مدارس سمنان فردا دوشنبه ۱۶ بهمن ماه ۱۴۰۲ تعطیل است؟ | تعطیلی مدارس سمنان دوشنبه ۱۶ بهمن ماه ۱۴۰۲

در این خبر به توضیحاتی درباره اینکه مدارس سمنان فردا دوشنبه ۱۶ بهمن ماه ۱۴۰۲ و تعطیلی مدارس سمنان دوشنبه ۱۶ بهمن ماه ۱۴۰۲ پرداخته شده است.

مدارس سمنان فردا دوشنبه ۱۶ بهمن ماه ۱۴۰۲ تعطیل است؟ | تعطیلی مدارس سمنان دوشنبه ۱۶ بهمن ماه ۱۴۰۲
صفحه اقتصاد -

والدین و دانش آموزان گرامی برای اطلاع از اینکه بدانید که آیا مدارس سمنان دوشنبه ۱۶ بهمن ماه ۱۴۰۲ به علت آلودگی یا برودت هوا تعطیل است یا خیر؟ با ما همراه باشید.

تاکنون خبر رسمی مبنی بر تعطیلی مدارس سمنان فردا اعلام نشده است. 

مدیرکل هواشناسی استان سمنان ضمن اعلام هشدار زرد هواشناسی برای این استان، گفت: احتمال یخبندان جاده‌ای وجود دارد.

ایرج مصطفوی با اشاره به فعالیت یک سامانه بارشی، اظهار داشت: این سامانه بارشی تا اوایل وقت روز دوشنبه شانزدهم بهمن ماه در استان سمنان فعال است و سبب نفوذ توده هوای سرد و کاهش محسوس دما می‌شود.

وی با بیان اینکه دمای هوا بین چهار تا هشت درجه در سطح استان سمنان با فعالیت این سامانه کاهش می‌یابد، گفت: احتمال یخ‌زدگی سطح جاده‌ها و تردد در برخی محورهای استان به ویژه نواحی سردسیر و کوهستانی وجود دارد.

مدیرکل هواشناسی استان سمنان با تأکید بر اینکه تردد در محورهای سردسیر و کوهستانی به دلیل لغزندگی و یخبندان با احتمال اختلال روبه‌رو است گفت: همچنین مه‌آلودگی و کاهش دید از دیگر مخاطرات این سامانه بارشی است.

مصطفوی با بیان اینکه با کاهش دما، افزایش مصرف حامل‌های انرژی نیز وجود دارد بر ضرورت صرفه‌جویی در مصرف سوخت تأکید کرد.

وی از مردم خواست حین عبور از گردنه‌های برفگیر احتیاط کنند و حتماً خودروهای خود را به تجهیزات زمستانی مجهز کنند.

مدیرکل هواشناسی استان سمنان اجتناب از فعالیت‌های کوهنوردی و اتخاذ تمهیدات لازم برای کاهش خطرات ناشی از یخبندان جاده‌ای را توصیه کرد و گفت: کشاورزان نیز باید تمهیدات پیشگیرانه لازم در بخش کشاورزی و دامداری را اتخاذ کنند.

مصطفوی بر ضرورت اتخاذ تمهیدات لازم برای کاهش خطرات ناشی از یخبندان جاده‌ای تأکید کرد و گفت: نیروهای امدادی برای این شرایط آمادگی داشته باشند.

وی با بیان اینکه از روز دوشنبه شاهد فعالیت یک سامانه بارشی دیگر در سطح استان خواهیم بود گفت: این سامانه سبب افزایش گرادیان فشار و وزش باد شدید در سطح استان می‌شود.

مدیر کل هواشناسی استان سمنان با تأکید بر اینکه این سامانه بارشی تا اواخر وقت روز چهارشنبه هجدهم بهمن ماه در سطح استان سمنان فعال است؛ اضافه کرد: وزش باد شدید تا بسیار شدید، گاهی همراه با گرد و خاک برای سطح استان سمنان پیش‌بینی می‌شود.

مصطفوی اضافه کرد: روز سه شنبه وزش باد بسیار شدید برای نیمه جنوبی و نواحی غربی استان با جهت غالب غرب به شرق پیش‌بینی می‌شود.

وی اتخاذ تمهیدات پیشگیرانه لازم برای کاهش خسارات ناشی از باد شدید، اجتناب از تردد عابران پیاده و نیز پارک خودرو در کنار درختان فرسوده و ساختمان‌های نیمه کار یا سازه‌های ناپایدار و انجام اقدامات پیشگیرانه در بخش کشاورزی و دامداری را توصیه کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان

    آخرین اخبار

    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان