آیا شهرداری‌ ها با حقوق کارگران سرمایه‌ گذاری می‌کنند؟ پشت پرده حقوق کارگران چه می گذرد؟

دبیر خانه کارگر آران و بیدگل گفت: به نظر می‌آید که شهرداری‌ها حقوق کارگران را با تأخیر پرداخت می‌کنند و با مبالغ دریافتی از دولت اقدام به سرمایه گذاری‌های اقتصادی می‌کنند و با حقوق کارگران به دنبالِ ایجادِ ارزش افزوده برای سازمان خود هستند!

آیا شهرداری‌ ها با حقوق کارگران سرمایه‌ گذاری می‌کنند؟ پشت پرده حقوق کارگران چه می گذرد؟
صفحه اقتصاد -

کارگران شهرداریِ نوش‌آباد مدتهاست که به پرداخت با تعویق حقوق خود معترض هستند. این کارگران حقوق خود را هر سه ماه یکبار دریافت می‌کنند! 

مجتبی حاجی‌‎زاده (دبیر خانه کارگر آران و بیدگل) با اشاره به معوقاتِ مزدی کارگران شهرداری نوش‌آباد گفت: دیوان محاسبات به بودجه شهرداری نوش آباد و شهرداری‌هایی که چندین ماه از مطالبات کارکنان خود را پرداخت نکرده‌اند، ورود کند. طبق بخشنامه بودجه سال ۱۴۰۲ شهرداری‌های کشور وفق ماده ۱ الی ۱۰ از فصل سوم ضوابط مالی تهیه و تنظیم بودجه، قسمت (الف) پیش‌بینی اعتبار برای حقوق و مزایای کارکنان رسمی، پیمانی و مشمولین قانون کار به میزان ۲۵ درصد نسبت به سال ۱۴۰۱ در نظر گرفته شده است. 

حاجی‌زاده گفت: متأسفانه اینگونه به نظر می‌آید که شهرداری‌ها حقوق و دستمزد کارگران را با تأخیر پرداخت می‌کنند و با مبالغ دریافتی از دولت اقدام به سرمایه‌گذاری‌های اقتصادی می‌کنند و با حقوق کارگران به دنبالِ ایجادِ ارزش افزوده برای سازمان خود هستند! 

دبیر خانه کارگر آران و بیدگل گفت: حقوق کارگران به قدری ناچیز است که حتی پرداختِ تمام و کمال و به موقعِ این حقوق هم نمی‌تواند نیازهای آن‌ها را تأمین کند. این رفتار با کارگران، لطمات بسیاری به زندگیِ آن‌ها وارد می‌کند و مشکلاتِ معیشتیِ آن‌ها را چندین برابر می‌کند. 

حاجی‌زاده افزود: اصلِ این کار، یعنی پرداختِ با تأخیرِ حقوق، ایرادی اساسی دارد، اما اگر قرار است با حقوق کارگران، سرمایه‌گذاری صورت بگیرد، باید کارگران نیز از آن سرمایه بهره‌ای ببرند و سودِ آن، در حقوق آن‌ها محاسبه شود. ضمن اینکه استانداری و فرمانداران به عنوان نماینده دولت در مرکز شهرستان، باید نظارت دقیق‌تری به پرداخت‌های دولت به شهرداری‌ها داشته باشد.

منبع: ایلنا
آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان

      پیشنهاد صفحه اقتصاد