بانک هایی که ایثارگران می توانند وام بگیرند

ایثارگرانی که در دوران جنگ تحمیلی سابقه جبهه داشته‌اند، می‌توانند برای خودشان یا فرزندانشان وام بگیرند.

بانک هایی که ایثارگران می توانند وام بگیرند
صفحه اقتصاد -

در طول هشت سال جنگ دفاع مقدس، علاوه بر نیروهای نظامی، افراد بسیاری از سرتاسر ایران به صورت داوطلب برای حضور در جبهه های جنگ اعلام آمادگی کردند. ارتش و سپاه به عنوان دو ارگان نظامی اقدام به نام نویسی افراد می کردند. پس از پایان جنگ دو ارگان سپاه و ارتش برای تقدیر از رزمندگانی که با شجاعت و ایثار در خط مقدم حاضر شده بودند، کارتی تحت عنوان کارت ایثارگری عرضه کردند. توجه داشته باشید که کارت ایثارگری سپاه متفاوت از کارت ایثارگری ارتش می باشد و متقاضیان می بایست برای دریافت کارت خود به ارگانی مراجعه کنند که در زمان جنگ برای حضور در جبهه در آن نام نویسی کرده بودند. 

چنانچه شما توسط ارگان ارتش به جبهه جنگ اعزام شده باشید می توانید برای دریافت و ثبت نام وام ایثارگران ارتش که شامل وام های مختلفی چون مسکن، ازدواج، خودرو و … می شود اقدام کنید.

وام مسکن با کارت ایثار ارتش

سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران برای رفاه حال ایثارگران، سامانه ای را راه اندازی کرده است که متقاضیان گرامی بتوانند با مراجعه به این سامانه خدمات الکترونیکی مختلفی را دریافت نمایند. سامانه ایثار که به نشانی اینترنتی isaar.ir راه اندازی شده است، نیاز متقاضیان را برای ثبت نام وام ایثارگران ارتش به صورت اینترنتی و غیر حضوری رفع می نماید. همچنین ایثارگران می توانند از طریق این سامانه درخواست صدور کارت ایثارگری، دریافت فیش حقوقی ایثارگران و … دهند. در ادامه این مقاله نحوه ثبت نام وام ایثارگران ارتش را شرح خواهیم داد.

مراحل ثبت نام وام ایثارگران ارتش عبارت است از:

 در ابتدا لازم است تا متقاضی وارد سامانه وام مسکن ایثارگران به نشانی اینترنتی isaarit.isaar.ir گردد. 

 در مرحله بعد لازم است تا گزینه «ثبت نام خدمات الکترونیک ایثارگران» را از بخش «خدمات الکترونیکی ایثارگران و کارمندان» انتخاب نماید.

 در این مرحله پس از وارد کردن نام کاربری و رمز عبور خود لازم است است تا کد امنیتی مربوطه را وارد کرده و بر روی گزینه «ثبت نام» کلیک نمایید.

 پس از ورود به سامانه بر روی گزینه «مسکن» کلیک کنید.

 سپس از سمت راست صفحه گزینه «وام مسکن» را انتخاب کرده و بر روی «ادامه» کلیک کنید.

 پس از مطالعه قوانین مربوطه و انتخاب گزینه «قبول دارم»، وارد صفحه ای خواهید شد که باید اطلاعات تکمیلی، نظیر شعبه بانک و شهری که متقاضی دریافت وام مسکن، از آنجا هستید را انتخاب کرده و به مرحله بعدی بروید.

 در مرحله بعدی لازم است تا نوع وام مورد نظر خود (وام خرید مسکن/ وام ساخت مسکن) را تعیین کنید و پس از تایید اطلاعات نشان داده شده، به مرحله بعدی بروید. 

 پس از پایان این مرحله کد رهگیری ثبت درخواست فرد برای شما ارسال خواهد شد که می توانید در صورت نیاز درخواست خود را پیگیری نمایید.

شرایط دریافت وام مسکن با کارت ایثار ارتش عبارت است از:

فرد متقاضی دریافت وام مسکن با کارت ایثار ارتش می بایست یا جانباز 25 درصد به بالا، یا آزاده، یا خانواده شهدا و مفقود الاثر ها (فرزند، همسر، والدین)، یا خانواده جانبازان و آزادگان متوفی ای که تا پیش از فوت از وام مسکن ایثارگران، استفاده نکرده است، باشد.

افراد مشمول دریافت این وام می بایست فاقد مسکن باشند و یا مسکن آن ها از شرایط مناسبی برخوردار نباشد و نیز تا آن زمان از درخواست وام مسکن ایثارگری، استفاده نکرده باشند. مگر در یک شرایط استثنایی که متقاضی، جانباز 70 درصد به بالا باشد، مسکن مناسبی نداشته باشد و تسهیلات قبلی خود را پرداخت کرده باشد.

 لازم به ذکر است که ثبت نام وام ایثارگران ارتش، از ابتدای تیرماه هر سال و حداکثر تا پایان خرداد ماه سال بعد، می باشد و می بایست در این بازه زمانی درخواست خود را ارائه نمایید. 

 متقاضی دریافت این وام می بایست، سند زمین یا ملکی که خریداری کرده است یا در حال ساخت آن است را به عنوان ضمانت، به بانک ارائه دهد و نیز توان بازپرداخت وام با سود 4 درصد را داشته باشد. توجه داشته باشید که در مناطقی که همه اسناد، به صورت دستی و قولنامه ای هستند، سند دستی نیز توسط بانک، پذیرفته خواهد شد.

چه میزان وام مسکن با کارت ایثار ارتش ارائه می شود؟ 

لازم به ذکر است که میزان دریافت وام مسکن برای متقاضیان مختلف، متفاوت می باشد. به همین دلیل در این بخش از مقاله به بررسی این نکات خواهیم پرداخت که هر متقاضی تا چه مبلغی، امکان دریافت وام خرید یا ساخت مسکن را از بانک هایی که مورد تایید بنیاد شهید و امور ایثارگران می باشد، خواهد داشت.

به همین دلیل باید، به تصویب نامه شماره 119991/ت60251 هـ مورخ ۱۴۰۲/07/10 هیئت وزیران که در اصلاح ماده 3 اصلاحی آیین‌ نامه تسهیلات خرید یا ساخت مسکن آزادگان، جانبازان و خانواده شهدا، تصویب شده، مراجعه کرد، این تصویب نامه، مقرر می دارد:

“سقف تسهیلات مسکن ایثارگران در سال ۱۴۰۲، به ازای هر واحد مسکونی، در شهر های با جمعیت بیش از یک میلیون نفر، چهار میلیارد (4/000/000/000) ریال، مراکز استان‌ ها چهار میلیارد (4/000/000/000) ریال، سایر شهرستان‌ ها سه میلیارد (3/000/000/000) ریال، روستاها دو میلیارد و پانصد میلیون (2/500/000/000) ریال و در شهرهای جدید، معادل سقف تسهیلات مرکز همان استان و با نرخ چهار درصد (4%) و مدت بازپرداخت بیست ساله، بدون رعایت الگوی مصرف و نوساز بودن مسکن، تعیین می‌ شود.”

دریافت وام خودرو با کارت ایثارگری ارتش

یکی دیگر از انواع وام با کارت ایثار ارتش می توان به وام خرید خودرو اشاره کرد. مشمولین این وام می توانند با توجه به خودرویی که قصد خرید آن را دارند، مقدار وام متفاوتی دریافت نمایند که دارای نرخ 4 درصد سود می باشد. این وام نیز مطابق با مصوبه مجلس به تمامی ایثارگرانی که واجد شرایط می باشند ارائه خواهد شد.

شرایط مورد نیاز برای دریافت وام خودرو ایثارگران ارتش:

 شخص ایثارگر نباید خودرویی به نام خود داشته باشد.

ایثارگر می بایست حداقل 6 ماه در جبهه جنگ حضور داشته باشد.

ایثارگر می بایست حتما متاهل باشد.

شرایط مورد نیاز برای دریافت وام خودرو ایثارگران ارتش

مدارک مورد نیاز برای دریافت وام خودرو ایثارگران:

 متقاضی ایثارگر می بایست اصل کارت ملی و کپی آن را ارائه نماید.

 ایثارگر لازم است تا اصل شناسنامه و کپی آن را ارائه کند.

 داشتن کارت ایثارگری یا تاییدیه سابقه حضور در جبهه از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگری

 ارائه فرم ج

 ارائه اصل مدارک شناسایی و کپی اعضا خانواده ایثارگر

 افتتاح حساب در یکی از بانک های عامل

دریافت وام ازدواج با کارت ایثارگری ارتش

خوشبختانه امکان دریافت وام با کارت ایثارگری ارتش برای ازدواج ایثارگران، جانبازان و فرزندان آن ها نیز وجود دارد. در این بخش از مقاله به بررسی دقیق این نوع وام خواهیم پرداخت. این نوع از وام علاوه بر ایثارگران، به جانبازان و فرزندان آن ها نیز بدون توجه به درصد جانبازی آن ها ارائه می شود. البته که دریافت وام با کارت ایثارگری ارتش برای ازدواج نیازمند داشتن برخی شرایط است؛ این شرایط در ادامه مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

چه کسانی مشمول دریافت وام ازدواج با کارت ایثارگری ارتش می باشند؟

توجه داشته باشید که تسهیلات موضوع این دستور العمل از محل منابع قرض الحسنه بانک های عامل و به میزان دو برابر تسهیلات قرض الحسنه ازدواج برای افراد عادی پرداخت می‌ شود. به عنوان مثال اگر افراد عادی مبلغ 150 میلیون تومان را دریافت نمایند، ایثارگران مبلغ 300 میلیون تومان را دریافت خواهند کرد.

 متقاضیان دریافت وام ازدواج ایثارگری می‌ بایست در سامانه ازدواج ثبت نام نماید. توجه داشته باشید که این افراد نباید پیش تر از این تسهیلات استفاده کرده باشند.

 با توجه به ماده (50) قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران، افرادی که مشمول دریافت این تسهیلات می باشند، عبارتند از: خود جانبازان، آزادگان و فرزندان آنان و فرزندان شاهد می‌ باشند.

 مدت باز پرداخت وام ازدواج با کارت ایثارگری ارتش ، همانند سایر متقاضیان حداکثر 7 سال (84 ماه) می باشد.

رعایت سایر شرایط و ضوابط اعطای تسهیلات قرض الحسنه ازدواج، برای دریافت وام ازدواج ایثارگران الزامی می باشد.

 نکته: منظور از خانواده شاهد خانواده‌ های گرامی می باشند که در راه اعتلای اهداف عالیه انقلاب اسلامی و مبارزه با دشمنان انقلاب یکی از اعضای خانواده‌ خود (پدر، مادر، همسر، فرزند) شهید یا مفقود الاثر یا اسیر شده باشند.

شرایط مورد نیاز برای دریافت وام ازدواج ایثارگران ارتش:

برخی از شرایطی که می بایست زوج های تازه عقد کرده برای دریافت وام با کارت ایثارگری ارتش داشته باشند، عبارت است از:

متقاضیان دریافت وام می بایست دارای تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران باشند.

توجه داشته باشید که تسهیلات ارائه شده برای وام ازدواج صرفا شامل خود جانبازان، ایثارگران، آزادگان، فرزندان شاهد و جانبازان خواهد بود.

 لازم به ذکر است که مبلغ این وام دو برابر وام ازدواج افراد عادی می باشد.

 ایثارگران متقاضی دریافت این وام، همچون سایر متقاضیان عادی دریافت وام ازدواج می بایست در ابتدا در سامانه ازدواج ثبت نام نمایند. همچنین لازم است تا ازدواج اول آن ها باشد و حداکثر از تاریخ عقد آنان به مدت دو سال می توانند از این فرصت استفاده نمایند.

 وام ازدواج به جانبازان، آزادگان و فرزندان آنان بدون در نظر گرفتن درصد جانبازی و سابقه اسارت پرداخت خواهد شد.

مدارک مورد نیاز برای دریافت وام ازدواج ایثارگران:

متقاضی ایثارگر می بایست اصل کارت ملی و کپی آن را ارائه نماید.

 ایثارگر لازم است تا اصل شناسنامه و کپی آن را ارائه کند.

 ارائه اصل و کپی سند ازدواج الزامی است.

 درج کد پستی ده رقمی و آدرس کامل محل سکونت زوجین لازم است.

 ارائه کد رهگیری ده رقمی دریافتی از سایت پس از مرحله ثبت نام نیز الزامی می باشد.

چه میزان وام ازدواج با کارت ایثارگری ارتش ارائه می شود؟

مبلغ وام ازدواج برای متقاضیان دریافت آن، با توجه به شرایط زوجین ممکن است متفاوت باشد. در ادامه به بررسی این میزان مبلغ با توجه به شرایط مختلف زوجین خواهیم پرداخت:

 اگر هر دو نفر، دارای شرایط مورد نیاز برای دریافت وام با کارت ایثارگری ارتش و جانبازی باشند، این وام به هر دو نفر آن ها تعلق خواهد گرفت.

 در صورتی که تنها یکی از زوجین دارای شرایط دریافت وام ازدواج با کارت ایثار ارتش باشد، وام تنها به همان فرد تعلق خواهد گرفت.

 برای دریافت وام ازدواج با کارت ایثارگری، شرط سن هم وجود دارد. یعنی اگر سن مرد کمتر از 25 سال و سن زن کمتر از 23 سال باشد به هر یک از زوجین 200 میلیون تومان وام ازدواج ایثارگری تعلق خواهد گرفت.

 اگر شروط سنی تنها در مورد یکی از زوجین رعایت شده باشد، مبلغ 200 میلیون تومان به یکی از زوجین تعلق می‌ گیرد و فرد دیگر 140 میلیون تومان دریافت خواهد کرد.

 در صورتی که زوج دارای شرط سنی نباشند، به هر یک از آن ها مبلغ 140 میلیون تومان، تعلق خواهد گرفت.

 لازم به ذکر است که نرخ سود وام ازدواج با کارت ایثارگری ارتش 4 درصد می باشد و مدت زمان باز پرداخت آن حداکثر 7 سال است.

از انواع دیگر وام های ارائه شده به ایثارگران می توان به وام خود اشتغالی اشاره کرد. این نوع از وام تنها به ایثارگرانی تعلق می گیرد که قصد راه اندازی کسب و کاری را برای خود دارند. توجه داشته باشید که این نوع وام تا سقف 500 میلیون تومان نیز می باشد و دریافت آن تنها نیاز به ارائه مدارک مربوطه به فعالیتی است که شخص ایثارگر میخواهد انجام دهد. سود این نوع وام نیز 2 درصد می باشد.

کدام بانک ها به ایثارگران وام می دهند؟

افرادی که دارای درصدی از جانبازی هستند و یا از ایثارگران دوره جنگ تحمیلی هستند، می توانند بنابر دستور بانک مرکزی جمهوری اسلامی وام دریافت نمایند. ولی چه بانکی هایی انواع وام ها را به ایثارگران می دهند؟ 

 بانک دی:

از جمله بانک هایی که تسهیلات به ایثارگران ارائه می دهد، می توان بانک دی را نام برد. متقاضیان گرامی می توانند برای دریافت وام با کارت ایثارگری به بانک دی مراجعه نمایند. ایثارگران می توانند وامی تا سقف 100 میلیون تومان را بدون داشتن ضامن دریافت نمایند. خانواده شهدا و ایثارگران می توانند با ارائه مدارکی چون گواهی کسر از حقوق و معرفی نامه وام مورد نظر خویش را دریافت کنند.

 شرایط دریافت وام با کارت ایثارگری ارتش تا سقف 100 میلیون تومان بدون ضامن، بر اساس بخشنامه وزارت اقتصاد بدین صورت می باشد:

 برای دریافت وام تا سقف 50 میلیون تومان فقط نامه کسر از حقوق مورد نیاز می باشد.

 برای دریافت وام تا سقف 100 میلیون تومان تنها ارائه نامه ی کسر از حقوق به همراه چک یا سفته مورد نیاز می باشد.

بانک قرض الحسنه رسالت:

از دیگر بانک هایی که تسهیلات مختلف به ایثارگران ارائه می دهد می توان به بانک قرض الحسنه رسالت اشاره کرد. ایثارگرانی که در این بانک حساب داشته باشند و در صورت خوش حساب بودن، وامی تا سقف 50 میلیون تومان و بدون کارمزد می توانند دریافت کنند.

بانک سپه:

بانک سپه نیز به افراد دارای معرفی نامه از مرکز بهزیستی، بنیاد شهید و امور ایثارگران و یا کمیته امداد هستند، تا سقف 100 میلیون تومان وام خوداشتغالی و قرض الحسنه پرداخت می کند. ایثارگرانی که تمایل به دریافت وام خوداشتغالی بانک سپه دارند، باید در یکی از شعبه های این بانک حساب قرض الحسنه داشته باشند. (در صورتی که حساب قرض الحسنه ندارید، می بایست افتتاح نمایید.) همچنین برای دریافت این وام نیازمند داشتن ضامن معتبر و سند ملکی خواهید بود.

 وام مسکن 300 میلیون تومانی ایثارگران به شعب بانک عامل ابلاغ شد:

بانک عامل بخش مسکن سقف‌ های جدید تسهیلات مسکن ایثارگران و خانواده شهدا را به شعب خود در سراسر کشور ابلاغ کرد.

بر این اساس سقف تسهیلات خرید و ساخت مسکن مخصوص خانواده شهدا و ایثارگران در شهر های با جمعیت بیش از یک میلیون نفر و مراکز استان‌ ها به 300 میلیون تومان افزایش پیدا کرده و در سایر شهرستان‌ ها و روستا ها نیز به ترتیب به 250 میلیون و 200 میلیون تومان رسیده است.

این تسهیلات بعد از معرفی واجدین شرایط از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران قابل پرداخت است.

در مصوبه بانک تخصصی بخش مسکن برای پرداخت این نوع تسهیلات آمده است: آن دسته از متقاضیانی که معرفی‌ نامه صادره آن‌ ها قبل از ابلاغ این نامه عمومی به بانک ارائه و به ثبت رسیده و قرارداد تسهیلاتی آن‌ ها در دفترخانه ثبت نشده باشد، در صورت ارائه معرفی‌ نامه جدید از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران (اعتبار ابلاغی سال 1400) می‌ توانند از سقف تسهیلات ابلاغی جدید بهره‌ مند شوند.

با این حال افزایش سقف تسهیلات برای آن دسته از متقاضیانی که قرارداد آن ها در سیستم تسهیلاتی بانک ثبت قطعی شده است، قابل تسری نیست.

بر اساس این گزارش تسهیلات جهت خرید و ساخت واحد مسکونی مربوط به خانواده شهدا و ایثارگران با نرخ سود 4 درصد به متقاضیان پرداخت می‌ شود. این تسهیلات با معرفی نامه بنیاد شهید و امور ایثارگران قابل پرداخت است و حداکثر مدت زمان بازپرداخت آن 20 سال می‌ باشد.

در سال ۱۳۹۹, بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، تصمیم گرفت وام جانبازی را به افرادی که دارای شرایط لازم و با اولویت هایی همچون درصد جانبازی ، ازادگان، فرزندان جانبازان و همچنین خانواده شهدا مثل همسر، والدین و…._ وراث تحت تکفل آزادگان و…. به ایثارگران وام پرداخت کند

حال سوال بسیاری از افراد این است که کدام بانک ها به ایثارگران وام می دهند؟ سایت وام برتر در این مقاله بانک هایی که آماده ی ارائه تسهیلات به ایثارگران هستند را معرفی خواهد کرد و تمامی شرایط لازم و… را نیز بیان می کند پس برای کسب اطلاعات بیشتر تا ادامه مطلب ما را همراهی نمایید.

 

کدام بانک به ایثارگران وام می دهد؟

بانک دی

بانک دی از جمله بانک هایی است که انواع مختلف وام از جمله ایثارگری را ارائه می دهد. برای تسهیل و آسان تر شدن اعطای وام و ایجاد حس رضایتمندی مشتریان و از جمله ایثارگران، این بانک وامی تا سقف ۱۰۰ میلیون تومانی را بدون ضامن پرداخت می کند .

همچنین کارمندان دولت و شرکت ها و نهادهای دیگری که حقوقشان را از بانک دی دریافت می کنند شامل این تسهیلات شده اند .

 

دریافت وام بانک دی

طی اخبارهای بدست رسیده، طبق گفته مدیر عامل بانک دی: براساس رتبه اعتباری و شرایط مشتری، تسهیلات تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان پرداخت می شود. برای خانواده شهید و ایثارگر و… با ارائه گواهی کسراز حقوق و معرفی نامه پرداخت خواهد شد.

شرایط دریافت وام تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان بدون ضامن بر اساس بخشنامه وزارت اقتصاد بدین صورت است که: 

وام تا سقف ۵۰ میلیون تومان فقط با نامه کسر از حقوق امکان پذیر است

وام تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان با ارائه نامه ی کسر از حقوق به همراه چک یا سفته

 

وام ایثارگران بانک سپه

بانک سپه نیز به افراد دارای معرفی نامه از بهزیستی، بنیاد شهید و امور ایثارگران و یا کمیته امداد و….تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان وام خوداشتغالی و قرض الحسنه پرداخت می کند .

برای دریافت  وام خوداشتغالی باید حساب قرض الحسنه در یکی از شعبه های بانک سپه داشته باشید یا افتتاح کنید. همچنین این وام نیازمند ضامن معتبر و سند ملکی است.

این تسهیلات معمولا به جانبازان بالای پانزده درصد و فرزندان جانباز بالای هفتاد درصد و همچنین همسر و فرزندان شهیدان و رزمندگان و ازادگانی که بیش از سی ماه در جبهه حضور داشته بودند تعلق خواهد گرفت.

