مناطق آزاد

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو اعلام کرد:
منطقه آزاد ماکو پیشگام تحقق رشد تولید در بخش کشاورزی

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو با اشاره به کاشت ۲۲۰ هزار اصله درخت مثمر، در منطقه آزاد ماکو گفت: شعار رشد تولید در بخش کشاورزی که امیدواریم در مهار تورم نیز تاثیر داشته باشد، در منطقه آزاد ماکو با کاشت این درختان تحقق یافته و گام بلندی در توسعه بخش کشاورزی برداشته شده است.
به گزارش صفحه اقتصاد به نقل از پایگاه خبری منطقه آزاد ماکو، حسین گروسی افزود: با مدیریت صحیح و بهینه منابع آبی در حوزه کشاورزی منطقه آزاد ماکو و با استفاده از ظرفیت و پتانسیل شهرستان پلدشت به جهت قرار گرفتن در پایاب سد و رود ارس، امکان تولید چند برابری محصولات در این بخش میسر می‌شود.

وی با اشاره به اینکه نهضت کاشت ۲۲۰ هزار اصله درخت مثمر در زمینی به وسعت ۲۰۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی این منطقه (دشت زیدون) کاشته شد اضافه کرد: مجموعه کشاورزی ۲۰۰۰ هکتاری کاشت گردو و پسته با سرمایه گذاری ۹۸۰۰ میلیارد ریالی بخش خصوصی در دشت زیدون اجرا شده و برای ۸۰۰ نفر اشغال مستقیم ایجاد کرده است.

گروسی تصریح کرد: همچنین یک مجموعه دیگر کشاورزی باغ پسته و گردو توسط شرکت آراز سبز آریا منطقه آزاد ماکو با سرمایه گذاری ۱۲۰۰میلیارد ریالی در دشت یارآغلی پلدشت و یک مجموعه کاشت مکانیزه پسته و گردوی گرمسیری دیگر نیز به مساحت ۳۱۹ هکتار توسط شرکت رایا کشت با سرمایه گذاری ۹۶۰ میلیارد ریال در حال اجرا است.

بیشتر بخوانید...

دیدگاه
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا