طلا و ارز

طلا برای ثبت رکورد بالاترین قیمت تاریخ آماده می شود

صفحه اقتصاد – فعالان بازار بر این باورند که طلا هنوز پتانسیل صعود قیمتی بیشتر را دارد. اونس طلا در پایان مارس 2023 نزدیک به 150 دلار بازدهی داشت.

این افزایش قیمت بیشترین رشد قیمتی از ماه جولای سال 2020 به حساب می آید. به نظر می آید نظر تحلیل گران و رفتار بازارها با پیام های فدرال رزرو اندکی در تضاد باشد. فعالان بازار بر این باورند که طلا هنوز پتانسیل صعود قیمتی بیشتر را دارد.

بر اساس نظر گروهی از تحلیل گران فلز زرد می تواند در ماهی که تازه آغاز شده است رکورد بالاترین قیمت تاریخ خود را بشکند. طلا در ماه مارس نزدیک به 7 درصد افزایش قیمت داشت در حالی که از ابتدای سال تاکنون نیز که 3 ماه از آن می گذرد 9 درصد رشد قیمت داشته است که بهترین عملکرد فصلی طلا از سه ماهه دوم سال 2020 به حساب می آید.

در حالی که فدرال رزرو از ابتدای سال جاری میلادی سیگنال هایی مبنی بر اقدامات انقباضی بیشتر برای مقابله با تورم به بازارها مخابره می کرد، بحران بانکی و سقوط بانک سیلکون ولی فشارها بر بانک مرکزی آمریکا برای توقف عملیات انقباضی را افزایش داد. همچنین با اینکه در روزهای اخیر ترس از دامنه دار شدن بحران بانکی به طرز چشمگیری در بازارها کاهش پیدا کرده است اما طلا از سقف 2008 دلاری که در هفته پیش به ثبت رسانده بود فاصله چشمگیری نگرفته است و از سوی تحلیل گران این موضوع نشانه قدرتی مطلوب برای طلا است.

همچنین امروز قیمت بیت کوین نزدیک به 1.5 درصد کاهش پیدا کرد و به زیر مرز 28 هزار دلاری رسید. بیت کوین در هفته ای که گذشت رشد قیمتی 3.5 درصدی را به ثبت رساند. در صورتی که فدرال رزرو تحت عوامل مختلف دست از عملیات انقباضی خود بردارد، رمزارزها نیز چشم اندازی صعودی در برابر خود می بینند.

بیشتر بخوانید...

دیدگاه
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا