مدارس زنجان فردا یکشنبه ۲۷ اسفند ماه ۱۴۰۲ تعطیل است؟ | تعطیلی مدارس زنجان یکشنبه ۲۷ اسفند ماه ۱۴۰۲

در این خبر به توضیحاتی درباره مدارس فردا یکشنبه ۲۷ اسفند ماه ۱۴۰۲ تعطیل است؟ و تعطیلی مدارس فردا یکشنبه ۲۷ اسفند ماه ۱۴۰۲ پرداخته شده است.

مدارس زنجان فردا یکشنبه ۲۷ اسفند ماه ۱۴۰۲ تعطیل است؟ | تعطیلی مدارس زنجان یکشنبه ۲۷ اسفند ماه ۱۴۰۲
صفحه اقتصاد -

والدین و دانش آموزان گرامی برای اطلاع از اینکه بدانید که آیا مدارس یکشنبه ۲۷ اسفند ماه ۱۴۰۲ به علت آلودگی،بارش برف یا برودت هوا یا تعطیلات نوروز تعطیل است یا خیر؟ با ما همراه باشید.

تاکنون خبر رسمی مبنی بر تعطیلی مدارس فردا یکشنبه اعلام نشده است. 

کارشناس مسوول پیش‌بینی و مدیریت بحران هواشناسی استان زنجان گفت: سامانه بارشی مستقر در استان تا آخر امشب فعال است و به دلیل شدت گرفتن وزش باد احتمال وقوع کولاک در ارتفاعات و گردنه‌های استان وجود دارد.

حسین سلطانی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: سامانه بارشی که از جمعه شب وارد استان شد بارش های پراکنده باران را در مناطق مختلف در پی داشت که این بارندگی ها در نقاط کوهستانی به صورت برف بود.

وی با بیان اینکه سرعت وزش باد بعدازظهر امروز به حد نسبتا شدید خواهد رسید، یادآور شد:‌ روز یکشنبه بارندگی در استان روی نخواهد داد و سامانه بارشی دیگری روز دوشنبه وارد استان می شود که با فعالیت این سامانه بارش های قابل توجهی در استان انتظار می رود.

سلطانی اظهار داشت:‌ کشاورزان استان می توانند با برنامه ریزی مناسب از این بارش ها حداکثر استفاده را در بهبود کمیت و کیفیت محصولات خود داشته باشند.

وی با بیان اینکه این بارندگی ها تا روز چهارشنبه هفته جاری ادامه دارد، افزود: بارش ها در ارتفاعات شهرستان طارم و غرب شهرستان ماهنشان به صورت برف خواهد بود.

سلطانی تاکید کرد:‌ هموطنان در صورت امکان از تردد در مسیرهای کوهستانی و توقف در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها و حضور در مناطق مرتفع به دلیل وقوع رعد و برق خودداری کنند.

وی با بیان اینکه نوسانات دمایی محسوسی طی روزهای آینده نخواهیم داشت، گفت: روزهای دوشنبه و چهارشنبه به دلیل ابری بودن آسمان و بارندگی مردم استان هوای سردتری را سپری خواهند کرد.

سلطانی دمای فعلی شهر زنجان را پنج درجه سانتیگراد ذکر کرد و افزود:‌ این میزان دما نسبت به روز گذشته در همین ساعت ۲ درجه کاهش یافته است.

این کارشناس با اشاره به میزان نوسان دمای شهرهای استان، گفت: طی شبانه روز گذشته کمینه و بیشینه دمای زنجان پنج و ۱۹ درجه، ابهر و خرمدره چهار و ۱۶ درجه، آب‌بر ۱۴ و ۲۵ درجه، قیدار ۲ و ۱۷ درجه، سلطانیه سه و ۱۵ درجه و ماهنشان هشت و ۲۴ درجه سانتیگراد گزارش شده است.

استان زنجان از ۵۷ ایستگاه هواشناسی برخوردار است که کارشناسان حرفه‌ای در چهار باب از این ایستگاه‌ها به صورت شبانه روز و در چهار ایستگاه دیگر طی ۱۲ ساعت مستقر هستند.

داده‌های وضعیت جوی در مابقی ایستگاه‌های استان نیز به صورت خودکار جمع‌آوری می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان