رسانه‌، اصلی‌ترین ابزار ایجاد شفافیت و گردش آزاد اطلاعاتی در بازارسرمایه

دبیرکل کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار، رسانه‌ها را یکی از اصلی‌ترین ابزارهای ایجاد شفافیت و گردش آزاد اطلاعات در بازار سرمایه دانست و گفت: اصحاب رسانه در بازار سرمایه به مثابه نیروهای حافظ گردش آزاد اطلاعات، نقشی اساسی در جلوگیری از بروز مخاطرات اخلاقی ناشی از عدم تقارن اطلاعاتی میان ذینفعان بازار سرمایه، بازی می‌کنند که شایسته تقدیر است.

رسانه‌، اصلی‌ترین ابزار ایجاد شفافیت و گردش آزاد اطلاعاتی در بازارسرمایه
صفحه اقتصاد -

عظیم ثابت، در خصوص نقش رسانه‌های تخصصی بورسی در توسعه بازار به خبرنگار سنا گفت: بی‌شک در جهان کنونی با وجود تمام الزامات و پیچیدگیهای خاص آن، تصور دنیایی بدون وجود رسانه و استفاده از ابزارهای نوین آن ممکن نیست؛ این مهم در بازارسرمایه کشور ما نیز نقش بی بدیلی دارد و قطعا رسانه‌های موجود یکی از اصلی‌ترین ابزارهای ایجاد شفافیت و گردش آزاد اطلاعات در بازار سرمایه به شمار می‌روند.

او بیان کرد: اصحاب رسانه در بازار سرمایه به مثابه نیروهای حافظ گردش آزاد اطلاعات، نقشی اساسی در جلوگیری از بروز مخاطرات اخلاقی ناشی از عدم تقارن اطلاعاتی میان ذینفعان بازار سرمایه، بازی می‌کنند که شایسته تقدیر است.

دبیرکل کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار افزود: از سوی دیگر با گسترش رسانه‌های تخصصی‌تر در بازار، رسالت آن‌ها نیز به مراتب سنگین‌تر شده و اطلاع‌رسانی صحیح، به موقع و منصفانه با هدف ایجاد شفافیت و آگاهی‌بخشی و همچنین نمایش ضعف‌ها و کاستی‌های این بازار مالی به قصد اصلاح، بر دوش آن‌ها سنگینی خواهد کرد.

عظیم ثابت تاکید کرد: بر کسی پوشیده نیست که سهم قابل توجهی از توسعه بازار سرمایه و برطرف کردن نواقص آن، مدیون فعالیت‌های خالصانه رسانه‌ها است و امید داریم که با حرفه‌ای و تخصصی‌تر شدن هرچه بیشتر رسانه‌ها در زمینه بازار سرمایه، شاهد توسعه سریع‌تر این بازار در کشورمان باشیم.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

صفحه اول روزنامه ها

قیمت لحظه‌ای سکه و طلا

قیمت لحظه‌ای ارزها