 

نواع وام فوری بانکی

این تسهیلات فقط یک بار به هر یک نفر داده می شود و میزان مبلغ پرداختی به محل سکونت بستگی دارد و براساس آن پرداخت میشود و مقدار ثابتی نیست.

هر سال تیر ماه توسط هیات دولت شرایط جدید وام تصویب و ابلاغ می شود سپس ثبت نام متقاضیان در سامانه ایثار شروع و تا خرداد ماه سال بعد ادامه می یابد. مبلغ وام نیز تر ساله تعیین می گردد براساس محل سکونت و شهر و روستا و…. متفاوت است. این تسهیلات با کارمزد ۴ درصد و مدت بازپرداخت حداکثر تا بیست سال می باشد و به سن متقاضی نیز وابسته است و هر چقدر سن شخص بیشتر باشد مدت بازپرداخت کمتر خواهد بود .

 
دریافت کننده وام قبل از اینکه سند را دریافت کند می تواند با داشتن قولنامه به اداره بنیاد شهید و امور وام ایثارگران مراجعه کند و وام مربوطه را درخواست کند و آن ها شرایط و ضوابط را برای دریافت وام توضیح می دهند. چنانچه تمامی مدارک کامل باشد و مشکل خاصی وجود نداشته باشد وام جانبازی به حساب فرد واریز می گردد .

وثیقه ی لازم برای وام جانبازی سند مسکونی با داشتن پایان کار و ساخت زیر پانزده سال و به ارزش دو برابر مبلغ وام می باشد. اکثر بانک ها معمولا علاوه بر سند ضامن رسمی و کارمند را نیز می خواهند تا نامه ی کسر از حقوق بدهد. اگر شرایطی پیش بیاید که فرد بنیه مالی برای پرداخت اقساط ماهانه را اثبات نکند بانک تنها دو راه دارد و اینکه کلا تسهیلاتی به متقاضی پرداخت نکند و یا معرفی ضامن به عنوان کمک درخواست نماید. این درخواست در واقع معرفی ضامنی است که بنیه مالی آن ها برای پرداخت اقساط کافی باشد و بانک نیز نگران دریافت به موقع اقساط نباشد.

در صورتی که فرد بتواند با داشتن شغل و مدارک لازم و درآمد مناسب و همچنین فیش حقوقی و حکم کارگزینی و ارائه ی حساب بانکی که ماهانه سودی واریز می شود و اجاره نامه ای که به طریق آن از مستاجر اجاره دریافت می کند و در کل بتواند بنیه مالی خودش را اثبات کند و درآمد وی از میزان رقم اقساط ماهانه یگ تسهیلات بیشتر باشد دیگر نیازی به هیچ ضامن دیگری نیست. وام جانبازی با رعایت کردن سقف پرداخت، می تواند به مناطق دیگر و شهرهای دیگر منتقل شود برای مثال وام جانبازی ۱۴۹ میلیونی را می توانید به روستای دیگر انتقال دهید در این صورت ۵۰ میلیون وام به شما تعلق می گیرد.

 
این وام را نمی توانید واگذار کنید و اگر شخصی بخواهد این وام را بخرد، وثیقه آن را باید تامین کرده و به صورت قطعی به نام جانباز منتقل نماید و البته می تواند وکالت فروش بلاعزل بگیرد که البته تا ۲۰ سال به نام جانباز خواهد بود و نمی تواند تغییر دهد. حتی اگر جانباز فوت شود وکالت نامه به کلی باطل می گردد و این موضوع دارای ریسک بسیاری است در صورتی که جانباز بدهی و…داشته باشد در این صورت سند ضبط می شود

بانک رسالت

بانک رسالت نیز به ایثارگران وام می دهد. بانک قرض الحسنه رسالت تلاش می کند تا برای رفع نیازهای ایثارگران شرایط ویژه و راحتی در نظر بگیرد. این بانک اعلام کرده است که اگر فردی در این بانک حساب داشته و در صورت خوش حساب بودن، وامی تا سقف ۵۰ میلیون تومان و بدون کارمزد پرداخت میکند.این بانک از سال ۱۳۷۶ تاسیس و پس از اخذ مجوز از بانک مرکزی ایران فعالیتش را آغاز کرد.

 
آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

 • فائزه جعفری

  من فرزند جانباز ۷۰ درصد هستم چند ساله بنیاد میرم واسه وام هر وقت هم رفتم گفتن وام خبری نیس اون فقط تو سایته وگرنه خبری نیس اگه خبری نیس چرا تو سایت میذارید که مردم فکر کنن به ما خیلی میرسید ۴۰ سالمه از ۱۸ سالگی دنبال کار بودم هر وقت رفتم گفتن فرم پر کن بفرستیم بازار یابی واقعا متاسفم

 • مریم

  چرا دوروغ به مردم میگید میریم بانک میگه خدا لعنت کنه اون کسی که شایعه میکنه ما رو به جون مردم میندازه هنوز لایحه تصویب نشده خواهشنا با افکار مردم بازی نکنید مردم خار شدن بس نیست مستاجر بیکاری خجالت زن وبچه وصاحب خونه دست بردارید از دوروغتان

 • عبدالرضا کیهانی

  ثبت نام کردم برای کارت دو سال پیش ولی هنوز کارت ایثارگری به دستم نرسید باید چکار کنم

  • ناشناس

   سلام دوست عزیز.به همون مرکزی که مدارکتونو ارائه کردید مراجعه کنید.باید شماره تماس براتون میدادند.احتمالا وضعیت ایثارگریتون مشخص شده و باید به نزدیکترین مرکز نظامی مراجعه کنید برای امضا فرم تعهد و تایید برگه مشخصاتتون.منم ایثارگرم.پارسال اقدام کردم و یک ماه قبل فرم تعهدمو امضا کردم گفتن تا سه ماه کارتمو میفرستن آدرسم.موفق باشی.

 • ناشناس

  با سلام.آنچه که عنوان میشود درقالب بخشنامه است ولیکن درعمل این موارد اجرا نمیشود ودست اندرکاران بانک ها شرایط سخت ودشواری جلو راه فرد میگذارند.بهتراست هماهنگی ها بین بانک ها وارگانهای مرتبط برقرار وسپس اعلام شود. • یوسف عاشوری

  پیرو خبر درمورد وام اشتغال ایثارگران. پیگیر شدم از بنیاد شهید کرج گفتند شایعه است و همچین ابلاغی نشده/b>

 • نورعلی

  کسانیکه ازهیچ جایی حقوق نمیگیرند چه می‌توانند بکنند

  • ناشناس

   سلام.بر اساس دهک بندی بین ۴/۵تا۶/۵ ملیون میتونید کمک معیشت ماهانه بگیرید.

 • ناشناس

  من فرزند جانباز ۷٠٪هستم...

  دیروز رفتم بانک چقدر تحویلم گرفتند.!

  رباست بانک تا فهمید ایثارگرم، سفارش هویج بستنی داد.. بعدش هم یک میلیارد بلاعوض و ده میلیارد وام قرض الحسنه، بدون آورده و سود و ضامن و چک و سفته بمن اختصاص داد... خدا را شکر همان دیشب یک خانه خریدم... و یک ماشین اتو مات...
  چقدرشادی کردم و مسؤلین و ریاست بانک را دعا کردم... تو خوشی خودم غرق بودم که مادرم صدام زد، بلند شو.. امروز پدرت
  برای عمل بستری می شود، برویم بیمارستان...
  آره.. احلام الیقظه.... خواب در بیداری...
  سنگ مفت، گنجشک هم مفت....
  همه دروغ میگن.. ما هم خوابمان را تعریف کنیم.. ــ
  مـُردیم از خوشی
  #آش نخورده و دهان سوخته...

 • حمید فردی

  سلام.۲۸ماه تونوبت کمک معیشتی بنیاد جانبازان هستم.چون نمی‌خوان پرداخت کنند.طرح دهک بندی روپیش گرفتند.اقای ریاست بنیاد حق همه ماست رفتیم جنگیدیم.کمی به خودتان نگاه کنید اگرمانبودیم شمارگان دراین مقام هرگز نبودید.

 • کریم

  باسلام خیلی هم عالی بشرط اینکه بانکها این دستورالعمل ها را اجرا کنند، مشکلی از این قشر زحمتکش برطرف می شودممنون

 • ناشناس

  من که مگم خیلی خوب است بشرط اینکه وام را بدن ما جانبازان و خوانواده شهیدان مستضعفافین جامعه ایران هستیم

 • ناشناس

  چرا به همه رزمندگان وام تعلق نمی گیره اینا زن بابا هستند ،من که چهل ماه جبهه بودم ایا جر این خانواده نیستم یک بام و دو هوا این قانون شما ،باید تسهیلات برای همه باشه از ۴۵روز جبهه تا جان باز ۷۵,درصد حالا او حقوق هم بگیره من حقوق ندارم حداقل دختر من ،پسر من ازدواج می کنه وام بگیره برای این که امتیاز داره.

 • بهزاد

  حواستون باشه،با این شماره هایی که برای مشاوره اعلام کردند تماس نگیرید ،چون پولیه و هر دقیقه کلی هزینه میندازه

 • ناشناس

  اگر من ایثارگر هستم و کارت ایثارگری دارم چرا از وام مسکن محرومم. اگر قرار است به خانواده شهید وام بدهید به اسم خانواده شهدا یا جانباز به امور جانبازان. پس من ایثارگر که الان هزار مشکل روحی روانی دارم وحتی ازدواج هم نکردم به کجا وبه کی بگم وام مسکن اصلا چرا وام من مسکن میخوام ندارم ت خیابون بخوابم ؟بس کنید دیگه بعد از ۳۵ سال ۴تومن معیشت دیگه کارها همه درست میشه؟این هم پیشکشتون. دیگه این همه دوز و کلک چیه ؟

 • یک هموطن

  سلام من هم از طریق ارتش حدود ۲۰ ماه جبهه جنگ بودم هم از طریق سپاه حدود ۵ ماه و اندی خودم را ایثارگر نمیدونم کارتم هم ارتش داده و سپاه را پیگیری نکردم تا بحال هیچ وامی از این طریق نگرفتم خدا را شکر پدر مرحوم ما ازاون قدیما از طریق اصلاحات ارضی زمان رژیم منحوس ظالم تکه زمین قسطی خرید و سال ۵۵ قسط بانک کشاورزی تمام شد حالا یک مقدار زمین ارثی پدری به ما رسیده هر وقت به تنگنا افتادیم از همان زمینی که از طاقوتیها ظالم خریدیم میفروشیم و به زخم زندگی میزنیم فعلا صورتمان را باسیلی اونها سرخ میکنیم اینقدر بی حرمتی به ایثارگر و جانباز و آزاده و خانواده های محترم شهدا نکنید شما را به خدا بس کنید

 • تقی طاهری

  شاید قانون را ابلاغ کردن مثل همیشه و سالهای قبل اما دوست دارم از بانکهایی که نام بردید هم گزارش تهیه کنید نه زیر بار این وامها میرند و نه میدهند وقتی سوال میکنی یک کلام جواب نه میشوی در ضمن مگه این قانونها سالهای پیش چقدر محقق شده

 • ایثارگر

  ۹۹درصد با کارت ایثارگری ارتش تا کنون هیچکس دریافت ننموده بنیاد هم طبق ظوابط خودش مسکن چر ولی در بقیه موارد وقت انگشت شما آن هم با پارتی اینکه میگم خودم جانبازم بیش از چند سال نوبت وام قرصالحسنه هستم خودرو هم نشنیدم تاکنون سابق نداشت آن هم مربوط به جانبازان۵۰ درصد بالا پس نتیجه چه میگیریم وقت شاهد ۲۰ موفق به دریافت شوده باشن وبقیه حرفهای باید ببینم گوینده ونویسنده از چه ماده‌ای استفاده وکجا نشستن مهمه وسلام

  • ناشناس

   باسلام درود این وام‌های که میگید وام جانبازی یا ایثارگران همه سرکاریه من ۲۲ ماه جبهه دارم و کارت ایثارگری هم دارم الان سخت ترین شرایط زندگی رو دارم ۲ تا پسرام بخاطر گرونی وگرفتاری نمی تونم ازدواجشون بدم با این وضع وامی درکار نیست میریم بانک میگه بخشنامه نیومده میری بنیاد وام خود اشتغال بگیری میگه اگه وام بگیری حقوق تون قط میشه حرف کدوم رو باور کنیم

 • علی

  همش بخشنامه قانون تبصره برای جانبازان و ایثارگران...صادر میشه دریغ از اجرایی شدن به ولله به ما که تا حالا چیزی ندادن هر جا رفتیم گفتن بودجه اختصاص ندادن ....

 • شهریار

  سلام.آقابخدا دارم دیونه میشم.من کمک معیشت میگیرم.پارسال ۱۰۰ملیون بابت رهن خونه توحسابم بودمدت ۲ماه الان میگن ازدهک ۴شدی دهک۸پیگیرشدم.دیدم بابت همون۱۰۰تومان یکدفه ۴دهک رفتم بالاخداوکیلی شکایت کردم هیچ پیگیرنشدترابخداخودتوازاین کاری که باماهاکه سخت داریم زندگی میکنیم خجالت نمیکشید.بفرآن نه خونه دارم.نه ماشین نه حتی سندیه توالت اونوقت یههویی۴دهک طرقی کردم.بابایخورده انصاف داشته باشیدلااقل پیگیری کنید

 • ناشناس

  سلام برای بنده یک سوال پیش آمده که که کارت ایثار گری من از نیروی انتظامی میباشد از کجا باید وام بگیریم مسعود

 • ناشناس

  والاف

  فرزندم با داشتن لیسانس بیکار بود برای یک وام ،50تومانی بانک ملی کارت توانش از اونجا بود که خودمون چهار تا تیکه لباس زنانه ریخته بودیم سرش گرم شه هرچی رفتیم ندادن گفتن کارت خوانش کار نکرده چک داده بود چکش مانده ازاین اینطرف اونطرف قرض گرفتیم تا پاس شد کار که نمی دن بچه ها مون رو وامم نمی دن 54ماه هم باباش سابقه جبهه داره چهار تا فرزند دارم همشون کارشناسی دارن هیچ کدوم رو حمایت نکرد ن فقط اسم ایثار گرانه 😔😔😣

 • سحر

  چرا به خانواده ایثار گران وجانبازان فوت شده کارت ایثارگری وجانبازی نمیدن

 • ناشناس

  همش دروغ آقای قازی زاده سرت کردی زیر برف باید جواب این عزیزان بدی بدبخت

  • ناشناس

   سلام
   مسئولین میتوانند خسارت جنگ که سازمان ملل هم در قطعنامه ۵۹۸ عراق را محکوم به پرداخت خسارت جنگ به مبلغ حدوو ۱۰۰۰میلیادتومان را جدا پیگیری وبخشی از ان را به ایثارگران‌ پرداخت نمایند واینقدر سر ایثارگران‌ عزیز منت نگذارند وحقشان رااز اخذ خسارت جنگ پرداخت کنند
   چرا خسارت جنگ را جدی پیگیری نمیکنند دولت کویت‌خسارت حمله صدام به کویت راچندین سال قبل ازدولت عراق دریافت کرد
   اقایان مسئولین دریافت خسارت جنگ از عراق برشما واجب است این حق وحقوق رزمندگان ایثارگران وخود ملت میباشد که در ۸سال برمردم خسارت وارد شده

 • ناشناس

  همش سرکاریه

 • محمود مقیمی

  باعرض سلام اینجانب کارت ایثار تحویل گرفتم ولی تمام مدتی که دجبهه حضور داشتم ثبت نشده فقد مدتی که بعنوان نیروی بسیج اعزام شدم ثبت شده بقیه که هیفده ماه که نیروی سربازپاسدار بودم وآنهم منطقه غرب تیپ قدس کردستان بودم نیست چکار باید کنم ضمنا مدارک هم ثبت شده لطفاً جواب بدید متشکرم

 • سوسن قوامی

  سلام خدا رو شاهد میگیرم سقف خونم ریخته پاین هیچ گونه پولیم ندارم هر جا میرم میگن حقوق بگیرید
  رفتم واحد ایثار گران گفتم فیلم بردم اصلا هیچ گونه کمکی نکردن نه فیش حقوق داریم نه میتونیم تو بانک که حقوق میگیرم وام بگیریم خلاصه بدبختی واقعا گرفتارم مجبورمیشم وام بخرم ۴۴۰
  ۱۹۵ میبرن واقعا ظلمه مجیورم این کار رو بکنم

 • محمد

  بر حسب وظیفه همه به جبهه اعزام شدیم بعضیها زخمی وبضیها شهید وبنده شانس نداشتم زخمی یا شهید بشم آیا انصاف هست ایا باید با کارت ایثاری که دارم آیا انصاب است که چیزی سهم بچها وکلا خانوادم نشود خجالت بکشید بعد میگید چرا فلانی عوض شده خب این همه تبعیض برای چی خدا یکیست ومسعولین بی کفایت هزاران نفر بلد نیستم توهین کنم خدا جای حق نشسته

 • ناشناس

  جانباز۱۵درصد۲۰سال بیکارمنظورازاین کاراداری ندارم بیمه نیستم سن۵۶سال۲۵ماه درمنطقه جنگ خدمته کردم بعدهرروزاین کاروآن کاربرای جانبازان،،ولی درشهرهای دیگرطرف سن۵۰شدفرداازبنیادبه اوزنگ زدن که مدارک بیارتوی لیست حقوق بگیرابنویسنت این چه بخشنامه که شامل همه هست یا،نه،،ج دارد

 • ناشناس

  میگم هممون میدونیم اینها همش دروغ و مردم سر کار میزارن را باید بریم دنبالش و بخونیم غیر از دروغ هیچی نیست البته برا یه افرادی هست برا من وتو دروغ ادم هست که یه روز میتونه ۳ نمونه وام بگیره روز چهارم هم ساکهاشون بردارن و برن

 • مصطفی ستاری

  من رزمنده هشت سال دفاع مقدس هستم مدت جبهه هشت سال.جهت دریافت وام در شهرستان مراغه به بانک دی مراجعه کردم مدارک ایثارگری نشان دادمگفتندبه شماوام تعلق میگیره به شهرستانها بودجه کم میدهندلطفابه تبریزمراجعه کنید واگررفتی حتمابایدآشناداشته باشی یعنی پارتی آنهم من ندارم.

 • خسرو

  سلام .من یه سرهنگ جانباز ۳۱ درصد و۹۰ ماه حضوردرمنطقه عملیات هستم .خداپدرومادرمسولان بنیادروبیامرزه .مبلغ چهارصد میلیون تومان وام چهاردرصد برام نوشتن ازاول تیرماه دربانک سپه کارم بلوکه شده .چون سند مخونه میخوان .خب اگه من خونه داشتم که دیگه بنیاد به من وام تسهیلات مسکن نمی داد .همینطوری مونده .چندروزپیش سرکارخانمی ازمسولان بنیاد زنگ زد که ایا اقساط رو داری پرداخت میکنه گفتم خیر هنووام روندادن ..حالا پیش خودم گفتم برم یه خونه بخرم حداقل دومیلیارد دراطراف مارلیک کرج بعدسندش روبیارم تابتونم این چهارصدمیلیون روبگیرم .فکرخوبیه ولی فقط اون دومیلیارد رو ندارم .موندم چکارکنم ...شمابگیید چکنم.مچکرم

 • واقع بین

  یازده ماه جبهه داوطلب دارم هیچ امتیازی به ما ندادن همش یه مشکل جلوی پات میذارن.هی میگن جانباز یا آزاده گناه ما چه بوده
  پشیمانم از جبهه رفتن.سال سوم راهنمایی بودم و 17سالم بود الان میگم بجای جبهه باید درس میخوندم الان دنبال وام نبودم

 • الهویردی رحیملو

  با عرض سلام احتراما بنده کارمند بازنشسته هستم قبل از استخدام داوطلبانه از طریق بسیج ( سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ) بمدت سه ماه ، نوزده روز منطقه جنگی بودم کارت ایثارگری و کارت تکریم سپاه پاسداران را دارم و در خدمت سربازی در منطقه جنگی دشت ذهاب بمدت بیست ماه، یازده روز بودم و ضمنا برادر شهید هستم ساختمان بنام خانم ام هست با توجه در شهرستان خوی زلزه شد ساختمان آسیب دیده قبلا در بانک مسکن پول گذاشته بودیم تا اینکه وام بگیریم گفتند قبلا در سال ۱۳۸۳ وام گرفته گرفته بودم کارت ایثارگری ارتش قدیمی هست برای کارت هوشمند ثبت نام کرده ام ولی هنوز نیآمده لطفا بررسی و راهنمایی لازم ارایه فرمائید و یک خود رو سال ۱۳۹۰ پژو ۲۰۷I دارم نیاز به تعوبض دارد

 • جانباز باخته زندگی

  من هم کارت ایثار دارم وهم جانبازم به خدا قسم تمام اینایی که میگن چرته بابا بخدا هیچی به ماندادن ونمیدن با عنوان جانباز وایثار گر بودجه ها را در ادارات عریض وطول وکارمندان بسیار زیاد که همه خودی هستند دارن کیف میکنند فقط نتیجه آموزگاری اخیر آموزش وپرورش رو ببینید فرزندای جانبازان را همه رد کردند وپارتی دارای خودی استخدام کردند کسی حق نداره اینقدر ظلم کنه واینقدر بریز وبپاش کنند ودروغ بگن به ملت

 • ناشناس

  سلام عزیزان من کارت ایثارگری دارم به درد هیچی نمیخوره همه ما سرکار هستیم دروغ میگین وام برای خودشون است هرکی لازم داره بیاد من کارت ایثارگری خودم بهش بدم ببره مفدگرونه

 • یوسف صادقی کرمانشاه

  سلام حقیربا۳۸سال خدمت که ۸۵ ماه آن درجبهه ویکی اربازنشستگان نیروهای مسلح هستم که در خواست وام یک دستگاه خودرو می باشم ودرخواست رسیدگی عاجزانه دارم ۰۹۱۸۸۳۳۸۲۱۱یوسف صادقی کرمانشاه وازصداوسیمادرخواست دولت عدالت محور وخدمدگذاران واقعی کمال تشکر و قدردانی دارم

 • فرهاد

  واقعا دستمریزاد ، وام فقط مخصوص کسانی است که درجبهه یاجانبازشدن یا اسیرشدن یا ازخانواده شهدا هستند (حالا آنها هم معترصند که به اونا هم داده نمیشه ) پس اون تعدادی که درماهها هم ازطریق ارتش وهم ازطریق سپاه درجبهه بودند حالا بخواست خدا هیچ چیزیشون نشد آیا زحمت وتلاش ومجاهدت آنهارا بادبرد اگردرآینده بازدوباره چنین اتفاقی بیفتد دولتمردان چه انتظاری ازامثال ما وبچه های ما میتوانندداشته باشند آیا این یک سوء ظن و بدآموزی برای امثال ماوآیندگان نیست ؟ یکی رفته شهید شده یااسیرشده یاجانبازشده ، ویکی هم سالم برگشته ! او پاداش دارد واین یکی چون شهید یا جانبازنشده پاداش ندارد چه نتیجه مسخره ای ! آدم ازتعجب مصوبان چنین قانونی شاخ درمیآوردآدم ازکرده خود پشیمان میشود که کاش نمیرفتم تابدینگونه مفتضحانه باما برخوردنمیکردند !!!!

 • خانم سین

  سلام!
  اول شما کارت ایثارگریمون رو بمون بدید وام پیشکش

 • خواجه عارف بلوچ

  بیمه دی که زیر مجموعه بانک دی است هزینه بیمه تکمیلی را بدرستی نمیدهد. آنوقت به این راحتی میشه از بانک دی وام گرفت خواهشن افکار مردم را نسبت به این قشر مظلوم و رنجکش خراب نکنید کمتر دروغ تحویل مردم بدهید.

 • اسماعیل سالاری

  سرکاری هست برای دل خوشی

 • خواجه عارف بلوچما

  ما به فرمان اماممان برای دفاع از اسلام و انقلاب و کشورمان جنگیدیم با احساساتمان بازی نکنید

 • ناشناس

  همه اش الکیه هزارتا تبصره وماده میزارن کلی میدوننت بعدش هیچی

 • نادر

  سلام از بانک دی که سهامدارشومالکش خودمون هستیم و بنیاد شهید ۳۰تومان وام بامعرفی بنیاد رفتم بگیرم گفتند باید برای ضامن نامه کسر از حقوق خودم که حالت اشتغال هستم رو قبول نکردند گفتند بنیاد باید شرطش را بردارد که تا زمانیکه از ما حقوق میگیرد و گفتند باید یک ضامن دیگر بیارید در صورتیکه دولت گفت تا صد میلیون ضامن نمیخواد بانک خودمون زیر بار نرفت رفتم پیش مدیر بنیاد ۹ و ۲۱ تهران آقای احمدی گفتم این شرط را بردارید قبول نکرد انداخت گردن بانک با نک هم انداخت گردن بنیاد همه فقط بفکر جیب خودشونند جانباز چه ارزشی داره

 • حسن

  دروغ اسن و هیچ وامی به ایثارگران پرداخت نمی گردد مگر با مشکلات فراوان و صد البته داشتن پارتی در بانک‌ها است ولاغیر ..... رزمنده با پنج سال جبهه . و لازم به ذکر است دیگر در هیچ جنگی نه خود و نه بچه ها یم و نه فامیل شرکت نخواهیم کرد

 • شهرام بهارلو

  نمیدونم چرا هیچ وقت پولیروکه ما باید باسود برگردانیم مردومرا اینگونه به صف میکنند

 • taimaz

  دمشون گرم گلایه نکنید دوستان مدیران ی شایعه درست می‌کنند برای ما دلشون به حال ایثارگران میسوزه میگن بیکار هستند حوصله شون سر میره اینکه ی مطلبی چالش دار بگیم تا اینطوری دیگه ایثارگران نگن بیکاریم اینطوری رفتن سر کار البته بدون حقوق پس دوستان اینا دلواپس هستند نگران نباشید . بطور کل سرکاریم دمشون گرم

 • ناشناس

  سلام این. وام برای ارتش است چرا سپاه به سربازان که دو سال جعبه داشتن حقوق نمی دهد و ارتش می دهد تو روخدا از سردار سلامی بپرسید

 • ناشناس

  ناصر علیپور

 • احمد

  تو رو خدا اینقدر دروغ نگید .بانک و بنیاد شهید هر دو می گن هم چین چیزی نیست یا اونا دروغ می گن وام به اسم جانباز به فک وفاملشون می دن یه دولت خدا وکیلی مردم سر کار نزارید که خدا جای حق نشسته

 • ناشناس

  مردم بدانید تمام اینها شایعات است ازایثارگر سوع استفاده‌ی تبلیغاتی ومردم را نسبت بهم بدبین میکنند ننگتان باد

 • ولی جانباز ایثارگر

  سلام.وام براچی حقمون بدید غرامت جنگی حق ماست.

 • ناشناس

  تا کی میخواهید تاریخ را علیه خود بنویسید ولعنت آیندگان را برای خود بگذارید .باور کنید خدایی هست ودر همینجا مجازات میکند .مثل خلخالی امید به اون خدایی که ما با نیت پاک به جنگ رفتیم حق ما را بگیرد. غرامت حق مثلم ماست نه وام. نه تحقیر نه زرج وبیماری و.رفتاری

 • عیسی

  سلام بند یکی از رزمندگان دوره دفاع مقدس هستم که مدت ۵ ماه حضور داوطبانه در جهبهای ان هم در سال ۶۵ و ۶۶ دارم تنها خدمتی که به من شده فقط یک کارت است که هر جا نشان میدهم مسخرم میکنم با دوچار موج گرفتگی و ناراحتی اعصاب و بیکار تقاضای رسیدگی دادم

 • کرمی

  یک بار که واحد ایثارگران سپاه رفتم سرداری که پشت میز بود و دو قطار درجه روی دوش داشت بهد از کلی جر بحث گفت زمان جنگ شمها از ترس از مدرسه به حهبه رفتی هیچی

 • سعیدکریمی

  باسلام درخواست اینجانب برای خرید خود و تا مبلغ چهار میلیارد ریال لازم دارم و مدت خدمت در جبهه نه ماه و دو روز می باشد

  • فریدون حیدری

   سلام دوست عزیز پس چرا میلغ کم میخوای اتفاقا چند دفعه نوبت شما رسید نبودی کجا رفتی این همه صدات کردم بیا وامتو ببر

 • ناشناس

  جواب خدا چی می‌دهید چقدر بی مرامید چرا با روح بچه های جنگ بازی میکنید . تو طرح تبدیل وضعبت خانواده ایثارگران بیشتر بچه ها برچسپ دزدی و...غیره زدن و برای همیشه اخراج شدند چون ملت ک ناراحت کردید بدشون میاد چرا الکی میگید .کدام خدمت به جانبازان .بجه شهید جنگ میشناسم بیمه اش نکردید .هزینه درمان جنگش نمیدهید . خواهش میکنم هیچ کاری که نمیکنید رسانه ایش نکنید مردم اینجوری از ما بدشونم میاد

 • کریمی

  باسلام ایاوام مسکن ووام خریدخودروبه کسانی که در زمان جنگ جبهه رفتن هم میدهند؟

 • ناشناس

  جانباز جنگ تحمیلی هستم
  وام مسکن درخواست کردم
  در اسرع وقت بهم دادند.
  پارتی ام فقط خدا و تلاش خودم بود

 • ابی

  خلی عالی

 • سلام

  همه اش دروغه ارتش حتی به من که شش ماه در جبهه مریوان بودم کارت ایثار گری نداده تمام مدارک را برایشان فرستاده ام

 • احمدرضا رجبی

  سلام من کارت ایثار ارتش دارم ۲۶ماه حضور در جبهه معلم بازنشسته هستم جانبازی ندارم آیا من هم میتوانم وام بگیرم؟

 • عبدالرسول

  باسلام
  ضمن احترام وادب خدمت ایثارگران و خانواده های محترمشان دراین بین مسؤولین محترم چرا رزمندگان هشت سال دفاع مقدس که هرکدام شون نزدیک به شصت سال دارندچراتسهیلاتی درنظر گرفته نشده و فقط در قانون می نویسند ودراجرا هیچ اقدام عملی صورت نگرفته و نمیگیره حتمأقانون جامع ایثارگران برای سرمزاراین عزیزان بیزارند پفاتحه برای اینهابخوانند

 • مریم

  ۲۸ ساله مستجرم همسرم در سن ۱۷ سالگی از سنگر سازان بی سنگر راننده لودر بوده چون ۱۰ درصد جانبازی دارد باید از همه چیز محروم باشد چرا مگر جانباز ۷۰ درصد با جانباز ۱۰ درصد ان زمان یک هدف نداشتند چرا به همه این عزیزان رسیدگی نمیکنید چرا این قدر آزار میدهید .

 • عمر

  سلام خسته نباشید. من جانباز 99درصد هستم از این وام ها اگر بما بدن خیلی خوب میشه. خدا خیرتون بده

 • ناشناس

  آخه این چه قانونیه که ایثارگر باید متاهل باشه خیلی ایثارگر مجرد هم داریم تازه از متاهلین هم در زمان جنگ شجاع‌تر و بی خیالتر بودن .قابل ذکره که خیلی از ایثارگران روح و روان درگیر دارن بخاطر شرایط جنگی که خیلی هم نمیتوانن زندگی خانوادگی آرامی داشته باشن .ولی آیا حق رفاه و مسکن و غیره را نباید داشته باشن.

 • محسن ستوده

  سلام ودرود متاسفانه بنیاد شهید به جانباز ۵۰ درصد به بالا خدمات میده و نوعی تبعیض از نوع سیا ست کثیف انگلیسی در مسولان حاکم است که بالا دستان را بچسب وزیر دستان له کن آقا جان رزمنده که جبهه رفته ایثارگر است چه شهید شده چه مجروح و چه جانباز ۵ درصد همه به میهن خدمت کرده اند حالا با این نوع تبعیض آیا اجحاف در حق دیگر ایثارگران نمیشود بانک دی رفتم وام بگیرم برای اشتغال پسرم و دختر معلگفتند برو از بنیاد نامه بیار از بنیاد شهید سمنان،مهدیشهر رفتم گفتن چون ۵ درصدی وام تعلق نمیگیرد خودتان را کلاه خود قاضی کنید آقایان مسول تازه بعد ۱۰ سال جانبازی ۵ درصد هم دادند که بدرد نمی خورد مگر یه صفر بزارم جلوش بشه ۵۰ درصد برید برید از خشم خدا بترسید طوفان عصای موسی نزدیک است

 • ناشناس

  خدارا شکر کسانی بخشنامه و تسهیلات راتعین می می‌کنند که اصلاً با واژه جبهه فریبنده ما ایثار گران از یک روز جبهه تاهفتاد ماه در جبهه برای. خودمان متعصفیم و......

 • جانباز اعصاب روان هستم فردای قیامت اگر قبول داری قیامت را آنجا حساب شما را رسیدگی میکنیم

  کسی که کار جانبازان را امروز فردا میکند خانه و محاکمه باید شود

 • جواد

  سلام شماغرامت جنگ ازعراق گرفتیدتابدهیدبه ایثارگراجانبازان کسی که شب تاصبح پشت تیربارنگهبانی میدادوشماراحت درخواب نازبودیدپس چی شد کیها خوردند به اسم ایثارگرکه اصلا رنگ جنگ وجبهه راندیده بود

 • حجت

  فقط در حد حرفه من هم جانبازم هم سابقه جبهه دارم داوطلب نزدیک دوسال برا 50تومن بنیاد رو رفتم همه بانکها رو هم رفتم یک ریال نمیدهند دروغه

 • ایرج فرد

  باسلام نظر ما واقعاً براتون مهمه هرشهروندی مارو میبینه میگه برادر شهیدی پس مشکلی نداری طوری شما تو متن خودتون میگید داداش بنویسید درجه یک که توجیح بشن بعضیها که اینقدرتیکه بار ما برادر شهید نندازن خواهشن آقایون دست اندر کارممنون میشم ماکه توی هیچ یک از تسهیلات سهمی نداریم ولی خانواده شهید محسوب میشیم التماس تفکر

 • جعفری

  سلام ایثار گر باایثارگر چه تفاوتی داره مگه نیروی انتظامی آدم نیست دوسال توجبهه جون گنده اصلا ایثارگریش به چشم نمیاد خدا ازتون نگذره همش فرق میزاربن

 • ⁶جمشید سعیدی

  اینجانب متقاضی وام خرید خودرو هستم و جز ایثارگران نیز می‌باشم، اخیرا دولت و هئیت وزیران بخشنامه مربوطه را ارسال کرده اما بانک مراجعه میکنم می‌گوید از بنیاد امور ایثارگران بنیاد شهید معرفی نامه بیاورید و به بنیاد شهید مراجعه میکنم می‌گویند بخشنامه برای ما نیامده ،در صورتی که دولت اعلام قاطع نموده که مراکز مربوطه ارسال شده در ۱۰ مهرماه ۱۴۰۲،، این بلاتکلیفی را کدام مرجع باید حل کند ،ما ماندیم بین این دو نهاد ،بانک و بنیاد شهید ،،تدبیری کنید که این مشکل اطلاع رسانی هر چه سریعتر حل سود ،شود چون الان ایران خود رو اعلام ثبت نام کرده ،اما بنده پولی در بساط ندارم که ثبت نام کنم ،خواهشا مشکل را حل کنید ،حتی حاضریم خودرو دست دوم بگیریم ،این در شرایطی هست که این دو نهاد همکاری کنند با بنده و امثال هم حل و رفع شود موانع ،،،با تشکر از مساعدت شما و همکاری شما ،،،ارادتمند جمشید سعیدی ،،،۰۹۱۹۵۴۴۵۱۲۱

 • سعیدکریمی

  سلام اینجانب خودروی ندارم برای استفاده خودو خانواده درخواست وامی برای خودرو دارم

 • عبادالله ضحاکی

  سلام خسته نباشید این وام‌ها فقط تو گوگل و بعضی شبها تو خواب میده و خیلی پرداخت راحت ولی ميريم بنیاد جانبازان ویا ایثارگران درخواست میکنیم یه ده دقیقه به ما می‌خندند و میگن خواب دیدی خیر باشه ممنونم از گوگل که ما را شاد و امیدوار به زندگی می‌کنند