" رتبه بندی معلمان " به پایان رسید

وزیر آموزش و پرورش گفت : دولت رتبه بندی را برای تمام معلمان اجرا کرد.

 " رتبه بندی معلمان " به پایان رسید
صفحه اقتصاد -

وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد: دولت سیزدهم رتبه بندی را با تامین ۵۰۰ هزار میلیارد ریال اعتبار برای تمام معلمان کشور اجرا کرد.

رضا مراد صحرایی” روز شنبه در همایش نو معلمان گام دومی البرز افزود: دولت آموزگاران ابتدایی را در رتبه بندی بالاتر و با شاخص های ارزشی بیشتری قرار خواهد داد.

وزیر آموزش و پرورش گفت: تربیت سیاسی، اجتماعی و اقتصادی که در سند تحول بنیادین نیز بر آنها تاکید شده بی شک تاثیر بسزایی بر جامعه ی معلمان و دانش آموزان دارد.

وی افزود: اگر بر ۶ ساحت اصلی سند تحول بنیادین متمرکز شویم بی شک جامعه ای متمدن و آینده ای روشن و پویا در آینده خواهیم داشت.

وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: معلم در تعبیر حکیم انقلاب الماس عشق و چراغ دل یک ملت است ؛ ما امروز کانون های ارزیابی را در سراسر کشور بر پا کرده ایم و حدود ۷۰۰ کانون در جامعه ز به بررسی و ارزیابی موقعیت معلمان می پردازند .

در انتخاب معلم باید دقت کامل داشت

صحرایی گفت: در انتخاب معلم باید بیش از این ها دقت داشته باشیم چرا که معلمان کسانی هستند که آینده سازان را تربیت می کنند.

وی در توصیف معلمان برتر بیان کرد: یک معلم خوب باید روانشناس خوب ، آگاه به نیازهای روانی کودکان و نوجوانان و اهل مطالعه باشد که امروز بسیاری از مشکلات ما از همین موضوع نشات می گیرند.

صحرایی افزود : فرسودگی شغلی در معلمان فقط یک دلیل اصلی دارد و آن هم تکرار است ؛ بنابراین معلم خوب به طور مستمر بر دانش خود می افزاید .

وی آزمون سازی از وظایف معلمان برشمرد و گفت: آزمون ها برای یادگیری طراحی و ساخته می شوند و بهترین فرصت برای یادگیری هستند؛ معلمی که آزمون ساز نباشد شخصی است که بذر آموزش کاشته اما آن را برداشت نکرده است .

صحرایی افزود: مسیر رشد معلمی در سه ساحت حرفه ای ، عمومی و تخصصی تا کنون تایید شده و در مسیر رشد و بالندگی بیشتر معلمان اجرا خواهد شد . در سند تحول بنیادین به صراحت آمده است که باید به معلمان ابتدایی اهمیت و بهای فراوان داده شود . عمیقا بر این باورم که هیچ کس در کشور در حیطه ی نظام تعلیم و تربیت نقشی به اندازه ی معلمان ابتدایی ایفا نمی کند.

وزیر آموزش و پرورش از واگذاری اردوگاه اقامتی دانش آموزان استان تهران به البرز خبر داد و بیان کرد: باید بیش از این به معلمان بهاد داد و اگر روزی برسد که دانشگاه فرهنگیان ظرفیت نداشته باشد و فقط یک انتخاب داشته باشد بدون شک معلمان ابتدایی را استخدام خواهیم کرد چرا که معلمان ابتدایی پایه های تعلیم و تربیت کشور را بنا می کنند.

 

منبع: ایرنا
آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
  اخبار از پلیکان

  آخرین اخبار

  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان