راه و مسکن

چرا مردم ویلاهای گران قیمت اجاره می کنند؟

طبق روال باید نرخ هر اجاره بهایی در نقاط مختلف ایران مشخص و روشن باشد. اما متاسفانه در شهرهای شمالی اجاره ویلاها با قیمت های مختلفی است که هیچ قانونی از آن پیروی نمی کند.

به گزارش پایگاه خبری صفحه اقتصاد،بر اساس نرخ اجاره ویلا در برخی از شهرهای استان گیلان جدولی از متوسط نرخ اجاره ویلا در گیلان به همراه درصد افزایش قیمت ماهانه و سالانه تهیه شده است.

بر اساس داده‌ای دریافتی از سایت دیوار، فهرستی از متوسط اجاره روزانه ویلا در برخی از شهرهای استان گیلان به همراه درصد افزایش قیمت آن‌ها تهیه شده است.

با توجه به اطلاعات جدول زیر بندرانزلی با ۹۲ درصد افزایش اجاره ویلا در یک سال گذشته در کنار ماسال با افزایش ۷۲ درصدی اجاره ویلا بیش‌ترین افزایش نرخ اجاره ویلا در بین شهرهای جدول زیر را ثبت کرده‌اند.

لاهیجان کم‌ترین درصد افزایش را با ۱۹٫۶ درصد افزایش در بین شهرهای زیر را پشت سر گذاشته است.

بر اساس داده‌های جدول زیر متوسط اجاره ویلا در رشت از مهر ۱۳۹۹ تا مهر ۱۴۰۰ حدود ۵۴ درصد افزایش داشته است. همچنین تالش ۶۵٫۹ درصد افزایش قیمت ویلا را ثبت کرده است.

میانگین درصد افزایش اجاره ویلا در شهر گیلان از مهر ۱۳۹۹ تا مهر ۱۴۰۰ حدود ۷۵٫۵ درصد بوده است که نشان می‌دهد افزایش قیمت قابل توجهی در نرخ اجاره ویلا در شهرهای گیلان ثبت شده است.(دقت داشته باشید متوسط قیمت‌ها و نرخ اجاره بر اساس آگهی‌های ثبت شده در نیازمندی‌های دیوار به دست آمده است.)

در جدول زیر متوسط نرخ اجاره روزانه ویلا در برخی از شهرهای گیلان به همراه درص افزایش قیمت سالانه و ماهانه را مشاهده می‌کنید.

منبع: تجارت نیوز

بیشتر بخوانید...

دیدگاه
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا