اخبار پربازدید

خوزستان صدرنشین خرید گندم | خرید تضمینی گندم به ۱۰ میلیون و ۳۰۰ هزار تن رسید

تاکنون ۱۰ میلیون و ۳۰۰ هزار تن گندم از کشاورزان خریداری شده است که استان‌های خوزستان، کردستان و فارس بیشترین سهم را از این خریدها داشته‌اند.

خوزستان صدرنشین خرید گندم | خرید تضمینی گندم به ۱۰ میلیون و ۳۰۰ هزار تن رسید
صفحه اقتصاد -

 

تاکنون ۱۰ میلیون و ۳۰۰ هزارتن گندم از کشاورزان خریداری شده است که سه استان با خرید بیش از یک میلیون تُن گندم، بیشترین میزان خرید این محصول را داشته‌اند که به ترتیب شامل استان‌های خوزستان با ۱۷ درصد، کردستان با ۱۱ درصد و فارس با ۱۰ درصد از کل گندم‌های خریداری شده است.

بنابر اعلام شرکت بازرگانی دولتی ایران در چهار استان دیگر نیز بین نیم تا یک میلیون تُن گندم خریداری شده است که به ترتیب شامل استان‌های کرمانشاه با ۸ درصد، آذربایجان غربی با ۶.۵ درصد، گلستان با ۵.۵ درصد، لرستان با ۵درصد از کل گندم‌های خریداری شده است.

بعد از هفت استان پیشتاز خرید گندم که در مجموع ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار تُن، معادل بیش از ۶۲ درصد گندم‌های خریداری شده را به خود اختصاص داده‌اند، در استان‌های آذربایجان شرقی، زنجان، همدان، خراسان رضوی، ایلام، اردبیل، مرکزی، کرمان، قزوین، تهران، بوشهر، مازندران و اصفهان به ترتیب بین یک تا ۵ درصد از کل گندم کشور خریداری شده است.

همچنین استان‌های خراسان شمالی، کهگیلویه و بویراحمد، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، چهارمحال و بختیاری، البرز، خراسان جنوبی، قم، یزد و گیلان، به ترتیب زیر یک درصد از کل گندم کشور را خریداری کرده‌اند.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

صفحه اول روزنامه ها

قیمت لحظه‌ای سکه و طلا

قیمت لحظه‌ای ارزها