منهای اقتصاد

صفحه اقتصاد بررسی می کند:
بهرام دارابی رئیس جدید سازمان غذا و دارو کیست؟

در این مطلب از صفحه اقتصاد ، توضیحاتی درباره سوابق و مسئولیت های بهرام دارابی رییس سازمان غذا و دارو خواهیم داشت! با ما همراه باشید. بهرام عین اللهی ، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حکمی بهرام دارابی ،  دانشیار توکسیکولوژی فارماکولوژی را به سمت معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و رییس سازمان غذا و دارو منصوب کرد.

در حکم وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خطاب به بهرام دارابی اینچنین آمده است:

خدمتگزاری در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران فرصتی مغتنم و نعمتی بزرگ است که خداوند متعال به بندگان خویش اعطاء فرموده و شکر نعمت است که از این فرصت گرانقدر در جهت خدمت به مردم شریف میهن اسلامی نهایت استفاده بعمل آید. در این راستا و با توجه به تعهد، تخصص و سوابق علمی و اجرائی ارزنده جنابعالی، بموجب این ابلاغ به عنوان معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو منصوب می شوید تا با رعایت مقررات قانونی و شرعی انجام وظیفه کنید. امید است با اتکال به خداوند متعال، حمایت و پشتیبانی دولت مردمی، فسادستیز و عدالت محور و با استفاده از نیروهای متخصص، متعهد و انقلابی در انجام این رسالت خطیر موفق و موید باشید.

درباره بهرام دارابی بد نیست بدانید وی فارغ التحصیل مقطع دکترای عمومی در رشته ی داروسازی از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و فارغ التحصیل مقطع دکترای تخصصی در رشته ی سم شناسی را از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی می باشد.

در انتها درباره سازمان غذا و دارو بد نیست بدانید مسئولیت این سازمان که در ۱۵ اسفند ماه سال ۱۳۸۹ شمسی در شورای عالی اداری تصویب و تشکیل شد، بر عهده معاون غذا و داروی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می‌ باشد.

از جمله سوابق اجرایی و مدیریتی وی می‌ توان به عضویت در هیات مدیره شرکت داروسازی البرز دارو، عضویت در کمیته راهبری آلاینده‌ ها و تقلبات مواد غذایی سازمان غذا و دارو، عضویت در کمیته سموم و آلاینده‌ های شیمیایی شورای فناوری سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، موسس رشته سم شناسی در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، عضویت در هیات علمی مرکز تحقیقات علوم دارویی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و مدرس، عضویت در شورای مرکزی بسیج داروسازی کشور – بسیج جامعه پزشکی کشور، مدیرکلی آزمایشگاه‌ های مرجع غذا، دارو و تجهیزات پزشکی، مجری طرح ملی ارتقا سلامت کشور، معاونت توسعه کسب و کار گروه دارویی برکت، ریاست هیات مدیره شرکت داروسازی البرز داروی برکت و همچنین عضو هیات تحریریه مجله IJPR اشاره کرد.

 

بیشتر بخوانید...

دیدگاه
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا