ایران بروکر / 16 فروردین - 728x90

تاثیر سیاست‌های پولی بر رونق بورس بیشتر است یا رکود جهانی؟ 

وی در ادامه با اشاره به اینکه برخی سیاست‌ها و اتفاقات بر روی بازار سرمایه تاثیرگذار است، افزود: نرخ دلار از جمله عواملی است که اخیرا حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد منجر

تاثیر سیاست‌های پولی بر رونق بورس بیشتر است یا رکود جهانی؟ 

یک کارشناس بازار سرمایه تاکید کرد: سیاست‌های پولی می‌تواند تاثیر بیشتری نسبت به رکود جهانی بر رونق بورس داشته باشد.
به گزارش صفحه اقتصاد به نقل از سنا، حمزه کریمی، کارشناس بازار سرمایه مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار بر کلیت بازار را تشریح کرد و گفت: مهم‌ترین پارامتر موجود، سیاست‌های بانک مرکزی است و این موضوع می‌تواند تاثیر بسیاری بیشتری نسبت به رکود جهانی بر بازار سرمایه داشته باشد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه برخی سیاست‌ها و اتفاقات بر روی بازار سرمایه تاثیرگذار است، افزود: نرخ دلار از جمله عواملی است که اخیرا حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد منجر به رشد بازار سرمایه و رشد ۱۰ تا ۱۵ درصدی شاخص کل شد. همچنین تصمیماتی چون تدوین بسته حمایتی ۱۰ بندی برای بازار و تزریق‌های مالی از سوی صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت بازار، توانست در کنار سایر عوامل رشد بازار را رقم بزنند.

این کارشناس بازار سرمایه درباره مهمترین رقیب بازار سرمایه یعنی بازار پول عنوان کرد: اگر در بازار پول نرخ بهره بانکی که توسط برخی بانک‌های متخلف دور زده می‌شود، کنترل شود و مجدد زیر عدد ۲۰ قرار گیرد، بازار سرمایه را تحت تاثیر قرار داده و می‌تواند منجر به تزریق پول به بازار سرمایه شود.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون سیاست‌های داخلی کشور نسبت به بازار سرمایه بیشترین تاثیر را داشته است. بنابراین، به نظر می‌رسد ضمن مرتفع شدن برخی مشکلات داخلی بازار، قوانین و بسته‌های حمایتی هم شکل اجرایی‌تری به خود بگیرد تا به بهتر شدن بازار سرمایه کمک کند.

به عقیده وی گروه فلزات اساسی می‌تواند جزو صنایع پیشرو بازار در ادامه باشد.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

نظرسنجی

کدام یک از کاندیداهای زیر در انتخابات ریاست جمهوری رای می آورند؟

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان