پیش بینی وضعیت آب و هوا زنجان فردا یکشنبه ۸ بهمن ماه ۱۴٠۲ | زنجانی ها مراقب باشند

در این خبر به توضیحاتی درباره پیش بینی وضعیت آب و هوا زنجان فردا یکشنبه ۸ بهمن ماه ۱۴٠۲ پرداخته شده است.

پیش بینی وضعیت آب و هوا زنجان فردا یکشنبه ۸ بهمن ماه ۱۴٠۲ | زنجانی ها مراقب باشند
صفحه اقتصاد -

کارشناس پیش‌بینی هواشناسی استان زنجان گفت: طبق وضعیت جوی استان، هشدار سطح زرد هواشناسی صادر شده است و بارش برف و باران و در مناطق کوهستانی و گردنه‌ها وقوع کولاک پیش بینی می‌شود.

الهام نجفی روز شنبه افزود: بر اساس آخرین نقشه های هواشناسی وضعیت جوی استان امروز ابری همراه با مه صبحگاهی و وزش باد پیش بینی شد.

وی افزود:هم اکنون بارش برف و مه آلودگی هوا موجب لغزندگی معابر و اختلال دید در اغلب مسیرهای استان زنجان شده است.

نجفی یادآور شد:‌ هموطنان در این شرایط جوی از تردد در جادهای کوهستانی استان خودداری کنند و در صورت ضرورت سفر، خودروهای خود را به تجهیزات ایمنی و وسایل گرمایشی مجهز نمایند.

وی خاطرنشان کرد:‌ این وضعیت جوی تا صبح فردا یکشنبه ادامه خواهد داشت و با خروج سامانه بارشی تا روز سه شنبه شرایط جوی پایداری در مناطق مختلف استان حاکم خواهد شد.

نجفی گفت:‌ روز چهارشنبه هفته جاری نیز سامانه بارشی دیگری وارد استان می شود و سبب بارشهای برف و باران خواهد شد.

وی با اشاره به وضعیت دمای هوا طی روزهای آینده در استان، افزود:‌ دمای هوا روند کاهشی یافته است و هوای سردی بر استان حاکم خواهد شد.

نجفی دمای فعلی شهر زنجان را ۲ درجه سانتیگراد بیان کرد و افزود: این میزان دما نسبت به روز گذشته در همین ساعت سه درجه افزایش یافته است.

این کارشناس با اشاره به میزان نوسان دمای هوای شهرهای استان، خاطرنشان کرد: طی شبانه روز گذشته کمینه و بیشینه دمای هوای زنجان منفی یک و ۹ درجه، ابهر صفر و ۹، خرمدره یک و هفت درجه، آببر سه و ۱۰ درجه، قیدار منفی یک و ۶ درجه و ماهنشان صفر و پنج درجه سانتیگراد گزارش شده است.

استان زنجان از ۵۷ ایستگاه هواشناسی برخوردار است که کارشناسان حرفه‌ای در چهار باب از این ایستگاه‌ها به صورت شبانه روز و در چهار ایستگاه دیگر طی ۱۲ ساعت مستقر هستند.

داده‌های وضعیت جوی در مابقی ایستگاه‌های استان نیز به صورت خودکار جمع‌آوری می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان