بورس

صفحه اقتصاد بررسی می کند:
پیش بینی سود صندوق سرمایه گذاری شاخصی بازار آشنا + جزئیات

در این مطلب از صفحه اقتصاد ، توضیحاتی درباره صندوق سرمایه گذاری شاخصی بازار آشنا و همچنین پیش بینی سود این صندوق خواهیم داشت! با ما همراه باشید. صندوق های سرمایه گذاری شاخصی به عنوان یکی از انواع صندوق های سرمایه گذاری، بر مبنای یکی از شاخص های بازار سرمایه عمل می کند و سود و زیان آن مشابه عملکرد آن شاخص است.

توجه داشته باشید در صندوق های سرمایه گذاری شاخصی، خرید و فروش به صورت مستمر انجام نمی‌ شود! بلکه به طور معمول زمانی خرید انجام می‌ شود که وجوهی وارد صندوق سرمایه گذاری شاخصی شده باشد و زمانی نیز فروش انجام می شود که سرمایه گذاری از صندوق سرمایه گذاری شاخصی خارج شده باشد…

شاید این سوال پیش آید که ترکیب دارایی صندوق های سرمایه گذاری شاخصی چگونه است؟ ترکیب دارایی‌ های هر صندوق سرمایه‌ گذاری بیانگر استراتژی آن صندوق سرمایه گذاری است! صندوق‌ های سرمایه گذاری شاخصی بسیار شبیه به صندوق‌ های سرمایه گذاری سهامی می باشند؛ تنها تفاوت ترکیب دارایی های صندوق‌ سرمایه گذاری سهامی و صندوق سرمایه گذاری شاخصی در انتخاب سهام شرکت‌ ها است.

توجه داشته باشید صندوق های سرمایه گذاری شاخصی، سهام شرکت های بزرگِ فعال در بورس را خریداری می‌ کنند، در حالی که استراتژی صندوق‌ های سرمایه گذاری سهامی  کسب سود از خرید هر نوع سهام موجود در بازار بورس است…

صندوق سرمایه گذاری شاخصی بازار آشنا به عنوان یک صندوق سرمایه گذاری شاخصی فعالیت خود را با دریافت مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار به عنوان صندوق سرمایه گذاری موضوع بند ٢٠ ماده ١ قانون بازار اوراق بهادار مصوب آذر ماه سال ١٣٨٤ شمسی آغاز کرد.

این صندوق سرمایه گذاری شاخصی ثبت شده به شماره 11763 نزد سازمان بورس و اوراق بهادار و ثبت شده به شماره 50485 نزد مرجع ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری می باشد.

نام صندوقشاخصی بازار آشنا
مدیر صندوق

شركت سبدگردان سهم آشنا

متولی صندوق

موسسه حسابرسی رازدار

ضامن نقد شوندگی
حسابرس

موسسه حسابرسی و خدمات مديريت رهيافت و همكاران

indexfund.ir

اطلاعات سرمایه گذاری در صندوق سرمایه گذاری شاخصی بازار آشنا

قیمت صدور هر واحد
12,937
قیمت ابطال هر واحد12,852
قیمت آماری هر واحد
12,852
تعداد واحد سرمایه گذاری
100,000,000
ارزش خالص دارایی1,285,196,982,888 ریال

بازدهی صندوق سرمایه گذاری

بازدهی ۱ ماه گذشته4.28- درصد
بازدهی ۳ ماه گذشته15.57 درصد
بازدهی ۶ ماه گذشته19.9 درصد
بازدهی ۱ سال گذشته

ارتباط با صندوق سرمایه گذاری

محل اقامت صندوق توسط مدیر صندوق به نشانی تهران، سعادت آباد، بالاتر از میدان کاج، کوچه شهید یعقوبی (هشتم)، پلاگ 27 تعیین شده است و نشانی سایر شعب صندوق به شرح ذیل می باشد:

ردیفنام شعبهکد شعبهآدرستلفن دفترنام نماینده مدیر مستقر در شعبه
1مرکزی1تهران، سعادت آباد، بالاتر از میدان کاج، کوچه شهید یعقوبی (هشتم)، پلاگ 270212771

بیشتر بخوانید...

دیدگاه
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا