نفت و انرژی

صفحه اقتصاد بررسی می کند:
وحیدرضا زیدی فرد معاون جدید امور مهندسی، پژوهش و فناوری وزارت نفت کیست؟

در این مطلب از صفحه اقتصاد ، توضیحاتی درباره سوابق و فعالیت های وحیدرضا زیدی فرد معاون امور مهندسی، پژوهش و فناوری وزارت نفت خواهیم داشت! با ما همراه باشید. جواد اوجی ، وزیر نفت در حکمی وحیدرضا زیدی‌ فرد را به‌ سمت معاونت امور مهندسی، پژوهش و فناوری وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران منصوب کرد.

لازم به بیان است پیش از این، سعید محمدزاد مسئولیت معاونت امور مهندسی، پژوهش و فناوری وزارت نفت را عهده دار بوده است.

اما در حکم وزیر نفت خطاب به وحیدرضا زیدی‌ فرد اینچنین آمده است:

نظر به مراتب تعهد، تخصص و سوابق ارزشمند جنابعالی به موجب این حکم به سمت معاون وزیر در امور مهندسی، پژوهش و فناوری منصوب می‌ شوید. انتظار می‌رود با استعانت از خداوند متعال و با بهره‌ گیری از کلیه ظرفیت‌ ها و در راستای تحقق اهدافی از جمله مواردی به شرح ذیل، اقدام‌های لازم و مؤثر در دستور کار قرار گیرد:

توجه ویژه به داخلی‌ سازی حداکثری تجهیزات و کالا‌های اساسی مورد نیاز صنعت نفت.

پیگیری جدی به‌منظور بومی‌سازی دانش فنی مورد نیاز صنعت نفت با اولویت به‌ کارگیری حداکثری از توانمندی شرکت‌ های دانش‌ بنیان از طریق ایجاد بستر‌های لازم.

حمایت و بهره‌ گیری از ظرفیت مراکز دانشگاهی و پژوهشی در حوزه‌های فناورانه و اجرای صحیح قرارداد‌های منعقده با مراکز مربوطه.

اهتمام جدی در راستای ارتقا و به‌ روزسانی نظام اجرایی و بهره‌ برداری از پروژه‌ های صنعت نفت.

بهبود استاندارد‌های موجود در بخش‌ های بالادستی و پایین‌ دستی صنعت نفت.

شناسایی و به‌ کارگیری نیرو‌های توانمند، متعهد و کارآمد بر اساس اصل شایسته‌ سالاری و جانشین‌ پروری و پایبندی به شفافیت فرآیند‌ها و شناخت گلوگاه‌ های فسادخیز و مبارزه جدی با عوامل مرتبط.

از جمله سوابق کاری وحیدرضا زیدی‌ فرد می توان به مدیرکلی پدافند غیر عامل و مدیریت بحران وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران و همچنین معاونت عملیات مدیرکل نظارت بر صادرات و مبادلات مواد نفتی و مسئولیت پدافند غیر عامل شرکت ملی گاز ایران اشاره کرد.

 

بیشتر بخوانید...

دیدگاه
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا