مناطق آزاد

برگزاری سومین جلسه کارگروه تخصصی گسترش و تسهیل تولید در مناطق آزاد به میزبانی منطقه آزاد قشم

صفحه اقتصاد – سومین جلسه کارگروه تخصصی گسترش و تسهیل تولید در مناطق آزاد به میزبانی منطقه آزاد قشم و با حضور محمود عبدی اسکویی مدیر گسترش و تسهیل تولید دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی، مدیران تسهیل و تولید مناطق آزاد و فرنوش امیری‌زاد، سرپرست مدیریت صنعت، معدن و تسهیل تولید منطقه آزاد قشم در حال برگزاری است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم، در این کارگروه مشکلات پیش روی صنایع و تولیدکنندگان مستقر در مناطق آزاد و مباحث تخصصی مربوط به بخش صنعت و وتولید مورد بررسی قرار گرفت.
همچنین راهکارهای ارتقای شاخص های سهولت کسب و کار در مناطق آزاد کشور در راستای توسعه اقتصاد مقاومتی از دیگر مباحث مطرح شد در این کارگروه می باشد.
مدیران صنایع مناطق آزاد طی سفری دو روزه به جزیره قشم علاوه بر حضور در کارگروه های تخصصی از صنایع سبک، نیمه سنگین و سنگین جزیره بازدید کرده و با ظرفیت های اقتصادی پیش روی منطقه آزاد قشم آشنا شدند.
بازدید از شرکت های صنعتی تولید روغن موتور کاسترول، تولید لوله سوپرپایپ و شرکت توتون صنعت پارسیان نیز بخش دیگری از برنامه های نخستین روز سفر مدیران تسهیل و تولید مناطق ازاد و هیات همراه بود.
لازم به ذکر است، ۲۱۴ واحد صنعتی در محدوده ای به مساحت بیش از ۶ هزار هکتار با سرمایه گذاری بیش از ۳۱۸ هزار میلیون ریال و بیش از ۷ هزار میلیون دلار در منطقه آزاد قشم مشغول به فعالیت هستند و برای بیش از ۶ هزار نفر اشتغالزایی داشته است.

بیشتر بخوانید...

دیدگاه
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا