عجیب اما واقعی، این مرد ۶۰ سال نخوابیده است!

تای انگوک در کشور خود اعجازی منحصر به فرد دانسته می شود. با این حال، به گفته ی برخی منابع پزشکی این مرد ۸۰ ساله احتمالاً بی آنکه خود بداند، مقادیر اندکی را طی روز می خوابد.

عجیب اما واقعی، این مرد ۶۰ سال نخوابیده است!
صفحه اقتصاد -

 تا به حال چند بار پیش آمده به خاطر کار یا درس مجبور به شب بیداری شده باشید؟ همه‌ی ما می‌دانیم که داشتن یک خواب خوب شبانه تا چه حد دشوار است، به ویژه زمانی که مجبور باشیم صبح زود برای انجام کارهای روزانه‌ی خود از خواب بیدار شویم. اما افراد «خوش شانسی» وجود دارند که می‌توانند بدون خواب زندگی کنند؛ و یک کشاورز ۸۰ ساله‌ی ویتنامی به نام تای انگوک نیز یکی از آن‌ها است. او ادعا می‌کند که بیشتر از ۶۰ سال است که نخوابیده است و این موضوع هیچ تأثیری هم بر زندگی روزانه‌ی او نداشته است.

​این مرد ویتنامی طی سالیان در کشور خود به سوژه‌ی رسانه‌ها تبدیل شده است، چرا که در اهمیت خواب برای داشتن یک زندگی سالم هیچ تردیدی نیست. اغلب افراد حتی یک روز را هم نمی‌توانند بدون داشتن دست کم چند ساعت خواب سپری کنند. با این حال، این مرد ۸۰ ساله مدعی است که ۶ دهه‌ی گذشته را بدون خواب زندگی کرده و این مسأله هیچ تأثیری هم بر روی سلامتش نداشته است.

​از آنجایی که تای انگوک به دنبال کمک پزشکی یا علمی برای وضعیت ویژه‌ی خود نرفته، تنها کسانی که می‌توانند ادعای او را تأیید کنند نزدیکانش هستند. همسر او، فرزندان، دوستان، همسایگان و آشنایانش همگی اظهار کرده اند که هرگز خوابیدن این مرد را ندیده اند. او در مصاحبه‌ای با یک رسانه‌ی ویتنامی گفته: «نمی دانم که نخوابیدن روی سلامتی ام تأثیر داشته یا نه، ولی خودم احساس می‌کنم خوب هستم و می‌توانم کارهای کشاورزی را مثل دیگران انجام دهم.»

​تای در ۲۰ سالگی به تب شدیدی دچار شد که او عوارض جدی‌ای برای بدنش داشت و یکی از آن‌ها ناتوان شدن از خوابیدن بوده است. به گفته‌ی این کشاورز، او داروها، درمان‌های خانگی و تکنیک‌ها و ترفندهای مختلفی را امتحان کرده، اما همگی بی فایده بوده اند.

گرچه او در جوانی تصور می‌کرد که بی خوابی اش موقتی است، اما این وضعیت بیش از ۶ دهه به طول انجامیده است. تای انگوک در کشور خود اعجازی منحصر به فرد دانسته می‌شود. با این حال، به گفته‌ی برخی منابع پزشکی این مرد ۸۰ ساله احتمالاً بی آنکه خود بداند، مقادیر اندکی را طی روز می‌خوابد.

دکتر ویکاس وادا، پزشک استرالیایی در حوزه‌ی خواب می‌گوید: «برخی افراد که به بی خوابی دچارند، تشخیص خواب و بیداری برایشان دشوار است؛ بنابراین این مرد ۸۰ ساله هم ممکن است طی روز بازه‌های کوتاهی را در خواب سپری کند، بدون اینکه خود متوجه این موضوع باشد. این چرت‌های کوتاه ممکن است برای حفظ کارآمدی او کافی باشند.»

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان