منهای اقتصاد

فرهاد دانشجو سرپرست دانشگاه تربیت مدرس شد

در این مطلب از صفحه اقتصاد ، توضیحاتی درباره سوابق و مسئولیت های فرهاد دانشجو سرپرست دانشگاه تربیت مدرس خواهیم داشت! با ما همراه باشید. محمدعلی زلفی‌ گل ، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در حکمی فرهاد دانشجو ، عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس را به سمت سرپرست دانشگاه تربیت مدرس منصوب کرد.

لازم به بیان است پیش از این، محمد‌تقی احمدی مسئولیت ریاست دانشگاه تربیت مدرس را برعهده داشته است.

در حکم وزیر علوم، تحقیقات و فناوری خطاب به فرهاد دانشجو اینچنین آمده است:

نظر به مراتب تعهد، تخصص و تجارب ارزشمند جنابعالی، به موجب این حکم به عنوان سرپرست دانشگاه تربیت مدرس منصوب می‌ شوید. انتظار می‌ رود با پیروی از آموزه‌ های اسلامی، مبانی علمی و روحیۀ انقلابی و توجه به راهبرد‌های اساسی دولت مردمی و برنامه‌های ارائه شده به مجلس شورای اسلامی و جلب همکاری استادان، مدیران و یاوران علمی (کارکنان)، نقشی شایسته در تحقق اهداف نظام علم و فناوری به ویژه تقویت ارتباط دانشگاه با جامعه و صنعت با رویکردی تحول گرایانه و مسئله محور در راستای تحقق تمدن نوین اسلامی، حرکت در مرز‌های دانش و دستیابی به دیپلماسی و مرجعیت علمی به انجام رسانید. توفیق روزافزون جنابعالی را در پیش‌برد اهداف متعالی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و منویات رهبر حکیم انقلاب اسلامی، حضرت آیت الله خامنه‌ای (مدظله العالی)، از درگاه پروردگار متعال خواستارم.

درباره فرهاد دانشجو (متولد سال ۱۳۳۶ شمسی در دامغان) بد نیست بدانید وی فارغ التحصیل مقطع کارشناسی مهندسی عمران از دانشگاه کویین مری لندن در کشور انگلستان (در سال 1362 شمسی)، فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد در رشته ی سیستم های اطلاع رسانی مهندسی از دانشگاه ساوت بانک لندن در کشور انگلستان (در سال 1364 شمسی) و فارغ التحصیل مقطع دکتری در رشته ی مهندسی عمران با گرایش مهندسی سازه و مهندسی زلزله از دانشگاه پلی تکنیک مرکزی لندن (دانشگاه وستمینستر) لندن در کشور انگلستان (در سال 1369 شمسی) می باشد.

او عضو انجمن مهندسی زلزله (IEEA)، انجمن مهندسی پل ایران (IRBA) و همچنین انجمن سازه های فولادی ایران (ISSS) است! از جمله مسئولیت های مدیریتی و علمی وی می توان به 5 سال رئیس دانشگاه تربیت مدرس (از سال ۱۳۸۴ شمسی تا ۱۳۸۹ شمسی)، 6 سال رئیس گروه مهندسی سازه، 4 سال رئیس دانشکده مهندسی عمران و 3 سال رئیس مرکز تحقیقات مسکن و ساختمان (HBRC) به عنوان یک سازمان مستقل تحت نظر وزارت راه و شهرسازی ایران، ریاست موسسه پژوهش و برنامه‌ ریزی آموزش عالی کشور و همچنین یک سال و نیم رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ایران اشاره کرد.

 

بیشتر بخوانید...

دیدگاه
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا