مشق ۲۰ سالگی بیمه سینا

آرامش خیال در بیمه سینا یک رابطه دوطرفه است. شرکت بیمه سینا در طول سال‌های فعالیت خود تلاش کرده است تا با اجرای برنامه‌های فناورمحور، راحتی و آرامش خیال را به مشتریان خود هدیه کند. آرامشی که از نگاه مدیریت این مجموعه یک رابطه دوطرفه میان این مجموعه و متقاضیان دریافت خدمات از «وسین» ایجاد می کند. عملکرد این شرکت فعال در صنعت بیمه نشان می‌دهد که علاوه بر تقویت جایگاه و سطح توانگری توانسته است به عنوان یکی از بنگاه‌های اقتصادی موفق در بازار سرمایه مطرح شود.

مشق ۲۰ سالگی بیمه سینا
صفحه اقتصاد -

شرکت بیمه سینا در آستانه بیستمین سالروز تاسیس خود پویشی را با شعار "بیست سال در کنار شما آرامش خیال را مشق کردیم" آغاز کرده است. پویشی که برای خبرنگاران یک محور رسانه‌ای در جهت شناسایی فعالیت‌های این شرکت و میزان موفقیت و تحقق این شعار است. به همین منظور به بررسی کارنامه فعالیت و روند برنامه‌های شرکت بیمه سینا در موفقیت برنامه‌های مشتری‌مدارانه این شرکت اقدام کردیم.

 بیمه سینا که در 28 آبان 1382 تاسیس شد، هم اکنون با 60 شعبه و بیش از 1000 نمایندگی در سراسر کشور به عنوان عضوی از خانواده بزرگ صنعت بیمه به خدمت‌رسانی مشغول است. 

در حال‌حاضر این شرکت موفق شده است تا علاوه بر ارتقاء جایگاه و سطح توانگری خود به عنوان یکی از شرکت‌های ارزنده در بازار سرمایه و نزد فعالان بورس نیز شناخته شود. از آنجایی که توسعه صنعت بیمه در راستای تحقق اهداف کلان و اجرای برنامه‌ها و سیاست های دولت نیازمند تحول چشمگیر در نگرش ها و کارکردهای دست اندرکاران این بخش است، بیمه سینا با حرکت در مسیر دستیابی به توسعه پایدار و تکیه براصول، قوانین و برنامه‌ریزی مدون و منسجم با بهره گیری از تمامی ظرفیت ها و پتانسیل‌های موجود تلاش می‌کند تا با توجه به سند چشم انداز توسعه ای تدوین‌شده توسط این شرکت در آینده ای نزدیک موفقیت‌های خود را در بسیاری از حوزه ها با هدف تبدیل شدن به بیمه برتر و موفق کشور افزایش دهد. شرکت بیمه سینا در سال جاری گام‌های بزرگی را در راستای تعالی اهداف خود برداشته و در این راه به موفقیت‌های مهمی دست پیدا کرده است. گام های موفق بیمه سینا در سال جاری بر مبنای جلب اعتماد بیمه‌گذاران بزرگ برداشته شده است و برای تحقق این امر این شرکت فعال در عرصه صنعت بیمه با ارائه نرخ‌های کارشناسی با تاکید بر پشتیبانی و ارائه خدمات رضایت‌آفرین، مسیر موفقیت را با سرعت در پیش گرفته است. 

به دنبال بهبود صورت‌های مالی بیمه سینا و خروج از زیان انباشته و کسب سطح یک توانگری مالی، ظرفیت مجاز نگهداری ریسک این شرکت به عددی معادل 4.618.355 میلیون ریال رسید. از مهمترین دستاوردهای درآمدی و سودآور بیمه سینا در دو سال اخیر می‌توان به دستیابی «وسین» در سود خالص ۳هزار میلیارد ریالی این شرکت در سال گذشته اشاره کرد که با جدیت بیش از پیش در سال ۱۴۰۲ هم ادامه پیدا کرد و در نیمه اول امسال توانسته است به سود خالص ۱۳۹ میلیاردی دست پیدا کند. به این ترتیب برای هر سهم خود ۲۳۶ ریال سود محقق و سود ۲۷ درصدی مشارکت در منافع برای سال ۱۴۰۱ را به حساب اندوخته دارندگان بیمه‌های زندگی بیمه سینا واریز کرده است. نقش‌آفرینی مسئولیت اجتماعی و نوآوری در شرکت بیمه سینا را می‌توان از دیگر فعالیت‌های مهم این شرکت در سال ۱۴۰۲ عنوان کرد که برای دومین سال متوالی بازدیدکنندگان، ناشران و عوامل اجرایی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران توانستند از پوشش بیمه مسئولیت مدنی بیمه سینا برخوردار شوند. در زمینه حفاظت از محیط زیست جانوری هم بیمه‌نامه‌ای منحصر به فرد در حوزه حفاظت از گونه‌های کمیاب جانوری توسط بیمه سینا صادر شد و تنها فیل‌های ایران با نام‌های میهاری و مهاسن در سال ۱۳۹۲ از سریلانکا به ایران آمدند، تحت پوشش بیمه‌ای قرار گرفتند.

نقش‌آفرینی بیمه سینا در حمایت از طرح‌های توسعه ای ملی ادامه دارد و در این راستا ساخت ۳۰ هزار واحد مسکونی نهضت ملی مسکن قم را تحت پوشش خدمات بیمه‌ای تمام خطر پیمانکار خود قرار داده است.

اجرای صحیح برنامه‌های راهبردی تدوین شده در این شرکت سبب شده تا از بیمه سینا به عنوان یک مجموعه تاثیرگذار در روند اقتصاد و کاهش دغدغه اقشار مختلف جامعه یاد شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان