اخبار پربازدید

اعلام جزئیات واریز معوقات و همسان‌سازی حقوق بازنشستگان

صفحه اقتصاد- در این خبر به توضیحاتی درباره اعلام جزئیات واریز معوقات و همسان‌سازی حقوق بازنشستگان پرداخته شده است.

اعلام جزئیات واریز معوقات و همسان‌سازی حقوق بازنشستگان

صفحه اقتصاد - در این خبر به توضیحاتی درباره اعلام جزئیات واریز معوقات و همسان‌سازی حقوق بازنشستگان پرداخته شده است.
جزئیات افزایش حقوق بازنشستگان، واریز معوقات و همسان‌سازی حقوق بازنشستگان اعلام شد.
حقوق بازنشستگان افزایش می‌یابد. جزئیات افزایش حقوق بازنشستگان اعلام شد. جزئیات افزایش حقوق بازنشستگان، واریز معوقات و همسان‌سازی حقوق بازنشستگان اعلام شد. مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی درباره افزایش حقوق بازنشستگان و زمان پرداخت معوقات حقوق بازنشستگان توضیحاتی ارائه کرد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی جزئیاتی از افزایش حقوق بازنشستگان را اعلام کرد.

میرهاشم موسوی، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی جزئیاتی از افزایش حقوق بازنشستگان را اعلام کرد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی تاکید کرد: این افزایش حقوق از همین ماه با معوقات حقوق فروردین بازنشستگاه اعمال شده و پرداخت می‌شود.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری توضیحاتی درباره سرانجام همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری ارائه داد.

نعمت‌الله ترکی، مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در نشست با رؤسای کانون‌های بازنشستگان استان تهران، گفت: براساس قانون و طبق ماده ۸۵ قانون مدیریت خدمات کشوری، دستگاه‌های اجرایی مکلف به اجرای بیمه تکمیلی برای بازنشستگان همان دستگاه هستند.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری افزود: این موضوع به دلیل کمبود منابع مالی در این دستگاه‌ها تاکنون اجرایی نشده است.

ترکی تصریح کرد: به همین دلیل، ما به عنوان متولی امر خدمت در صندوق بازنشستگی کشوری، وظیفه داریم خدمت بیمه درمانی را به بازنشستگان ارائه کنیم.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری ادامه داد: در سال جاری با دو سه مجموعه بیمه‌ای که مدنظر کانون‌های بازنشستگی است، در حال توافق هستیم تا بتوانیم با همکاری هم خدمات مطلوب‌تری را در سال جاری در حوزه بیمه تکمیلی درمان به این بزرگواران ارائه کنیم.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری همچنین یادآورشد: در واقع وظیفه اصلی بر عهده دستگاه‌های اجرایی است و ما به عنوان صندوق تنها وظیفه حمایتی داریم تا اگر بازنشسته‌ای دچار مشکل حادی بود و نظام بیمه‌ای امکان کمک به او را نداشت، صندوق حمایت کند ولی درحال حاضر به دلیل مشکلات موجود، بیمه درمان توسط خود صندوق ارائه می‌شود.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه «ماهانه بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان برای پرداخت حقوق بازنشستگان تحت پوشش صندوق تأمین منابع صورت می‌گیرد» گفت: بیش از ۸۵ درصد از این مبلغ از طریق منابع عمومی دولت تأمین می‌شود. بخشی از آن از کسور و بخش اندکی هم از محل سودآوری شرکت‌ها است.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با اشاره به بحث‌های موجود پیرامون همسان سازی حقوق بازنشستگان گفت: در خصوص محاسبه حقوق بازنشستگان شرایط و جداول متعدد و متفاوتی وجود دارد و برنامه هفتم بهترین فرصت برای هماهنگ شدن روش‌های محاسبه حقوق و مستمری و امتیازات در بین دستگاه‌های مختلف و در نتیجه بازنشستگان از یک سو و رفع تبعیض بین بازنشسته و شاغل از سوی دیگر است.

ترکی همچنین به انعقاد قرارداد با سازمان خصوصی سازی برای تعیین تکلیف اعتبار سال ۱۴۰۱ برای همسان سازی حقوق بازنشستگان اشاره و بیان کرد: کارهای اولیه انجام شده و قراردادی هم با سازمان خصوصی‌سازی منعقد شده است.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری ادامه داد: به محض افزایش ارزش سهام شرکت مربوطه که در اعتبار بودجه تعیین شده بود، این سهام فروخته خواهد شد و در قالب همسان سازی به بازنشستگان پرداخت می‌شود.

گفتنی است، در این نشست که سرپرست دفتر هماهنگی مدیریت‌های استانی، سرپرست اداره کل فرهنگی و اجتماعی و سرپرست اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق نیز حضور داشتند، روسای کانون‌های بازنشستگی استان تهران مهم‌ترین مشکلات و مطالبات موجود را به خصوص در حوزه همسان سازی و بیمه تکمیلی مطرح کردند.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

صفحه اول روزنامه ها