منهای اقتصاد

صفحه اقتصاد بررسی می کند:
سعید اوحدی معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی کیست؟

در این مطلب از صفحه اقتصاد ، توضیحاتی درباره سوابق و مسئولیت های سعید اوحدی معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی خواهیم داشت! با ما همراه باشید. سید عزت‌ الله ضرغامی ، وزیر میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی در حکمی سعید اوحدی ، رئیس پیشین بنیاد شهید و امور ایثارگران را به‌ سمت معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی منصوب کرد.

در حکم وزیر میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی خطاب به سعید اوحدی اینچنین آمده است:

جناب آقای مهندس سعید اوحدی

نظر به شایستگی‌ های فردی، به‌ ویژه سابقه ایثارگری در دوران طولانی اسارت، سابقه و تخصص مفید در امور مرتبط با ماموریت‌ های وزارت میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی و کارنامه ارزشمند در امور مدیریتی و گردشگری، طی این حکم به سمت معاون توسعه مدیریت و منابع منصوب می‌ شوید. پشتیبانی مؤثر از حوزه‌های مختلف مأموریتی، تأمین منابع مالی و انسانی، جذب اعتبارات متنوع وزارتخانه، تسهیل ارتباط با بخش خصوصی و ظرفیت‌های مردمی، تلاش در جهت شفافیت رفتارها و از بین بردن زمینه‌های فساد اداری و بوروکراسی منفی و بازدارنده، رسیدگی به امور رفاهی و افزایش انگیزه‌ های همکاران ازجمله وظایف جنابعالی است. از خداوند متعال توفیقات جنابعالی در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی و مکتب نورانی امام خمینی (ره) و عمل به منویات مقام معظم رهبری (مدظله‌ العالی) را خواهانم.

درباره سعید اوحدی (متولد سال ۱۳۳۶ شمسی در شهر بروجرد) بد نیست بدانید وی دارای تحصیلات مهندسی عمران از دانشگاه ایالتی Long Beach ایالات متحده آمریکا و دانشگاه تهران می باشد. او در سال ۱۳۵۹ شمسی و در حالی که در ایالات متحده آمریکا مشغول به تحصیل بود، با آغاز حمله رژیم بعث عرق به ایران به کشور بازگشت و پس از حدود دو سال حضور در جنگ، در عملیات والفجر مقدماتی به همراه جمعی از همرزمان خود به اسارت نیروهای بعثی عراق درآمد! وی سرانجام در شهریور ماه سال ۱۳۶۹ شمسی با آخرین گروه اسیران جنگی به ایران بازگشت.

سعید اوحدی مسئولیت های همچون معاونت حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش (از ۲۳ دی ماه سال ۱۳۹۸ شمسی تا ۱۸ خرداد ماه سال ۱۳۹۹ شمسی)، ریاست سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران (از سال ۱۳۹۶ شمسی تا ۱۳۹۸ شمسی) و همچنین ریاست سازمان حج و زیارت را در کارنامه خود دارد. از دیگر سوابق حرفه ای و مدیریتی وی می توان به معاونت سرمایه‌ گذاری و برنامه‌ ریزی سازمان میراث‌ فرهنگی و گردشگری، نماینده سازمان ایرانگردی و جهانگردی در کمیته هماهنگی وزارت راه به‌ منظور توسعه تاسیسات گردشگری بین‌ راهی، ریاست هیئت‌ مدیره شرکت‌ های هواپیمایی صافات، آریا، و همچنین ایران ایر، ریاست هیئت و سخنران اجلاس وزارت گردشگری کشورهای اسلامی (در سال ۱۳۹۸ شمسی)، مدیریت برگزاری نمایشگاه فرهنگی و صنایع‌ دستی در حاشیه جام جهانی فرانسه در شهر لیون (در سال ۱۹۹۸ میلادی)، مشاور مدیرعامل سازمان ایرانگردی و جهانگردی و مدیریت امور سیاحتی (در سال 1372 شمسی)، عضویت در هیئت‌ مدیره سازمان ایرانگردی و جهانگردی، سرمایه‌ گذار و متولی ساخت هتل‌ های فرودگاه بین‌ المللی امام خمینی (ره)، مدیرعاملی و عضویت در مجمع کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران، معاونت فنی و بهره‌ برداری، معاونت نظارت سازمان ایرانگردی (صدور مجوز برای دفاتر سیاحتی و ساخت هتل) و معاونت تحقیقات سازمان ایرانگردی و جهانگردی، نایب‌ رئیسی هیئت‌ مدیره کشتیرانی والفجر جمهوری اسلامی ایران، مدیرکلی امور فنی و برنامه‌ ریزی معاونت سیاحتی و زیارتی وزارت ارشاد و عضویت در شورای تدوین برنامه جامع و سند ملی گردشگری کشور با همکاری سازمان جهانی جهانگردی WTO اشاره کرد.

بیشتر بخوانید...

دیدگاه
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا